iPhone’a WhatsApp Nasıl İndirilir ? [WhatsApp Kurulumu]

iPhone’a WhatsApp nasıl kurulur ? iPhone’a WhatsApp nasıl indirilir ? Apple iPhone cihazlarına WhatsApp uygulaması nasıl yüklenir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarına WhatsApp uygulamasının nereden, nasıl indirildiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

WhatsApp günümüz internet ve teknoloji çağında en popüler mesajlaşma uygulaması konumundadır. Dünya üzerinde dünyanın her yerinden kullanıcıya sahip olan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın aktif kullanıcı sayısı günümüz itibariyle 2 milyarı aşmış durumdadır.

Bu da demek oluyor ki kaba bir hesapla tüm dünyanın nüfusunu göz önüne alırsak, dünya da her 4 kişiden 1’inin WhatsApp uygulamasını kullanmaktadır.

Günümüzde özellikle Avrupa ülkelerinde ağırlıkla olmak üzere her yeni telefon kullanıcısının cihazlarına yüklediği ilk uygulamalardan biri WhatsApp uygulaması olmaktadır.

WhatsApp uygulaması günümüz akıllı telefonlarının hepsine indirilebilmektedir. Kullanıcılar cihazlarında yer alan uygulama marketleri üzerinden bu uygulamayı bir kaç adım yoluyla indirebilmektedir.

İlgili indirme ve kurulum işlemleri oldukça pratik ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Sizde bir kaç adım yoluyla cihazınızda bu harika sohbet uygulamasını anından indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak yeni telefon kullanıcısıysanız ya da bu işlemin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, hiç sıkıntı yapmayın. Aşağıda sizlere iPhone cihazlarında WhatsApp uygulamasının nasıl yükleneceğini sizlere gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde iPhone cihazınızda WhatsApp uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. 

iPhone’a WhatsApp Uygulaması Nasıl İndirilir ? 

iPhone cihazınıza WhatsApp uygulamasını indirmek için, ilk olarak cihazınızda Wi-Fi ya da mobil internet bağlantısının olması gerekmektedir. Cihazınız internete bağlı ise hemen kuruluma başlayabilirsiniz. Ancak internet bağlantınız yoksa cihazınızı Wi-Fi ya da hücresel veri seçeneklerinden biri ile internete bağlayın.

Cihazınızın internet bağlantısından emin olduktan sonra, Apple’ın uygulama marketi olan ”App Store” ‘a gidin. Ardından App Store’da arama bölümüne ”WhatsApp” yazın. Daha sonra karşınıza çıkacak olan WhatsApp uygulamasında yer alan ”İndir” seçeneğine tıklayın. Ardından ilgili güvenlik adımlarını geçtikten sonra uygulama indirilmeye başlacaktır.

İndirme işlemi, internet hızınıza göre ortalama olarak bir dakika içerisinde tamamlanacaktır. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra hemen kurulum aşamasına geçebilirsiniz.

Whatsapp Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Cihazınıza WhatsApp uygulamasını indirdikten sonra, uygulama ikonuna dokunarak WhatsApp uygulamasını açın.  Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza kurulum aşaması çıkacaktır. Kurulum aşamasında ilk olarak sizden telefon numaranızı yazmanız ve hemen ardından telefonunuza gelecek onay kodunu girmeniz istenecektir. İlgili adımları uygulayın.

İlgili adımları uyguladıktan sonra artık telefonunuzdaki WhatsApp uygulaması ile hattınız eşleşmiş olacaktır. Bu adımdan sonra karşınıza çıkan profil kısmında dilerseniz profil fotoğrafı ekleyebilir ve isminizi yazabilirsiniz. Bu kısımları da tamamladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan ”Bitti” seçeneği ile kurulum işlemini bitirebilirsiniz.

WhatsApp kurulum işlemini tamamladınız. Artık sizde WhatsApp uygulamasını dilediğiniz gibi ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarına WhatsApp kurulumunun nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.