iPhone’da Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir ?

iPhone’da duvar kağıdı değiştirme nasıl yapılır ? iPhone’da duvar kağıdı nasıl değiştirilir ? iPhone’da duvar kağıdını bir resim yapma, iPhone’da fotoğrafı duvar kağıdı yapma. Bu yazımızda sizlere iPhone’da duvar kağıdının nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

iPhone kullanıcıları cihazlarını diledikleri gibi özelleştirebiliyor. Apple kullanıcılara cihazlarının görünümünü kendi tercihleri doğrulsunda değiştirebilme imkanı tanıyor.

Kullanıcıların kendi tercihleri doğrultusunda değiştirebildikleri özelliklerin başında, temalar (açık veya koyu), yazı ve simge boyutları, duvar kağıtları geliyor.

Kullanıcılar cihazlarında bu gibi özellikleri kendi zevklerine, tercihlerine göre ayarlayabiliyor. Kullanıcıların ise bu özelliklerden en çok değiştirmeyi tercih ettiği seçenek genellikle duvar kağıdı değişikliği oluyor.

Bir çok kullanıcı kullanmış olduğu cihazda ana ekran, kilit ekranı ve arka planın kendi renk ve görsel zevklerine uygun olmasını tercih ediyor. Bu da gayet normal bir durum. Tüm dünyada herkesin bir favori rengi bulunuyor ve kimileri karmaşıklıktan hoşlanırken kimileri sadelikte hoşlanabiliyor. Kullanıcılar buna göre tercihlerini telefonlarında da uyguluyor.

Ayrıca bazı kullanıcılar cihazlarının duvar kağıdı kısmına kendisinin ya da tanıdığı (eş, arkadaş, çocuklar, sevgili vs..) kişilerin resmini koymayı tercih ediyor.

Apple kullanıcılarına tüm bunları sunuyor. Apple iPhone cihazlarında kullanıcılara diledikleri her zaman telefonlarının arka planlarını var olan seçenekler ile ya da cihazlarında bulunan (çekilmiş fotoğraflar, indirilmiş resimler vs..) görseller ile değiştirilmesine olanak tanıyor.

Peki bu işlem nasıl yapılıyor ? iPhone’da duvar kağıdı nereden, nasıl değiştirilir ? İşte sorunuzun yanıtı burada. Aşağıda sizlere iPhone cihazlarında duvar kağıdının nereden, nasıl değiştirilebileceğini gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızın duvar kağıdını dilediğiniz her zaman değiştirebilirsiniz.

iPHONE’DA DUVAR KAĞIDI DEĞİŞTİRME :

iPhone’da duvar kağıdınızı değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ardından ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”DUVAR KAĞIDI” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza çıkan sayfada en üstte yer alan ”YENİ BİR DUVAR KAĞIDI SEÇ” yazısına dokunun.

Daha sonra bu kısımda karşınıza çıkacak olan Apple’ın var olan hareketli ya da hareketsiz duvar kağıtlarından birini seçebilir ya da cihazınızda yer alan fotoğraflardan birini seçebilirsiniz.

4- Son olarak duvar kağıdı yapmak istediğiniz resmi seçtikten sonra karşınıza çıkacak olan önizleme sayfasında sağ alt köşede yer alan ”AYARLA” seçeneğine dokunun ve işlemi tamamlayın.a

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da duvar kağıdı değiştirme işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.