Connect with us

HABERLER

iPad’de Ekranın Otomatik Kapanma Süresi Nasıl Değiştirilir ?

iPad’de ekranın otomatik olarak kapanması nasıl engellenir ? iPad’de ekranın otomatik kapanma süresi nereden değiştirilir ? Apple iPad’de ekranın otomatik kapanma süresi nasıl ayarlanır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad’de ekranın otomatik kilit (kapanma) süresinin nereden, nasıl değiştirileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple iPad ve iPhone cihazlarında ekran cihazda herhangi bir temas ya da işlem olmadığında otomatik olarak yapılan kilit ile birlikte kapanmaktadır.

Otomatik kilit özelliği olarak adlandırılan bu özellik kullanıcılara bir çok noktada fayda sağlamaktadır. İlgili özellik ile kullanıcılar cihazlarından hem en iyi pil performansı almakta hem de cihaz güveliklerinin üst düzeyde tutulmasını sağlamaktadır.

Ancak ilgili özellik bazı durumlarda kullanıcıların canını bir hayli sıkmaktadır. Hiç olmadık zamanda kapanan ve kararan ekran ilgili işlemlerin tamamlanmasını ya da devam edilmesini kesebiliyor.

Özellikle iPad cihazlarından elektronik kitap okumayı seven veya bazı websitelerinde yer alan uzun makaleleri okuyan kullanıcılar ekrana belirli sürelerde hep dokunmak zorunda kalabiliyor.

Bunun yanı sıra bazı uygulamalarda da ekrana temas olmaması halinde ekran kapanabiliyor. Bu gibi durumlardan oldukça rahatsız olan kullanıcılara Apple, bu süreyi değiştirme imkanı tanıyor.

Kullanıcılar iPad cihazlarında ayarlar kısmında yapacakları bir kaç işlem ile otomatik ekran kilidi süresini kendi tercihlerine göre azaltıp ya da artırabiliyor. Hatta dilerlerse kullanıcılar bu süreyi tamamen kapatarak ekranın hiç bir zaman otomatik olarak kilitlenmemesini de sağlayabiliyor.

Peki iPad’de otomatik ekran kilidi (otomatik kapanan ekran) süresi nereden, nasıl değiştirilir? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak iPad cihazınızda otomatik ekran kapanma süresini değiştirebilir ya da kapatabilirsiniz. 

iPad’de Otomatik Ekran Kilit Süresi Değiştirme : 

iPad cihazınızda ekranınızın belirtilen süre sonunda otomatik olarak kapanmasını sağlayan otomatik ekran kilidi süresinini değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmındaki seçeneklerden ”Ekran ve Parlaklık” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan ekran ve parlaklık ayarları sayfasında yer alan ”Otomatik Kilit” seçeneğine gidin.

Bu kısımda karşınıza 2 dakika, 5 dakika, 10 dakika, 15 dakika ve Asla seçenekleri çıkacaktır. Şu an cihazınızda belirli olan sürenin yanında ise mavi tik işareti yer alacaktır.

Bu kısımda iPad cihazınızda otomatik ekran kilidinin herhangi bir temasta bulunulmadığında ne kadar süre sonra devreye girmesini istediğiniz süreye dokunun.

İlgili süreyi seçtikten sonra ilgili sürenin yanında mavi tik işareti belirecektir. İşleminiz tamamlanmış olacaktır.

NOT: Dilerseniz ilgili kısımda yer alan seçeneklerden ”ASLA” seçeneğini seçerek cihazınızın ekranının hiç bir zaman otomatik olarak kapanmamasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu seçenekte cihazınızın erkanı siz kapatmadığınız sürece hiç bir zaman otomatik olarak kapanmayacağından ötürü cihazınızın pil performansı olumsuz yönde etkilenecektir. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad modellerinde ekranın otomatik kilit süresinin nereden, nasıl değiştirilebileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


HABERLER

eFootball PES 2021 Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Sunuldu !

Oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan Pro Evolution Soccer’in mobil sürümü, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.

Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler futbol oyun serisi olan Pro Evolution Soccer’in en son versiyonu PES 2021 oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Ancak PES 2021, bu sene de yeni bir oyun şeklinde değil de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşına sunuldu. Oyun severlerin bildiği üzere ilgili oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz sene de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcılara sunulmuştu. Konami bu sene de mobil pes oyununu kullanıcılara aynı şekilde sundu.

eFootball Pes 2021 oyununda bu sene yapılan değişiklikler; oyuncu, takım güncellemeleri ve görsel iyileştirmeler ile yeni müziklerin eklenmesi şeklinde oldu. Oyunda kontrol bakımından ise herhangi bir değişiklik olmadı.

