iPhone’da Parola Nasıl Değiştirilir ? | iPhone Parola Değiştirme !

Apple iPhone’da parola nasıl değiştirilir? iPhone cihazınızda güvenlik parolanızı mı değiştirmek istiyorsunuz? Bu yazımızda sizlere iOS işletim sistemine sahip Apple iPhone akıllı telefonlarında parolanın nasıl değiştirileceğiniz adım adım anlattık. İşte iPhone’da parola nasıl değiştirilir !

Akıllı telefonlarda günümüzde parolaların yerini her ne kadar parmak izi teknolojisi ya da son zamanlarda Apple’ın iPhone X ile birlikte karşımıza çıkardığı Face-ID teknolojisi ile birlikte parola kullanımı her ne kadar azalmış olsada kullanıcıların bu alternatif güvenlik doğrulama teknolojilerinin yanı sıra parola sistemini de kullanmak zorunda. Ayrıca en üst model olmayan tüm akıllı telefonların güvenlik doğruma sistemi oluşturmuş olduğunuz parola ile sağlanıyor.

Kullanıcıların telefonunun kurulumunu yaparken ya da dilerlerse daha sonra telefonlarına oluşturdukları rakam, harf veya farklı özel karakterler ile oluşturdukları parolar ile telefonlarının gizlilik ve güvenliklerini sağlıyor ve arttırıyor.

Ancak kullanıcılar bazen bu oluşturmuş oldukları paroların güvenliklerinde şüphe duyarak ya da farklı sebeplerden ötürü ara sıra değiştirme gereksiniminde bulunuyor. Bu farklı sebepler ise bazen oluşturulmuş olan bu parolanın başkaları tarafından görülmesi ya da öğrenilmesi durumu olabiliyor. Bazen oluşturulan şifrelerin basit şifreler (doğum tarihi- 1234 ya da 0000 şeklinden şifreler) olmasından dolayı kullanıcılar tarafından değiştirilme gereksinimi duyuluyor.

Kimi zaman ise kullanıcılar oluşturdukları şifrelerin zorluğundan dolayı (özel karakterler içermesinden dolayı) daha basit parolalar oluşturma gereksinimi duyuyor.

Sizde bu tarz sebeplerden dolayı parolanızı değiştirmek istiyorsanız eğer bu yazımızda sizlere iPhone cihazınızda Parolanın nasıl değiştirileceğini adım adım nasıl yapılacağını resimli bir şekilde anlattık.

iPHONE’DA PAROLA NASIL DEĞİŞTİRİLİR!

NOT: Ayrıca parola değişim sayfasından dilerseniz cihazınızda ki parola sistemini aktif edip cihazınızın gizlilik ve güvenliği için bir parola oluşturabilir ya da cihazınızda bir daha parola sorulmasını istemiyorsanız daha önce oluşturmuş olduğunuz olduğunuz parolanızı bu sayfada kapatabilirsiniz.

İşte iPhone’da adım adım parola nasıl değiştirilir !

1- İlk olarak iPhone cihazınızda ”AYARLAR” kısmına giriş yapınız.

2– ”Ayarlar” sayfasında karşınıza çıkacak seçeneklerden aşağıdaki resimde de belirtildiği üzere ”TOUCH ID VE PAROLA” kısmına giriniz.

3- Daha sonra açılan bu sayfa sizden cihazınızda ki şuan kullanmış olduğunuz parola istenecektir. Açılan sayfada ”parolanızı giriniz”.

4- Parolanızı girdikten sonra karşınızda gelecek sayfada ”PAROLAYI DEĞİŞTİR” yazısına dokunun .

5- Açılacak sayfada yine sizden şuan kullandığınız parolayı girmeniz istenecektir. Parolanızı girin. Ardından yeni oluşturmak istediğiniz parolayı girin ve tekrar onaylayın. Bu işlem sonunda parolanız değişecektir.

Dilerseniz yeni parolanızı oluştururken oluşturacağınız parolanın nasıl olacağını (Özel Alfasayısal kod – Özel sayısal kod – 4 basamaklı sayısal kod – 6 basamaklı sayısal kod) değiştirme kısmında iken yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere ”PAROLA SEÇENEKLERİ” kısmına dokunarak değiştirebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. (TeknoAjan.com)