iPhone’da Radyo Var Mı ? Nasıl Radyo Dinlenir ?

Günümüzde gelişen internet dünyası ile birlikte her ne kadar radyo kullanımı eskisine oranla bir hayli düşmüş olsa da alışkanlık mıdır yoksa tercih sebebi midir bilinmez bir çok müzik sever hala radyo kanalları üzerinden müzik dinlemeye tercih ediyor. 

Tabi ki radyo dinlemeyi tercih eden kullanıcılar bunun için ekstra bir cihaz satın almıyor. Genellikle cep telefonları üzerinden dinliyor. Yeni model telefonlarda olmasa da bir çok telefon radyo uygulamasını içeriyor ve kullanıcılarına radyo dinletme imkanı sağlıyor.

Peki ya iPhone kullanıcıları için bu durum nasıl ? iPhone cihazlarında radyo uygulaması var mı ? Nasıl radyo dinleyebiliriz ? Tüm sorularınız cevabı bu makalemizde..

iPhone’da Radyo uygulaması var mı?  Var ama..

iPhone’da radyo uygulaması bulunmakta ancak ne yazık ki ücretli ve internet üzerinden çalışmakta. Apple Müzik uygulamasında bulunan radyo özelliği ile internet üzerinden radyo dinleyebilirsiniz. Ücretsiz bir kaç yabancı kanalı mevcut (BEAST 1 ..) bunları herhangi bir ücret ödemeden dinleyebilirsiniz. Dilerseniz aylık 9.99 gibi bir ücret karşılığında abonelik alabilir tüm yayınları dinleyebilirsiniz.

Ücretsiz radyo nasıl dinleyebilirim ? 

Apple Store’da bir çok radyo uygulaması bulunmakta. Gerek Türk geliştiriciler tarafından gerekse yabancı geliştiriciler tarafından oluşturulmuş bir çok online radyo hizmeti sunan uygulama bulunmakta. Dilerseniz ülkemizde yayın yapan radyo kanallarının programlarını indirerek ya da sitelerine giriş yaparak radyo yayınlarını internet üzerinden dinleyebilirsiniz.

TeknoAjan.com