WWDC 2020 Ne Zaman Yapılacak ?

WWDC 2020 Ne Zaman Yapılacak ? WWDC 2020 ertelendi mi ? Apple WWDC Konferansı hangi tarihte yapılacak ? Apple’ın her sene düzenlemiş olduğu WWDC (Worldwide Developer Conference) etkinliği için tüm planları değiştirdi.. İşte detaylar..

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılmakta olan koronavirüs nedeniyle, önlemlerini arttırarak Apple mağazalarını kapatmaya başlayan Apple, her yıl düzenlediği WWDC -Worldwide Developer Conference- ( Küresel Geliştirici Konferansı ) etkinliğini içinde tüm planları değiştirdi.

Apple’ın her sene geleneksel olarak düzenlediği geliştirici konferansı da koronavirüs’ten etkilendi. Apple Tüm dünya da hızla yayılan Koronavirüs sebebiyle Haziran ayında düzenleyeceği konferansı konuklara kapatıldı.

Apple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Haziran ayının başında yapılması beklenilen Konferansın konuklara kapatıldığını ancak ilgili konferansın (WWDC 2020) iptal edilmediğini, internet üzerinden yayınlanacağı bilgisini verdi.

Apple’ın WWDC 2020 konferans’ını tüm dünyaya kendi resmi sitesi üzerinden ya da Youtube ve Instagram gibi platformlardan canlı olarak yayınlaması bekleniyor.

WWDC 20 NE ZAMAN YAPILACAK ?

Apple’ın her sene HAZİRAN ayında düzenlemiş olduğu WWDC konferansının, bu sene hangi tarihte yapılacağı henüz resmi olarak açıklanmış değil. Haziran ayında yapılması muhtemel olan konferansın korona virüs sebiyle ileri bir tarihi ertelenme ihtimali bulunmaktadır.

Önümüzdeki haftalarda WWDC 20 hakkında yeni bir açıklama yapılacağını belirten Apple’ın yapacağı açıklamada konferansın yapılacağı tarihi de açıklaması bekleniyor.

WWDC 20 KONFERANSINDA NELER TANITILACAK ?

Apple WWDC 2020 etkinliğinde, milyonlarca iPhone kullanıcısının merakla beklediği iOS işletim sisteminin son sürümü olacak olan iOS 14’ü tanıtacak.

Apple iPAD cihazlarda kullandığı iPadOS işletim sisteminin yenilenmiş ve son sürümü olacak olan iPadOS 14’ü de tanıtacak. Yeni yeni bir çok özelliğin gelmesi beklenen iPadOS 14 sürümü dikkatleri bir hayli üzerine çekecek.

Ayrıca konferansta macOS 10.16 , tvOS 14 ve watchOS 7 güncellemelerini de tanıtacak olan Apple, tüm bunların yanı sıra bazı yeni ürün ve servislerini de bu konferansta tanıtacak.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.