iPhone’da Pil Sağlığına Nereden Bakılır?

iPhone’da pil sağlığına nereden bakılır ? iPhone’da pil sağlığı nasıl öğrenilir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında pil sağlığına nereden, nasıl bakıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Her akıllı telefon kullanıcısının yaşadığı en büyük sorunlardan biri cihazlarının pil durumu oluyor. Akıllı telefonların bataryaları uzun süre kullanımdan ötürü ya da bilinçsiz şarj etme gibi durumlar sebebiyle kısa sürede büyük performans kayıpları yaşayabiliyor.

Cihazlardaki bataryaların performansı düşünce cihazların pil kapasitesi hızlı bir şekilde tükeniyor ve kullanıcılar cihazlarını oldukça kısa süre içerisinde sık sık şarj etme ihtiyacında bulunuyor.

Ancak bu durum bazen cihazlarda yaşanan pil sorunu ile alakalı olmayabiliyor. Kullanımdan ya da cihazlarda yer alan bazı uygulamalar ve özelliklerden dolayı da yaşanabiliyor.

Bu sebeple kullanıcılar cihazlarında yaşanan hızlı pil tüketimi gibi durumların neden kaynaklandığını oldukça çok merak ediyor. Kullanıcılar cihazlarının içerisinde yer alan batarya’nın (pil) durumunu iPhone cihazlarından ayarlar kısmından diledikleri her an kontrol edebiliyor.

Apple kullanıcılarına bu imkanı iOS işletim sisteminde sağlıyor. Apple geçtiğimiz yıllarda yayınlamış olduğu iOS 11.3 Sürümü ile kullanıcılarına bu imkanı sunmaya başladı. Apple iPhone kullanıcıları sunulan bu özellik ile birlikte cihazlarının pil sağlığına anında erişebiliyorlar.

Peki iPhone’da pil sağlığına nereden, nasıl bakılıyor?

Apple iPhone’da pil sağlığına iOS 11.3 ve üzeri sürümlerde geçerli olmak üzere, ”Ayarlar’ kısmından pratik bir şekilde bakılabilmektedir. Kullanıcılar cihazlarında ayarlar kısmına giderek iPhone cihazlarındaki bataryanın durumunu görüntüleyebiliyor. Aşağı belirttiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak sizde iPhone cihazınızın pil sağlığını görüntüleyebilirsiniz.

iPhone’da Pil Sağlığını Öğrenme: 

Apple iPhone cihazınızda pil sağlığını öğrenmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında ”Pil” seçeneğine dokunun.

3- Pil ayarları sayfasında üst kısımda yer alan ‘‘Pil Sağlığı” seçeneğine dokunun.

Ardından karşınıza cihazınızın pil sağlığı yüzde şeklinde karşınıza gelecektir.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında pil sağlığının nereden öğrenildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.