Apple ödeme yöntemi nasıl silinir? App Store kredi kartı bilgileri nasıl silinir ? Apple iPhone App Store ödemeleri nasıl kapatılır? Apple kimliğindeki ödeme yöntemleri nasıl kaldırılır?  Bu yazımızda sizlere Apple kimliğindeki ödeme yöntemlerinin nasıl silindiğini (kaldırıldığını) gösterdik. İşte detaylar.. 

iPhone kullanıcıları Apple’ın uygulama marketinden herhangi bir ücretli uygulama indirmek veya uygulama içi satın almalardan yararlanabilmek için Apple kimliklerinde bir ödeme yöntemi oluşturmak zorundadır.

Kullanıcılar Apple kimliklerinde kaydettikleri ödeme yöntemi ile App Store’dan ücretli uygulamaları indirebiliyor ve indirmiş olduğu ücretli/ücretsiz uygulamaların içerisinde yer alan uygulama için satın alımları satın alabiliyor.

Aynı şekilde diğer Apple ürünlerinde de (iPad vs.. gibi) geçerli olan bu durum ile kullanıcılar pratik ve hızlı bir şekilde uygulama ücretlerini ödeyebiliyor ve abone olduğu hizmetlerin ödemelerinin abonelik zamanında otomatik ödenmesini sağlayabiliyor.

Ancak bir çok kullanıcı cihazlarında Apple kimliği üzerine kaydettiği kredi kartlarını hem güvenlik hemde olası yaşanabilecek bilerek ya da istemeyerek yapılan otomatik ödemelerden çekindikleri için bu ödeme yöntemlerinden kaldırmayı yani silmeyi tercih edebiliyor.

Apple kullanıcılarına bu imkanı tanıyor. Apple kullanıcıları dilerlerse diledikleri zaman Apple kimliklerinde kayıtlı olan kredi kartlarını kaldırabiliyor. Oldukça basit bir şekilde yapabileceğiniz bu işlem ile Apple kimliğinizde yer alan ödeme yöntemlerinde kayıtlı olan kredi kartınızı ya da kartlarınızı hemen kaldırabilirsiniz.

NOT: Ayrıca internet üzerinde ödeme yapacağınız bir çok nokta da sanal kart kullanmanız limit belirleyebildiğiniz için hem takip açısından hemde kartınızın güvenliği açısından sizler için yararlı olacaktır. Bir çok işlem de sanal kart kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Peki Apple kimliğindeki ödeme yöntemlerinde kayıtlı olan kredi kartı nasıl silinir ? Aşağıda sizler için Apple kimliğinde kayıtlı olan kredi kartlarının nasıl silindiğini adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Apple kimliğinizde kayıtlı olan kredi kartlarınızı hemen kaldırabilirsiniz.

Apple Kimliğindeki ödeme yöntemleri nasıl silinir / kaldırılır ? 

Apple kimliğinizde yer alan kayıtlı kredi kartlarını silmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında en üstte Apple kimliğinizin yer aldığı kısma dokunun. 

3- Ardından açılacak olan Apple kimliği sayfasında yer alan seçeneklerden ‘Ödeme ve Teslimat’ seçeneğine gidin.

Bu kısımda ödeme yöntemine kayıtlı kartlarınız görüntülenecektir.

4- İlgili kısımda kayıtlı kartınızı ya da kartlarınızı silmek için sağ üst kısımda yer alan ”Düzenle” seçeneğine dokunun.

5- Daha sonra kayıtlı olan kartlarınızın hemen sol tarafında eksi (-) işareti belirecektir. Silmek istediğiniz kartın yanındaki bu butona dokunun.

6- Eksi (-) butonuna dokunduktan sonra kartın sağ kısmında ”SİL” butonu belirecektir. Bu kısıma dokunun ve karşınıza çıkacak olan ”Bu ödeme yöntemi silinsin mi? ” şeklinde çıkacak olan onay penceresinden tekrar ”Sil” seçeneğine dokunun ve kartınızı kaldırma işlemini tamamlayın.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Dilerseniz yine aynı kısımda başka bir ödeme yöntemi ekleyebilir ya da var olan diğer kartlarınızı yine aynı adımlar ile kaldırabilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere adım adım Apple kimliğindeki ödeme yöntemlerinin nasıl kaldırıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.