Android Telefonlarda Uçuş Modu Nasıl Açılır?

Android telefonlarda uçuş modu nasıl açılır ? Android’de uçak modu özelliği nasıl aktif hale getirilir?Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda uçuş modu özelliğinin nereden, nasıl aktif hale getirildiğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Uçuş modu özelliği teknolojik cihazlar için olmazsa olmaz diyebileceğimiz gerekli özelliklerden biridir. Uçuş modu özelliği adından da anlaşıldığı üzere özellikle uçak yolculuklarında sıkça kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bu özellik yine uçak yolcuklarında olduğu gibi cihazlarımızın tehlikeli olabileceği ortamlarda da kullanılmaktadır.

Uçuş modu özelliği cihazlarımızda olan tüm kablosuz bağlantıları kesmekte ve engellemektedir. Uçuş modu özelliği aktif olan cihazlarda Wi-Fi, Bluetooth, Gsm erişimi gibi bir çok bağlantı kapatılmaktadır.

Uçuş modu özelliğinde cihazlarda herhangi bir internet veya kablosuz cihaz bağlantısı olmazken ayrıca GSM bağlantıları da kesildiğinden ötürü herhangi bir arama yapılamamaktadır.

Bu özelliğin kullanıcılara en büyük artısı, herhangi bir bağlantının açık olmasının istenmediği durumlarda cihazların kapatılmadan sadece bağlantıların kapatılarak cihazların kullanılabilmesine olanak tanımasıdır.

Yani cihazlarımızda uçuş modu özelliği aktifken cihazlarımızı açık tutabiliyoruz ve cihazlarımız da video, müzik dinleyebiliyoruz ya da fotoğraf çekimi, oyun vs. gibi bir çok işlemi yapabiliyoruz.

Akıllı telefonlar başta olmak üzere bir çok teknolojik cihazda (Tablet, Dizüstü Bilgisayar, Akıllı Saat vs.. gibi) yer alan uçuş modu özelliği cihazlarda sadece bir kaç adım yoluyla, pratik bir şekilde açılıp kapatılabiliyor.

Bir çok kullanıcı oldukça sık ihtiyaç duymasa da ara ara şarj durumlarında da olmak üzere bu özelliği kullanma ihtiyacında bulunabiliyor.

Peki bu özellik Android işletim sistemine sahip cihazlarında nasıl açılıp, kapatılıyor? Bu sorunun cevabını sizler için hazırladık. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak bu özelliği dilediğiniz zaman pratik bir şekilde açıp kapatabilirsiniz. İşte Android’de uçuş modu özelliğini aktif hale getirmenin yolu. 

Android’de Uçuş Modu Nasıl Açılır ?

Android cihazınızda uçuş modunu açmak için; 

1- İlk olarak cihazınızdan ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında en üst kısımda yer alan ”Bağlantılar” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza çıkacak olan bağlantılar sayfasından ”Uçuş Modu” seçeneğinin hemen yanında yer alan butona dokunarak uçuş modu özelliğini aktif hale getirin.

Bu adımların sonunda cihazınız uçuş moduna alınmış olacak ve cihazınızdaki tüm bağlantılar (Wifi, Bluetooth, Gsm) kapatılmış olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

Not: Dilerseniz istediğiniz zaman yine aynı kısımdan aktif olan uçuş modu butonuna dokunarak uçuş modu özelliğini kapatabiliriniz.

”Bu yazımızda sizlere Android telefonlarda uçuş modu özelliğinin nereden, nasıl açıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…