iPhone Kişisel Erişim Noktasına Bağlanamama Sorunu ? [Çözümü]

iPhone wifi modem nasıl yapılır ? iPhone’da kişisel erişim noktası nasıl açılır? iPhone’da kişisel erişim noktasına nasıl bağlanılır? iPhone’da wifi paylaşma nasıl yapılır ? iPhone kişisel erişim noktası sorunu nasıl çözülür ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazınızda kişisel erişim noktasına sorunsuz bir şekilde nasıl bağlanılacağını anlattık. İşte detaylar.. 

Apple’ın akıllı telefon modeli iPhone, bizlere bir çok nokta da kolaylık sağlayan özellikleri sunmaya devam ediyor. İhtiyaç halinde kolaylık sağlayan bir çok özelliği sunan iPhone cihazlarının bir özelliği ise bir çok kullanıcı tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

Günümüz akıllı telefonlarının hepsinde var olan ve Apple iPhone modellerinde de bulunan bu özellik, cihazı Wifi modem gibi kullanma yani cihazdaki mobil internet bağlantısını cihazınızı bir modeme çevirerek interneti diğer cihazlar ile paylaşma özelliğidir.

Bu özellik ile cihazınızın dilediğiniz her an bir wifi modeme çevirerek wifi bağlantısına sahip olan tüm cihazlara internetinizi paylaşabilirsiniz. Özellikle wifi bağlantısı bulamayacağınız ortamlarda cihazınızı wifi modeme çevirerek hemen internete bağlanabilirsiniz.

Peki bu özellik nasıl açılır, nasıl bağlantı kurulur ? 

iPhone’u modem olarak kullanma ile ilgili yazımızı daha önce sizler için paylaşmıştık ancak bu konuda bağlantı problemi yaşayanların oldukça fazla olmasından dolayı, bağlantı ile ilgili problemin nasıl çözüldüğünü bu yazımızda sizlere anlattık.

Dilerseniz BURADAN iPhone’u modem olarak kullanma adlı yazımıza giderek, iPhone cihazınızı nasıl wifi modem olarak yapabileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Şimdi iPhone’u wifi modem gibi kullanırken yaşanan bağlantı sorunlarının çözümüne bakalım.

iPHONE KİŞİSEL ERİŞİM NOKTASI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR ?

iPhone cihazınızı dilediğiniz her zaman bir wifi modem olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken iPhone’nun ayarlar sayfasında yer alan ”Kişisel erişim noktası” kısmına gitmeniz ve bu kısımda ilgili özelliği aktif etmeniz gerekiyor.

Ardından cihazınız wifi bağlantısına bağlanacağınız cihazlarda ”****’ın iPhone’u” şeklinde görünecek ve sizin belirlemiş olduğunuz wifi parolası ile bağlantı sağlancaktır.

Bu aşamaları uygularken cihazınızın internet bağlantısını diğer cihazlar ile paylaşamıyor yani bağlayamıyorsanız bunun bazı sebepleri bulunmaktadır. Bağlantı kurarken aşağıdaki maddelere dikkat ederseniz bağlantıda herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

iPhone kişisel erişim noktasına bağlantıda sorun yaşanmamak için dikkat edilmesi gerekenler;

  • Cihazınızın Wi-fi ve Bluetooth bağlantılarının açık olması gerekmektedir. Bunları açın.
  • Cihazınızdan bağlantı sağlarken açmış olduğunuz kişisel erişim noktasını sayfasını bağlantı kurulurken kapatmayın. Bağlantı sağlanırken ilgili sayfanın açık ve ekranın kapanmamış olması gerekmektedir. Bu sebeple bağlantı kurulurken ekrana arada bir dokunmanız ve sayfanın kapanmamasını sağlanamanızda yarar var.
  • Yukarıdaki maddeleri uygularken bağlantıya erişmek istediğiniz cihazlarda ilgili cihaz modem olarak görünmüyorsa, ilgili cihazın wifi bağlantısını kapatıp açın ya da wifi bağlantılarının listelendiği kısmın yenilenmesini sağlayın. Bir kaç yenileme ile birlikte karşınıza çıkacaktır.

iPhone’da kişisel erişim noktasına bağlantıda yaşanan sorunların başlıca sebeplerini sizler için maddeler halinde sıraladık. İlgili maddelere dikkat ederseniz bu bağlantıda muhtemelen bir problem yaşamayacaksınız.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazınızda kişisel erişim noktası bağlantısının nasıl sorunsuz bir şekilde yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.