1.9 GB büyüklüğünde bir indirme boyutuna sahip olan eFootball PES 2021’i telefonuza indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Ancak oyun online bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden oyunu oynayabilmeniz için sürekli bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

NOT: Dosya boyutunu göz önüne alırsak 1.9 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olan oyunu indirmek için; Wi-Fi bağlantısı kullanmanız da yarar var. 

PES 2021 Android ve iOS cihaza nasıl yüklenir ? 

eFootball PES 2021 oyununu akıllı telefonunuza cihazınızın uygulama marketi üzerinden indirebilirsiniz.

eFootball Pes 2021’i akıllı telefonunuza indirmek için; 

Android için eFootball Pes 2021;

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.konami.pesam&hl=tr

iOS için eFootball Pes 2021;

https://apps.apple.com/in/app/efootball-pes-2021/id1117270703

eFootball Pes 2021 oyununu akıllı telefonunuza yukarıdaki bağlantılara giderek indirebilir ya da cihazınızın uygulama marketine (Google Play Store veya AppStore) giderek indirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG’nin PlayStation 5 ve Xbox Series X için Çıkış Tarihi Resmiyet Kazandı.

Dünyanın her yerinde oyun severler arasında oldukça çok popüler olan oyun PUBG’nin yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için çıkış tarihi belli oldu.

İlk olarak 2017 yılında oyun severlerin karşına çıkan ve çok kısa bir süre sonra milyonlarca oyuncuya ulaşan, sevilen oyun Battle Royale oyunu PUBG, günümüzün en popüler oyunlarından biri konumundadır.

Bildiğiniz üzere ilk olarak bilgisayar oyuncularına sunulan oyun daha sonra Playstation, Xbox ve akıllı telefonlar için de yayınlanmıştı.

Günümüzde hala özellikle de oyun konsollarında oldukça popüler olan oyun, çok kısa bir süre sonra yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için de sunulacak.

PUBG PS5, XBOX SERİES X VE S MODELLERİNE GELİYOR !

Oyun şirketi tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte PUBG’nin yeni konsollara geliş tarihi resmiyet kazandı.

Yapılan açıklamalara göre,

PUBG, Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X ve Series S için 10 KASIM 2020‘de  çıkış yapacak.

Oyun, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5 içinse 12 KASIM* tarihinde çıkış yapacak.

*İlgili oyun belirli ülkelerdeki oyuncular için 12 KASIM tarihinde, tüm dünya genelinde ise 19 KASIM tarihinde indirilebilir, satın alınabilir hale gelecek. 

NOT: Eğer şu anda önceki model bir oyun konsolu için PUBG’yi satın aldıysanız, yeni oyun konsollarında bu oyunu oynayabilmeniz için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. İlgili oyunu herhangi bir ek ücret ödemeden, tüm verilerinizle yeni oyun konsolunuzdan oynamaya devam edebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

Opera Mini, Google Play Store’da 500 Milyon İndirilmeye Ulaştı!

Opera Mini, Android cihazlarda yer alan uygulama marketi Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeyi aştı. Web tarayıcıları içerisinde en popüler ve en eski tarayıcılardan biri olan Opera’nın mobil uygulaması olan Opera Mini, bugün itibariyle Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeye ulaştı.

Geçmişte özellikle Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda oldukça popüler olan mobil web tarayıcısı, günümüzde de Android ve iOS cihazlarda oldukça popüler bir web tarayıcı konumunda yer almaktadır.

Basit bir arayüze sahip olan Opera mini,  kullanıcılarına sunmuş olduğu hızlı internet deneyimi ile de dikkat çekiyor.  Bu başarısını ve popülaritesini de indirilme sayısıyla kanıtlıyor. Google Play Store’da yer alan verilere göre, Opera mini uygulaması, bir çok Android kullanıcısının vazgeçilmezi olmuş durumdadır.

OPERA MİNİ 500 MİLYON İNDİRİLMEYİ AŞTI !

Google Play Mağazası tarafından kullanıcılara sunulan verilere göre, Opera mini tarayıcısı bugün itibariyle 500 milyon indirilme rakamına ulaştı.

Kullanıcıları tarafından oldukça çok beğenilen Opera Mini uygulamanın kullanıcı puanı ise 4.3 ortalamasındadır. Opera Mini uygulamasını Android cihazınıza Google Play Store’dan indirebilirsiniz..

Android için Opera Mini uygulamasını indirmek için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.mini.native

OPERA MİNİ HAKKINDA: 

Opera Mini, Opera Software AS tarafından geliştirilen bir mobil web tarayıcısıdır. Öncelikle Java ME platformu için, Opera Mobile için alt sınıf kardeş olarak geliştirildi. Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, BlackBerry, Symbian, S60, Nokia X platform, Nokia Asha platform, MeeGo ve Bada platformlarında çalıştı. Günümüz itibariyle de Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabilir durumdadır.

TeknoAjan.com | TeknoAjan.com


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com