iPad’de .PDF Dosyası Nasıl Açılır ?

Apple iPad’de pdf dosyası nasıl açılır? iPad’de pdf dosyası açma işlemi nasıl yapılır ? iPad’de Pdf dosyaları nasıl görüntülenir ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad’de pdf formatındaki dosyaların nasıl görüntülenebileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple kullanıcıları .PDF uzantısına sahip dokümanları cihazları üzerinden pratik bir şekilde görüntüleyebiliyor. Apple iPadOS işletim sistemine sahip olan iPad cihazlarında kullanıcılarına bu imkanı tanıyor.

Apple iPad kullanıcıları cihazları üzerinden .PDF (Portable Document Format) uzantılı belgeleri yani Türkçesi ile taşınabilir dosya biçimi olan bu dosyaları cihazlarına ekstra herhangi bir uygulama yüklemeden, kurmadan görüntüleyebiliyor.

iPad kullanıcıları .PDF uzantılı dosyaları görüntüleyebilmek için; ilgili dosyaya erişip bu dosyayı açmak için yapmaları gereken ilgili dosyaya dokunmaları yeterlidir. iPadOS işletim sistemi ilgili dosyayı anında açacaktır.

Kullanıcılar .PDF dosyalarını internetten indirdikleri ya da herhangi bir taşınabilir depolama birimi üzerinden ve depolama alanlarından herhangi biri üzerinden görüntüleyebilir.

iPad’de .PDF uzantılı dosyalar nasıl kopyalanır veya birine gönderilir ?

iPad cihazınız üzerinden .PDF uzantılı dosyaları dilerseniz kopyalayabilir ya da herhangi bir başka konuma taşıyabilirsiniz. Ayrıca .PDF uzantılı dosyalarınızı Mail, WhatsApp vs.. gibi uygulamalar üzerinden herhangi bir yere, birine gönderebilirsiniz.

Peki iPad’de .PDF uzantılı dosyalar nasıl düzenlenir ? 

iPad cihazınız üzerinden Pdf uzantılı dosyaları düzenleyebilirsiniz. Ancak Apple’ın kendi pdf görüntüleyecisi üzerinden bunu ne yazık ki yapamamaktayız. Cihazınıza Apple’ın uygulama marketi (AppStore) üzerinden pdf düzenleme uygulaması indirebilir ve bu uygulamalar üzerinden pdf dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında PDF dosyalarının nasıl görüntülendiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.