iOS 14: Araç Takımı Saat Şehir Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone’da araç takımı saat ayarı nasıl yapılır? iPhone araç takımlarındaki saat şehir bilgisi nasıl değiştirilir? iOS 14 araç takımı saat bilgisi nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında iOS 14 ile birlikte gelen araç takımları özelliğinde yer alan alan saat bilgisinin nasıl ayarlandığını gösterdik. İşte detaylar…

Apple,  iOS işletim sistemine getirmiş olduğu son sürümü olan iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlarına bir çok yenilik ve özelliği kattı. Apple’ın iOS 14 ile birlikte getirdiği en büyük ve yeni özelliklerden biri Android cihazlardan da alışkın olduğumuz araç takımları özelliği oldu.

iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlarına getirilen araç takımları özelliği sayesinde kullanıcılar bazı uygulamalardaki bilgilere ve güncel verilere anında ekranın sol kısmında yer alan araç takımları sayfasından erişebiliyor.

Bir çok nokta da kullanıcılara kolaylık ve fayda sağlayan araç takımları özelliği, bir çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor ve beğeniyle kullanılıyor. Ancak bazen kullanıcılar bu kısıma ekledikleri bazı uygulamalarda sorunlar yaşayabiliyor. Burada yaşanan en büyük sorunlardan biri de özellik saat ve hava durumu bilgilerinin yanlış sunulması oluyor.

iOS 14 ile birlikte gelen araç takımları sayfasına saat ve hava durumu ekleyen bazı kullanıcılar hatalı şehir bilgisinden ötürü saat ve hava durumu bilgilerini yanlış olarak alabiliyor.

Aslında oldukça basit bir sorun olan bu durum çok basit bir şekilde düzeltilebiliyor. Kullanıcılar bu kısımda oluşan hatalı bilgileri ufak bir ayarlama ile anında düzeltebiliyor.

Bizde bu yazımızda sizlere iOS 14 ile birlikte gelen araç takımları sayfasına eklenebilen saat araç takımındaki saat bilgisinin nereden, nasıl ayarlandığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak sizde araç takımlarındaki saat bilginizi pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

iPhone Araç Takımları Saat Şehir Bilgisini Değiştirme : 

iPhone araç takımlarındaki saat ayarını değiştirmek için; 

1- İlk olarak araç takımlarındaki saat araç takımının üzerine parmağınız ile basılı tutun.

2- Sonra ekranda belirecek olan alt pencereden ”Araç Takımını Düzenle” seçeneğine dokunun.

3- Daha sonra açılacak olan şehir seçme sayfasında saatinizin var olan şehir bilgisinin üzerine dokunun.

4- Ardından karşınıza dünya şehirleri listesi çıkacaktır. Buradan kullanmak istediğiniz ülke saatinin herhangi bir şehrini seçebilirsiniz.

Bu kısımda saatiniz farklı bir ülkenin saatini gösteriyorsa, Türkiye saati için; ‘İstanbul‘ şehrini seçebilirsiniz.

Ancak farklı bir ülke de yaşıyorsanız veya farklı bir ülkenin saatini kullanmak istiyorsanız, bu kısımdan seçili olan şehirin üzerine dokunun ve ardından karşınıza gelecek olan şehir listesinden ilgili şehrinizi seçin.

NOT: İlgili şehir seçme kısmında en üst kısımdaki arama kısmına seçmek istediğiniz ilgili şehiri aratarak hızlı bir seçim yapabilirsiniz. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone’da araç takımlarındaki saat şehir ayarının nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.