Bizimle iletişime geçin


HABERLER

iPhone Kişisel Erişim Noktasına Bağlanamama Sorunu ? [Çözümü]

iPhone wifi modem nasıl yapılır ? iPhone’da kişisel erişim noktası nasıl açılır? iPhone’da kişisel erişim noktasına nasıl bağlanılır? iPhone’da wifi paylaşma nasıl yapılır ? iPhone kişisel erişim noktası sorunu nasıl çözülür ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazınızda kişisel erişim noktasına sorunsuz bir şekilde nasıl bağlanılacağını anlattık. İşte detaylar.. 

Apple’ın akıllı telefon modeli iPhone, bizlere bir çok nokta da kolaylık sağlayan özellikleri sunmaya devam ediyor. İhtiyaç halinde kolaylık sağlayan bir çok özelliği sunan iPhone cihazlarının bir özelliği ise bir çok kullanıcı tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

Günümüz akıllı telefonlarının hepsinde var olan ve Apple iPhone modellerinde de bulunan bu özellik, cihazı Wifi modem gibi kullanma yani cihazdaki mobil internet bağlantısını cihazınızı bir modeme çevirerek interneti diğer cihazlar ile paylaşma özelliğidir.

Bu özellik ile cihazınızın dilediğiniz her an bir wifi modeme çevirerek wifi bağlantısına sahip olan tüm cihazlara internetinizi paylaşabilirsiniz. Özellikle wifi bağlantısı bulamayacağınız ortamlarda cihazınızı wifi modeme çevirerek hemen internete bağlanabilirsiniz.

Peki bu özellik nasıl açılır, nasıl bağlantı kurulur ? 

iPhone’u modem olarak kullanma ile ilgili yazımızı daha önce sizler için paylaşmıştık ancak bu konuda bağlantı problemi yaşayanların oldukça fazla olmasından dolayı, bağlantı ile ilgili problemin nasıl çözüldüğünü bu yazımızda sizlere anlattık.

Dilerseniz BURADAN iPhone’u modem olarak kullanma adlı yazımıza giderek, iPhone cihazınızı nasıl wifi modem olarak yapabileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Şimdi iPhone’u wifi modem gibi kullanırken yaşanan bağlantı sorunlarının çözümüne bakalım.

iPHONE KİŞİSEL ERİŞİM NOKTASI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR ?

iPhone cihazınızı dilediğiniz her zaman bir wifi modem olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken iPhone’nun ayarlar sayfasında yer alan ”Kişisel erişim noktası” kısmına gitmeniz ve bu kısımda ilgili özelliği aktif etmeniz gerekiyor.

Ardından cihazınız wifi bağlantısına bağlanacağınız cihazlarda ”****’ın iPhone’u” şeklinde görünecek ve sizin belirlemiş olduğunuz wifi parolası ile bağlantı sağlancaktır.

Bu aşamaları uygularken cihazınızın internet bağlantısını diğer cihazlar ile paylaşamıyor yani bağlayamıyorsanız bunun bazı sebepleri bulunmaktadır. Bağlantı kurarken aşağıdaki maddelere dikkat ederseniz bağlantıda herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

iPhone kişisel erişim noktasına bağlantıda sorun yaşanmamak için dikkat edilmesi gerekenler;

 • Cihazınızın Wi-fi ve Bluetooth bağlantılarının açık olması gerekmektedir. Bunları açın.
 • Cihazınızdan bağlantı sağlarken açmış olduğunuz kişisel erişim noktasını sayfasını bağlantı kurulurken kapatmayın. Bağlantı sağlanırken ilgili sayfanın açık ve ekranın kapanmamış olması gerekmektedir. Bu sebeple bağlantı kurulurken ekrana arada bir dokunmanız ve sayfanın kapanmamasını sağlanamanızda yarar var.
 • Yukarıdaki maddeleri uygularken bağlantıya erişmek istediğiniz cihazlarda ilgili cihaz modem olarak görünmüyorsa, ilgili cihazın wifi bağlantısını kapatıp açın ya da wifi bağlantılarının listelendiği kısmın yenilenmesini sağlayın. Bir kaç yenileme ile birlikte karşınıza çıkacaktır.

iPhone’da kişisel erişim noktasına bağlantıda yaşanan sorunların başlıca sebeplerini sizler için maddeler halinde sıraladık. İlgili maddelere dikkat ederseniz bu bağlantıda muhtemelen bir problem yaşamayacaksınız.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazınızda kişisel erişim noktası bağlantısının nasıl sorunsuz bir şekilde yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

HABERLER

Çinli Arama Motorları, Kripto Para Borsalarını Engelledi !

