iPad’de Duvar Kağıdı Nereden, Nasıl Değiştirilir ?

iPad’de duvar kağıdı nereden değiştirilir ?  Apple iPad’de duvar kağıdı nasıl değiştirilir ? Apple iPad duvar kağıdını resim nasıl yapabilirim ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında duvar kağıdınızı nereden, nasıl değiştirebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar.. 

iPad kullanıcıları cihazlarının görünümünü kendi tercih ve zevklerine göre özelleştirebiliyor. Apple kullanıcılarına bu imkanı sağlıyor. Kullanıcılar dilerlerse diledikleri zaman cihazlarının görünümü pratik bir şekilde özelleştirebiliyor.

Apple’ın kullanıcılarına değiştirme imkanı sağlamış olduğu görünüm özellikleri duvar kağıdı, simge boyutu, koyu veya açık tema, kalın veya ince yazı stilleri vs.. şeklindedir.

Bu görünüm özelliklerinden kullanıcıların en çok değiştirdiği özellikle duvar kağıdı olmaktadır. Kullanıcılar cihazlarında her daim arka planda görünen görüntünün gözlerine ve zevklerine hitap etmesine oldukça çok dikkat etmektedir.

Bu sebeple kullanıcılar cihazlarındaki duvar kağıdı değiştirmeyi tercih ediyor. Apple bu işlemin pratik bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar cihazlarındaki duvar kağıdını ayarlar kısmından sadece bir kaç adım da değiştirebiliyor.

Kullanıcılar bu kısımda duvar kağıdını ister Apple’ın orijinal duvar kağıtları ile değiştirebiliyor isterlerse de kendi fotoğraf albümünden çekmiş olduğu fotoğrafları ya da indirmiş oldukları resimleri duvar kağıdı olarak belirleyebiliyor.

Peki bu işlem iPad’de nereden, nasıl yapılıyor ? Apple iPad cihazında duvar kağıdı değiştirme işlemi ayarlar kısmından oldukça pratik bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıda sizlere bunun nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Apple iPad cihazınızda duvar kağıdınızı basit bir şekilde değiştirebilirsiniz.

iPad’de Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir ?

Apple iPad cihazınızda duvar kağıdınızı değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmınıza gidin.

2- Ardından ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”DUVAR KAĞIDI” seçeneğine gidin.

3- Daha sonra bu kısımda yer alan ”Yeni bir duvar kağıdı seç” yazısına dokunun.

Bu kısımdan artık cihazınızın duvar kağıdınızı değiştirebilirsiniz. Cihazınızın duvar kağıdını cihazınızda fotoğraflar kısmında yer alan herhangi bir resim olarak belirlemek istiyorsanız; burada yer alan albümlerden ”Tüm fotoğraflar” kısmına dokunabilirsiniz.

Eğer Apple’ın kendi orjinal duvar kağıtlarından birini cihazınızın duvar kağıdı olarak belirlemek isterseniz; bu kısımda yer alan ‘Hareketli” ya da ”Hareketsiz” şeklinde belirtilen duvar kağıtlarından birine dokunun. Ardından karşınıza ilgili seçeneğinize göre duvar kağıtları çıkacaktır.

Buradan cihazınızın duvar kağıdını değiştirmek için; 

Tercih ettiğiniz duvar kağıdına dokunun ve karşınıza çıkan önizlemede sağ alt köşede yer alan ”Ayarla” butonuna dokunun. Daha sonra karşınıza çıkan alt pencereden ilgili duvar kağıdının sadece kilitli ekrana ya da ana ekran için ayarlanmasını belirtebilirsiniz. İlgili duvar kağıdını her ikisi içinde kullanmak içinse bu kısımdan ”Her ikisine ayarla” seçeneğine dokunun.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında duvar kağıdı değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.