iPhone’da Silinen Notları Geri Getirme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da silinen notlar nasıl geri getirilir ? iPhone’da silinen notlar nasıl kurtarılır ? iPhone’da silinen notlara nereden bakabilirim ? iPhone’da silinen notlar nerede ? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone’da notlar uygulamasında silinen notları nasıl geri getirebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan ‘Notlar‘ uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not ve notlar oluşturabiliyor.

Apple’ın kendi uygulaması olan notlar uygulaması bir çok iPhone kullanıcı tarafından kullanılıyor. Uygulamanının hem basit hem işlevsel olması hemde güvenilirlik açısından bir çok avantaj sunması kullanıcıları bu uygulamaya yöneltiyor.

Kullanıcılar bu uygulamada diledikleri an basit ve hızlı bir şekilde notlar edinebiliyor. Ayrıca kullanıcılar oluşturdukları bu notları da diledikleri gibi özelleştirebiliyor. Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar dilerlerse notlarının güvenliğini sağlamak amacıyla bu notlara bir parola koyabiliyor.

Bir çok işlevsel hizmet sunan Apple’ın notlar uygulamasındaki notlar ise tek bir hamle ile basit bir şekilde silinebiliyor. Ancak silinen notlar silinenler kısmında belirli bir süre bekletiliyor. Bu süre ortalama olarak 40 günü bulabiliyor.

40 gün sonunda buradaki notlar sırasına göre otomatik olarak siliniyor. Tabi kullanıcılar buradaki notları dilerlerse bu süreyi beklemeden de silebiliyor. Bu işlem tamamen kullanıcı tercihine göre yapılabiliyor.

Silinen notların silinenler kısmında yer alması aslına bakarsanız bir çok kullanıcı için bazı durumlar da avantaj da doğurabiliyor. Çünkü yanlışlıkla silinen ya da o an ihtiyaç duyulmayıp silinen ancak daha sonrasında ihtiyaç duyulan notlara buradan tekrar erişebiliyoruz ve bunları geri getirebiliyoruz.

Oldukça basit bir şekilde yapılan notları geri getirme (kurtarma) işlemi ile birlikte daha önce silmiş olduğumuz tüm notlara anında tekrar bakabiliyor ve bunlar üzerinde yine düzenlemeler yapabiliyoruz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar nasıl geri getiriliyor ? Bu işlem nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere Apple iPhone’da notlar uygulamasında yer alan notların nasıl nereden kurtarıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak silinen notlarınızı geri getirebilirsiniz.

iPhone’da Notları Geri Getirme : 

iPhone’da notlar uygulamasında silinen notlarınızı kurtarmak (geri getirmek) için;

1- İlk olarak cihazınızda ‘notlar‘ uygulamasını açın.

2- Notlar uygulamasında ‘klasörler‘ kısmına gidin.

3- Notlar uygulamasında klasörler kısmına yer alan ”Son silinenler” kısmına gidin.

4- Son silinenler kısmında kurtarmak (geri getirmek) istediğiniz notu parmağınız ile ekranının soluna doğru itin ve karşınıza gelecek olan kurtarma ve silme butonlarından kurtarma butonuna dokunun. Ardından ekranda belirecek olan pencereden notun hangi klasöre geri getirileceğini seçin ve kurtarma işlemini tamamlayın.

NOT: Dilerseniz son silinenler kısmında silinen notlarınızı görüntüleyip bu notlar içinde ekrana dokunduğunuzda karşınıza çıkan pencereden ‘kurtar‘ seçeneğine dokunarakta bu işlemi uygulayabilirsiniz. Tercih tamamen sizin.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone’da silinen notların nasıl kurtarıldığını sizlere adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.