Çinli arama motorları, kripto para borsalarını engelledi. Çin merkezli Baidu ve Sogou gibi popüler arama motorları; Binance, Huobi ve OKEx gibi kripto para borsalarını arama sonuçlarında göstermiyor. İşte detaylar…

Çinli arama motorları, kripto para borsalarını engelledi. Çin merkezli Baidu ve Sogou gibi popüler arama motorları; Binance, Huobi ve OKEx gibi kripto para borsalarını arama sonuçlarında göstermiyor. İşte detaylar…

Son zamanlarda tüm dünyada geleceğin parası olarak tanımlanan kripto paralar gündemden düşmek bilmiyor. Son aylarda bir çok devlet kripto paralar hakkında düzenlemeler yapmaya ve kripto paralar için yeni kararlar ve yaptırımlar almaya başladı.

Bu konuda en çok dikkatleri üzerine çeken ve almış olduğu kararlarla da oldukça konuşulacak hamleler daha çok Çin üzerinden geliyor. Çin devleti ve Çindeki bazı özel kurum veya kuruluşlar kripto paralar ile ilgili değişik kararlar almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde de yine kripto paralar ile ilgili değişik bir durum yine Çin’den geldi.

Çinli bir kaç arama motoru, Kripto paraları arama sonuçlarından tamamen kaldırarak bu arama sonuçlarını arama motorlarında engellemiş oldu.

İlgili arama motolarında yapılan aramalarda Binance, Huobi ve OKEx gibi popüler kripto para borsaları ile ilgili arama yapıldığında karşımıza hiç bir sonuç çıkmıyor.

İlgili kripto para borsalarının adının geçtiği hiç bir sonuç kullanıcılara sunulmuyor.

Yaşan bu durum kripto para topluluğunca, Çin’de kripto paralara dair yeni bir yasağın yeniden gelme olasılığını düşündürmüş gözüküyor.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Apple AirTag için Android Uygulaması Geliyor !

Apple’ın takip cihazı AirTag, artık tüm telefonlardan kullanılabilecek. Apple’ın yeni ürünü olan AirTag, yakında gelecek olan Android uygulaması ile birlikte Android cihazlar üzerinden de takip edilebilecek. Apple’ın hala geliştirmekte olduğu uygulama çok yakında tüm kullanıcılara sunulacak. İşte detaylar…

Apple’ın takip cihazı AirTag, artık tüm telefonlardan kullanılabilecek. Apple’ın yeni ürünü olan AirTag, yakında gelecek olan Android uygulaması ile birlikte Android cihazlar üzerinden de takip edilebilecek. Apple’ın hala geliştirmekte olduğu uygulama çok yakında tüm kullanıcılara sunulacak. İşte detaylar…

Apple 20 Nisan 2021 tarihinde yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıtmıştı. Apple yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri üzerine çeken ürünlerinden biri de takip cihazı AirTag olmuştu. Kaybolan eşyaları bulmamıza yarayan takip cihazı, tüm dünyada satışa sunulmuştu.

Sadece Apple cihazları ile kullanılabilen daha doğrusu takip edilebilen Airtag’ı bir çok Apple kullanıcısı satışa sunulmasının ardından hemen satın alındı. Oluşan talep sonucunda Apple bu ürün ile ilgili farklı bir karara vardı.

Apple’ın takip cihazı olarak da adlandırılan AirTag’a çok yakın bir zaman sonra tam anlamıyla Android desteği gelecek. Böylelikle AirTag’ın yerleştirildiği eşyalar harita üzerinden Android cihazlar üzerinden de takip edilebilecek.

AirTag Android Cihazlarda da Kullanılabiliyor !

Hali hazırda Apple’ın takip cihazı AirTag’ta  NFC desteği bulunuyor. Böylelikle, AirTag cihazı bulunan bir eşyanız kaybolduğunda, eşyayı bulan kişi telefonunu AirTag’e yaklaştırdığında sahibinin bilgileri ekranda yer alıyor.

Android cihazınızda NFC desteği varsa, kayıp AirTag aparatına dokunarak sahibinin bilgilerinin olduğu ilgili siteye erişebiliyorsunuz. Ancak şu an itibariyle AirTag yerleştirilen eşyalar, harita üzerinden sadece iPhone cihazları üzerinden takip edilebiliyor.

Gelecek olan uygulama ile birlikte artık Android cihazlar üzerinden de takip yapılabilecek.

AirTag Nasıl Çalışıyor ?

