iPhone’da Ters Çekilen Fotoğraflar Nasıl Düzeltilir?

iPhone’da ön kamera ile ters çekilen fotoğraflar nasıl düzeltilir? iPhone ön kamerası ile ters çıkan resimler nasıl düzeltilir? iPhone’da çekilen fotoğraflar nasıl ters çevrilir? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında ön kamera ile çekilen resimlerin nasıl düzeltildiğini gösterdik. İşte detaylar..

Tüm akıllı telefonların ön kamerasıyla çekilen fotoğraflarda olduğu gibi iPhone cihazlarınında ön kamerası ile çekilen fotoğraflarda ters bir şekilde çekilmektedir. Kullanıcılar cihazlarının ön kamerası ile fotoğraf çekimi yaparken çekilen fotoğraflar ters bir şekilde çekilmekte ve kaydedilmektedir.

Bir çok akıllı telefon kullanıcısı cihazlarının ön kamerası ile çekilen resimlerin bu şekilde kaydedilmesinden oldukça rahatsız olmakta ve bu durumdan yakınmaktadır. Bu sebeple iPhone kullanıcısınında içerisinde yer aldığı akıllı telefon kullanıcısı bu durumu düzeltme arayışındadır.

Bizde bu yazımızda bu durumdan kurtulma arayışında olan ve ters çekilen bu fotoğrafların nereden, nasıl düzeltileceğini merak eden iPhone kullanıcıları için çözüm yolunu sunduk.

iPhone’da ön kamera ile çekilen resimler nasıl düzeltilir ? 

iPhone’da ön kamera ile çekilen resimler çekim ekranında gözüktüğünün tersi bir şekilde çekilmekte ve bu şekilde fotoğraflar kısmına kaydedilmektedir. Kullanıcılar büyük bir çoğunluğu bu durumu düzeltme arayışındadır. Peki bu durum düzeltilebiliyor mu ?

Aslında sorunuzun cevabı, hem hayır hem evet. 

Bu durumu cihazlarımızın kamera ayarlarından herhangi bir şekilde değiştirme imkanımız ne yazık ki bulunmuyor. İlgili durumu tamamen değiştiren bir ayar Apple tarafından kullanıcılara sunulmuyor.

Ancak kullanıcılar dilerlerse çektikleri resimleri sonradan fotoğraflar kısmından uygulayacağı bir kaç adım ile ters çevirerek o şekilde kaydedebiliyor. Oldukça basit bir kaç adım yoluyla yapılabilen bu işlemi sizde uygulayarak, cihazınızın ön kamerası ile çekilen istediğiniz tüm resimleri istediğiniz şekle getirebilirsiniz.

Peki bu işlem nereden, nasıl yapılıyor ? İşte detaylar.. 

iPhone’da Ters Çekilen Fotoğrafı Düzeltme : 

iPhone cihazınızın ön kamerası ile ters bir şekilde çekilen fotoğrafları düzeltmek için; 

1- İlk olarak iPhone cihazınızda ”Fotoğraflar” kısmına gidin.

2- Buradan düzeltmek istediğiniz ters olarak çekilen ilgili fotoğrafı görüntüleyin.

3- Ardından ilgili fotoğrafta sağ üst köşede yer alan ”Düzenle” seçeneğine dokunun.

4- Sonra karşınıza çıkacak olan düzenleme seçeneklerinden sağ alt tarafta yer alan ”fotoğrafı çevirme” ikonuna dokunun.

5- Daha sonra yine sol üst köşede belirecek olan fotoğrafı çevirme ikonuna dokunun. Bu adımların sonunda ilgili olan ters fotoğrafınız düzeltilmiş yani istediğiniz haline gelmiş olacaktır.

Son olarak ilgili fotoğrafınızın bu şekilde fotoğraflar kısmında kayıtlı olarak yer alması için, ekranın sağ alt köşesinde yer alan ”Bitti” butonuna basın.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarının ön kamerası ile çekilen resimlerin nasıl düzeltilebileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.