iPad’de Dil Nasıl Değiştirilir ?

iPad’de dil seçeneği nasıl değiştirilir ? iPad dili nereden, nasıl değiştirilir ? iPad’de dil nasıl değiştirilir ? Bu yazımızda sizlere iPad cihazlarına dil seçeneğinin nereden, nasıl değiştirilebileceğini gösterdik. İşte detaylar..

iPad kullanıcıları cihazlarının dil seçeneklerini diledikleri her an isterlerse değiştirebiliyor.

Bildiğiniz üzere Apple kullanıcılarından iPad cihazlarının kurulum sürecinde tercih ettikleri dil seçeneğini ve bölgelerini belirtmelerini istiyor. İlgili bilgiler kurulum sürecinin başlangıcında zorunlu olarak Apple tarafından alınıyor ve cihaz bu bilgiler dahilinde kuruluyor.

Ancak Apple kullanıcılarına olası değişikliklerde bu bilgilerin kullanıcı tercihlerine göre basit bir şekilde değiştirilmesine olanak tanıyor. iPad kullanıcıları bu bilgileri (dil, bölge vs.) cihazlarının ayarlar kısmından pratik bir şekilde değiştirebiliyor.

Bu bilgilerden kullanıcıların en çok değişiklik yaptığı seçenek ise genellikle dil seçeneği oluyor. iPad kullanıcıları veya iPhone kullanıcıları var olan dil seçeneğini bazen bildikleri diğer dil seçeneği ile değiştirmeyi tercih ediyor.

Özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayan veya öğrenme çabasında olan bir çok akıllı telefon kullanıcısı var olan Türkçe dil seçeneğini İngilizce dili şeklinde ayarlamayı tercih ediyor. Aynı şekilde başka dilleri de öğrenmeye başlayanlarda yine o dil seçeneğini telefonlarında kullanmayı tercih ediyor.

Sizde bu sebeple ya da farklı bir sebeple iPad cihazınızın dil seçeneğini değiştirmek mi istiyorsunuz ? Cihazınızın dilini bir kaç adım yoluyla hemen değiştirebilirsiniz. Aşağıda gösterdiğimiz adımları sırayla uygulayarak cihazınızın dilini tamamen değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz bu işlemi dilediğiniz her zaman uygulayabilir ve farklı diller arasında da dilediğiniz kere geçiş yapabilirsiniz. Şimdi hep birlikte aşağıdan iPad’de dil seçeneğinin nasıl değiştirildiğine bakalım.

iPad’de Dil Değiştirme :

Apple iPad cihazınızın dil seçeneğini değiştirmek için; 

1- İlk olarak cihazınızın ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında karşınıza çıkacak olan seçeneklerden ”GENEL” kısmına gidin.

3- Ardından karşınıza gelen sayfada yer alan seçeneklerden ”Dil ve Bölge” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra açılacak olan dil ve bölge ayarları sayfasında en üstte yer alan ”iPad Dili” yazısına dokunun.

5- Artık cihazınızın dilini karşınıza çıkacak olan alt pencereden cihazızının dil seçeneğini değiştirebilirsiniz. Burada tek yapmanız gereken cihazızın dilini ayarlamak istediğiniz dili bulun ve sadece o dil seçeneğinin üzerine dokunun.

İlgili dili seçtikten sonra seçmiş olduğunuz dilin hemen yanında mavi bir tik işareti yer alacak ve cihazınızın dili hemen değişecektir.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Ayrıca dilerseniz ilgili kısımdan cihazınızın var olan takvim seçeneği olan Miladi takvim seçeneğini Japon veya Budist takvimi olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca cihazınızda yer alan hava durumu hizmetinin sıcaklık birimini de Santigrat’tan Fahrenhayt’a çevirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere iPad’de dil seçeneğinin nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.