AirTag, Apple’ın yazılımları ve hizmetleri ile birlikte çalışıyor. Apple, bu cihazı kullanıcılara Apple işletim sistemlerinde yer alan ”Find MY” uygulaması ile izleme imkanı sunuyor.

Kullanıcılar bu cihazı özellikle kaybolması sorun teşkil edebilecek olan cüzdan, çanta ve anahtarlık gibi eşyalar üzerine entegre edilebiliyor ve bunların nerede olduğunu cihazları aracılığıyla takip edilebiliyor. Bu teknoloji tercihinize göre ilgili cihazın yer aldığı eşya sizden uzaklaştığında ya da kaybolduğunda sizi bildirimle uyarıyor.

AirTag; yerleşik bir hoparlör, ivmeölçer, Bluetooth LE ve kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir pil içeriyor. AirTag bataryasının bir yıla kadar ömrü olduğunu ve NFC özelliğini de desteklediğini belirtiliyor.

AirTag’ın Türkiye Fiyatı Nedir ?

Apple’ın yeni takip cihazı AirTag’ın ülkemizde geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Apple AirTag’ın ülkemizdeki fiyatı; tek AirTag için 299 TL, 4’lü AirTag paketi için 999 TL olarak belirlendi.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Mayıs Ayında En Çok İndirilen Playstation Oyunları Belli Oldu !

Playstation severlerin Mayıs ayında en çok indirdiği oyunlar belli oldu. Playstation 4 ve Playstation 5 kullanıcılarının bu ay içerisinde en çok tercih ettiği oyunlar Sony tarafından açıklandı. Listenin ilk sırasında yer alan oyun ise şaşırtmadı. İşte detaylar… 

Playstation severlerin Mayıs ayında en çok indirdiği oyunlar belli oldu. Playstation 4 ve Playstation 5 kullanıcılarının bu ay içerisinde en çok tercih ettiği oyunlar Sony tarafından açıklandı. Listenin ilk sırasında yer alan oyun ise şaşırtmadı. İşte detaylar… 

Sony’nin oyun marketi PS Store’da Mayıs ayında hareketli anlar yaşandı. Sony PlayStation 4 ve Playstation 5 konsollarına sahip oyun severler Mayıs ayında bir çok oyunu cihazlarına indirdi. Özellikle Sony’nin geçtiğimiz senenin sonunda piyasaya sürmüş olduğu yeni oyun konsolu Playstation 5 ile birlikte yeni oyunlar ardı ardına piyasaya sunuldu ve sektör oldukça hareketli bir hal aldı. Bu hareketlilik pandeminin de etkisiyle birlikte 2021 yılının Mayıs ayında da devam etti. 

Mayıs ayında oyun severler bir çok oyunu satın alarak cihazlarına indirdi.  Mayıs ayının son bulmasıyla birlikte de oyun severlerin bu ay içerisinde en çok indirdikleri oyunlar da belli olmuş oldu. Bizde Mayıs ayında Playstation 4 ve Playstation 5 kullanıcılarının en çok indirdiği oyunları sizler için listeledik. 

İşte oyun severlerin Mayıs ayında en çok indirdiği oyunlar listesi… 

Mayıs Ayında En Çok İndirilen Oyunlar (PS5) : 

 • Resident Evil Village
 • FIFA 21
 • Returnal
 • Subnautica: Below Zero
 • It Takes Two
 • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 • Hood: Outlaws & Legends
 • Assassin’s Creed Valhalla
 • Call of Duty: Black Ops Cold War
 • NBA 2K21 Next Generation

Mayıs Ayında En Çok İndirilen Oyunlar (PS4) : 

 • Resident Evil Village
 • Minecraft
 • Rust Console Edition
 • Grand Theft Auto V
 • NBA 2K21
 • Mass Effect Legendary Edition
 • FIFA 21
 • The Crew 2
 • Biomutant
 • Subnautica: Below Zero

Mayıs ayının çok indirilen oyunu :  ‘’Resident Evil Village’’

Mayıs ayında hem Playstation 4 hem de Playstation 5 kullanıcılarının en çok indirdiği oyun ‘’Resident Evil Village’’ oyunu oldu. 

Yakın bir zaman önce, 7 Mayıs 2021 tarihinde Playsation platformu içinde yayınlanmış olan Resident Evil serisinin merakla beklenen yeni oyunu Resident Evil Village, Mayıs ayının rekortmeni oldu. 

Oyun bir çok Playstation kullanıcısı tarafından indirildi. 

Oldukça beğenilen ve oyunseverler tarafından keyifle oynanan oyun, PS Store’da 499 TL fiyat etiketine sahip. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com