iPhone’da iMessage özelliği nasıl kapatılır ? iPHONE iMessage nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere Apple’ın cihazlarında yer alan iMessage özelliğinin nasıl kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple kullanıcılarına farklı bir çok özelliği işletim sistemlerinde sunmaya devam ediyor. Apple’ın kullanıcılarına sağladığı farklı ve işlevsel olan bu özelliklerden biri iMessage özelliğidir.

Peki iMessage nedir ?

iMessage, Apple tarafından geliştirilmiş ve kullanıcılarına sunulmuş bir anlık mesajlaşma servisidir. iOS 5 ile birlikte uzun bir süre önce kullanıma sunulmuş olan mesajlaşma servisi ile Apple kullanıcıları birbirleri ile anlık mesajlaşma yapabiliyor ve dosya (resim, video vs..) gönderiminde bulunabiliyor.

iMessage hizmeti sayesinde Wi-fi ve hücresel bağlantı ile Apple ürünleri (iWatch, iMac, iPad, iPhone vs.) arasında herhangi bir gsm bağlantısına ihtiyaç olmaksızın mesajlaşma ve dosya transferi sağlanabiliyor.

Bu hizmet Apple cihazlarınızı aktifleştirdiğinizde otomatik olarak aktif hale geliyor. İlgili hizmet iCloud adresiniz ya da gsm numaranız ile kullanılabiliyor.

Apple’ın kullanıcılarına sağladığı bu hizmet, özellikle gsm özelliği bulunmayan Apple ürünleri ile her daim etkileşim halinde bulunmak isteyen kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılıyor.

Ancak Apple’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu bu hizmeti kullanmak istemeyen kullanıcılar da bulunuyor. Ayrıca ilgili hizmet sebebiyle bazen gönderilmek istenen SMS’lerde iMessage ile gönderilebiliyor. Bu gibi durumlarda iletinin gönderildiği karşı tarafın internet bağlantısı o an aktif değilse, ileti ne yazık ki o an gönderilemiyor ve ileti internet bağlantısı sağlandığında daha sonra iletiliyor. Bu sebeple bazı kullanıcılar iMessage hizmetini kapatmak istiyor.

Peki Apple’ın iMessage hizmeti kapatılabiliyor mu ?

Apple cihazları aktif edildiğinde otomatik olarak aktif olan bu hizmet (iMessage) kullanıcılar tarafından istenirse diledikleri her an kapatılabiliyor ve diledikleri her an tekrar aktif hale getirilebiliyor.

Bunun için tek yapmanız gereken cihazınızın ayarlar kısmına gitmek. Cihazınızın ayarlar kısmından aktif olan bu hizmeti ister kapatabilirsiniz, isterseniz de daha önce pasif hale getirmiş olduğunuz bu hizmeti tekrardan açabilirsiniz.

Tercih tamamen sizin. Bu işlemi dilediğiniz her an sınırsız bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdi hep birlikte aşağıdan bu hizmetin (iMessage) nasıl kapatıldığına adım adım bakalım.

iPHONE iMESSAGE NASIL KAPATILIR ? 

iPhone’da iMessage özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları sırayla uygulayın. 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Mesajlar” kısmına dokunun.

3- Daha sonra Mesaj ayarlarının yapıldığı Mesajlar sayfasında en üst kısımda karşınıza çıkan iMessage seçeneğinin yanında yer alan aktif halde (yeşil) olan butona dokun ve ilgili özelliği kapatma işlemini tamamlayın.

*Not: iMessage seçeceğinin sağ tarafında yer alan buton gri görünümdeyken ilgili özellik pasif (kapalı) durumdadır. 

İşlem bu kadar basit. Artık cihazınızda iMessage özelliği kapatılmış durumdadır. Dilerseniz aynı kısımdan bu özelliği dilediğiniz her zaman tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da iMessage özelliğinin nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.