iPad Nasıl Sessize Alınır ?

iPad nasıl sessize alınır ? Apple iPad cihazı sessiz duruma nasıl getirilir ? iPad bildirim sesleri nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında cihazın nasıl sessiz duruma getirileceğini gösterdik. İşte detaylar…

Apple iPad kullanıcıları cihazlarında arama, mesaj, uygulama gibi hizmetlerin bildirim sesini diledikleri zaman kapatabilir. Kullanıcılar cihazlarında yer alan ayarlar kısmından bu hizmetlerin bildirim seslerinin ayarlamasını kendi tercihlerine göre diledikleri şekilde değiştirebiliyor.

Ayarlar kısmından pratik bir şekilde yapılabilen değişikler ile kullanıcılar iPad cihazlarından gelen bildirim seslerini kapatabiliyor. Kullanıcılar isterlerse tüm uygulamaların ve hizmetlerin bildirim sesini kapatabiliyor. Yani cihazlarını sessiz duruma getirebiliyor. İsterlerse de tercihlerine göre belirli, bazı uygulama veya hizmetlerin sesini kapatabiliyor.

Peki iPad’de bu işlemler nasıl, nereden yapılıyor ? iPad cihazı tamamen nasıl sessize alınıyor? iPad’de belirli hizmet veya uygulamaların bildirim sesleri nasıl kapatılabiliyor? Aşağıda sizlere bu sorularınızın cevabını elimizden geldiğince basit bir şekilde verdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPad cihazınızı ya da belirli uygulamaların bildirim sesini sessize alabilirsiniz. 

iPad Nasıl Sessize Alınır ? 

Apple iPad cihazınızı sessize almak için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ardından cihazınızın ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”SESLER” seçeneğine dokunun.

Bu kısımda en üstte yer alan ‘Zil sesi ve uyarılar” alanında bulunan ses ayar çubuğu ile cihazınızın sesini kısabilir, arttırabilir veya tamamen kapatabilirsiniz.

Cihazınızın sesini arttırmak için; ilgili çubukta yer alan imleci sağ doğru çekin. Cihazınızın sesini azaltmak içinse ilgili imleci sola doğru çekin.

Cihazınızı tamamen sessiz duruma getirmek için; ilgili çubukta yer alan imleci baş kısma (sola) getirin. İlgili çubukta yer alan imleç en baş kısımdayken cihazınız tamamen sessiz duruma gelecektir. Artık cihazınıza gelen bildirimler (arama, mail vs..) sesli olarak gelmeyecektir.

NOT: İlgili kısımdan cihazınızın zil sesi ve uyarılarını sessize alabilirsiniz. Medya ve ortam içeriklerini sessize almak veya ses seviyesini değiştirmek için; cihazınızın sağ kısmında yer alan ses arttırma ve azaltma tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi yine denetim merkezindeki kısımdan da yapabilirsiniz. 

Sadece zil sesi, SMS veya mail gibi bazı uygulamaların bildirimleri nasıl sessize alınır ? 

İlgili kısımdan isterseniz sadece belirli hizmet veya uygulamaların bildirim seslerini tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca bu bildirim seslerini kapatma işlemini yapacağınız yerden bu bildirimlerin ses tonlarını da değiştirebilirsiniz.

İlgili uygulama veya hizmetlerin bildirim sesini kapatmak için; ilgili kısımda yer alan uygulamalardan birini seçin ve karşınıza çıkan pencereden ‘yok‘ seçeneğini seçin. Artık bu değişikliği yaptığınız ilgili uygulamadan bildirim sesi almayacaksınız.

NOT: Ayrıca bu kısımda yer alan seçeneklerden cihazınızın klavye sesini ve kilit sesini de kapatabilirsiniz. İlgili kısımda bu seçeneklerin yanında yer alan yeşil renkteki (aktif) olan butonlara dokunarak bunları kapatabilirsiniz. 

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında cihazın nasıl sessiz konuma getirildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.