iPhone Abonelikler Nerede? [Nasıl İptal Edilir?]

Apple iPhone’da abonelikler nerede? Apple kimliğindeki abonelikler nerede? Apple kimliğindeki abonelikler nasıl iptal edilir? iPhone’da ücretli uygulama abonelikleri nereden, nasıl iptal edilir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone’da Apple kimliğindeki aboneliklerin nereden, nasıl görüntülendiğini gösterdik. İşte detaylar…

Apple iPhone kullanıcıları AppStore üzerinden ücretli uygulamalara aylık, yıllık gibi abone olabiliyor. Kullanıcılar ilgili uygulamaları kullanabilmek veya ilgili uygulamalardan bazı hizmetleri alabilmek için belirli dönemlerde ödeme yapmaları gerekiyor.

İlgili abonelik ödemeleri Apple kimliğine eklenen ödeme yöntemi ile uygun olması halinde ilgili abonelik süresinde otomatik olarak yenileniyor.

Kullanıcılar bu abonelikleri dilerlerse istedikleri zaman iptal edebiliyor. Kullanıcılar Apple kimliği üzerinden abone oldukları uygulama ve hizmetleri Apple kimliği üzerinden diledikleri an kontrol edebiliyor. Kullanıcılar Apple kimliğinde yer alan ‘Abonelikler‘ kısmından abone olduğu hizmet ve uygulamalara bakabiliyor ve buradan ilgili abonelikleri iptal edebiliyor.

Peki iPhone’da abonelikler nerede? Abonelikler nereden görüntülenir ve iptal edilir ? Aşağıda sizlere bu işlemlerin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak iPhone’da Apple kimliğinizdeki abonelikleri görüntüleyebilirsiniz. 

iPhone’da Abonelikler Nerede? 

Apple iPhone cihazınızdan Apple kimliğinizdeki aboneliklerinizi görüntülemek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ardından ayarlar sayfasında en üst kısımda yer alan ”Apple Kimliğine” dokunun.

3- Karşınıza gelecek olan Apple Kimliği sayfasından ”Abonelikler” seçeneğine gidin.

4- Daha sonra açılacak olan ekranda karşınıza tüm abonelikleriniz listenecektir.

Buradan Apple kimliğinizdeki abonelikleri görüntüleyebilir ve aboneliklerin yenilenme tarihlerine erişebilirsiniz. Ayrıca aboneliklerinizi bu sayfadan iptal edebilirsiniz.

Apple kimliğindeki abonelikleri iptal etmek için; 

Apple kimliğinizdeki yer alan iptal etmek istediğiniz aboneliğe dokunun. Ardından karşınıza çıkacak olan aboneliği düzenleme sayfasında en altta yer alan ”Aboneliği iptal et’‘ yazısına dokunun ve gerekli adımları tamamlayarak aboneliğinizi iptal edin.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Dilerseniz ”Buradaki” yazımıza giderek Apple kimliğinizde yer alan ödeme yönteminin nasıl kaldırılacağını ya da Apple kimliğinize nasıl ödeme yöntemi ekleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone’da aboneliklerin nereden görüntülendiğini ve aboneliklerin nasıl iptal edildiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.