iPhone X Plus Ne Zaman Çıkacak? | Özellikleri ve Fiyatı Ne Olacak?

Yeni iPhone modelleri geliyor! Apple’ın 2018 yılında çıkaracacağı yeni iPhone modelleri hakkında söylentiler çıkamaya başladı. Apple’ın en dikkat çekecek yeni modellerinden birinin ise iPhone X Plus olacağı söyleniyor. Peki iPhone X Plus ne zaman gelecek? Fiyatı ve özellikleri ne olacak? İşte Apple’ın yeni gelecek modelleri hakkında tüm detaylar ve daha fazlası bu yazımızda..

Apple’ın 2018 yılında çıkaracağı yeni model iPhone’lar hakkında dedikodular ve söylentiler çıkmaya başladı. Apple’ın bu sene 3 tane yeni model iPhone çıkarması bekleniyor. Yeni çıkacak iPhone modellerinin ise; iPhone X (yeni jenerasyon) , iPhone X Plus ve iPhone 9 (iPhone XS olabilir) olması bekleniyor.

Apple’ın bu sene çıkaracağı yeni modellerin hiç birinin ismi henüz Apple tarafından resmi olarak belirtilmedi ancak teknoloji dünyasında yayılan söylentilere göre Apple’ın 2018 yılının 2.çeyreğinde çıkaracağı yeni modellerden en çok dikkat çekecek modelinin iPhone X Plus olacağı belirtiliyor.

Apple, geçtiğimiz sene çıkarmış olduğu iPhone X modelini geliştirerek, ekleyeceği yeni özellikler ile birlikte iPhone X ve iPhone X PLUS modellerini çıkarmaya hazırlanıyor. iPhone X’in bir önceki modele nazaran teknik özellikleri dışında pek bir farklı olmayacak. Ancak Apple’ın bir önceki modeli olan iPhone X’e oranla çok daha büyük bir ekrana sahip olması beklenen iPhone X PLUS, Apple’ın bu zamana kadar ki en büyük iPhone’u olacak.

Şimdi hep birlikte iPhone X PLUS hakkında söylenenlere bakalım!

iPHONE X PLUS NASIL OLACAK ?

Apple’ın yeni modeli iPhone X PLUS olması beklenen model, oldukça büyük bir ekrana sahip olacak. Apple’ın 10. yılına özel geliştirip satışa sunmuş olduğu bir önceki model olan iPhone X’ten oldukça büyük olması beklenen telefonun 6.5 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor.

iPhone X PLUS modelinin 6.5 inç bir ekrana sahip olacağı söylentisi de geçtiğimiz günlerde Korea Herald’ta yer alan haber sonucunda ortaya çıktı. iPhone X PLUS hakkında çıkan haberde, Apple’ın LG Display ile iPhone X PLUS’ta kullanılacak 6.5 inçlik OLED paneller için 1.99 milyar Euro değerinde bir anlaşma yaptığı ve sevkiyatın 2018’in ikinci yarısında başlayacağı iddia edildi.

Doğruluğu tam olarak belli olmayan haberlere göre, iPhone X PLUS sahip olacağı 6.5 inçlik ekranla, bir önceki model olan iPhone X’in (5.8inç) ekranından 0.7 inç daha büyük olacak. Bir diğer eski modeli olacak olan iPhone 8’in (5.5inç) ekranından ise 1.0 inç daha büyük olacak.

iPHONE X PLUS TASARIMI NASIL OLACAK ?

iPhone X PLUS ‘ın tasarımı bir önceki model olan iPhone X ile tıpa tıp aynı olması bekleniyor. Görünüm olarak aralarındaki tek farkın yukarıda da belirttiğimiz üzere ekran boyutu olması bekleniyor. Ayrıca iPhone X PLUS modelinin bir önceki modele oranla daha ince olabilme olasılığı da ihtimaller arasında.

iPhone X Plus’un modelinin konsept videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. (resmi değil.)

iPHONE X PLUS TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER ?

Apple’ın yeni çıkaracağı modeller hakkında herhangi bir bilgi henüz bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda yapılacak tanıtımla birlikte yeni modellerin teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olacağız. Belki yakında zaman içerisinde yaşanabilecek olası sızdırılmalar ile birlikte yeni modellerin teknik özellikleri hakkında bir kaç bilgi sahibi olabiliriz.

Şu anlık çıkan dedikodulara göre; yeni gelecek iPhone X modellerinin çift sim kart desteği sağlayabileceği belirtiliyor.

iPHONE X PLUS NE ZAMAN TANITILACAK ?

Apple’ın yeni modelleri Apple’ın her sene düzenlemiş olduğu Apple Tanıtım Lansmanında tanıtılacak. Yeni model iPhone ve Apple ürünlerinin tanıtılacağı Lansmanın EYLÜL 2018 ayında yapılması bekleniyor. Eylül ayında yapılacak tanıtımda yeni iPhone’lar tüm dünyaya tanıtılacak. Ayrıca yeni model iPhone’ların satış fiyatları da bu tanıtım ile birlikte belli olacak.

iPHONE X PLUS NE ZAMAN ÇIKACAK ?

Apple geçtiğimiz sene iPhone X modelini Kasım ayında satışa sunmuştu. Yeni çıkacak olan iPhone X PLUS modelininde bu yine Kasım aylarında satışa sunulması bekleniyor. Diğer gelecek yeni modelleri ise bu tarihten belki biraz daha önce satışa sunulabilir.

iPHONE X PLUS FİYATI NE OLACAK ?

Apple’ın yeni çıkaracağı modellerin fiyatlarının da ne olacağı oldukça merak konusu. Bir önceki model olan iPhone X, Apple’ın bu zamana kadar ki en pahalı iPhone’u olmuştu. iPhone X cihazının (64GB) ABD satış fiyatı 999 Dolar, ülkemizdeki fiyatı ise 6099 TL olarak açıklanmıştı.

Yeni çıkacak iPhone modellerinden beklenen model  iPhone 9 (iPhone XS ya da SE olabilir) modeli hariç diğer modellerin bu fiyattan aşağı olması beklenmiyor. iPhone X PLUS modelinin ise bu rakamın biraz daha yukarısında 1200 Dolar başlangıç fiyatı civarlarında olması da muhtemel.

NOT: Yukarıda belirtilen bilgilerin doğruluğu Apple ya da tedarikçileri tarafından doğrulanmamıştır. Bilgiler Apple’ın yeni gelecek modelleri hakkında yabancı basın ve kaynaklarca söylenenlerden ibarettir. Yeni model iPhone’lar hakkında yeni ve doğru bilgiler geldikçe tekrar güncellenecektir.

TEKNOAJAN.COM