Instagram’da Gönderiyi Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da yorumlar nasıl kapatılır? Instagram’da paylaşılan fotoğraf yorumlara nasıl kapatılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir gönderinin yoruma nasıl kapatılabileceğini gösterdik. İşte detaylar…

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Yapmış olduğu yenilik ve güncellemeler ile birlikte her geçen gün popülaritesi daha da artan Instagram’ın kullanıcı sayısı da her geçen gün daha da artmaktadır.

Dünya üzerinde dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı kullanıcıya ev sahipliği yapan Instagram’da her dakika binlerce yeni paylaşım yapılmaktadır. Kullanıcılar yapmış oldukları bu paylaşımları ister sadece takipçilerine ile isterlerse de bütün Instagram kullanıcılarına sunmaktadır.

Instagram’da yapılan paylaşımları da diğer Instagram kullanıcıları beğenebilmekte ve bu paylaşımların altına yorum yapabilmektedir.

Kullanıcılar Instagram ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadığı sürece tüm Instagram kullanıcıları tüm gönderilerin altına yorum yazabilmektedir. Kullanıcılar dilerlerse bunu sadece takipçilerinin yorum yazabilmesi şeklinde belirleyebilmektedir.

Ayrıca kullanıcılar Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sağlamış olduğu yorum kapatma seçeneği ile de istedikleri gönderileri yoruma kapatabilmektedir.

Instagram’da gönderilerin altına gelen beğeniler genellikle Instagram kullanıcılarının hoşuna gitse de bazen gönderilerin altına yapılan bazı yorumlar hoş karşılanmayabiliyor.

Bu sebeple kullanıcılar Instagram’da gönderilerini yorumlara kapatmayı tercih ediyor. Ancak Instagram’da gönderiler toplu bir şekilde yorumlara kapatılamaktadır. Kullanıcılar sadece herhangi bir gönderiyi paylaşırken o gönderiyi yoruma kapatabilmekte ya da daha önce paylaşılmış olan yoruma açık olan herhangi bir gönderiyi kapalı hale getirebilmektedir.

Kullanıcılar Instagram’ın yoruma kapatma imkanını tek tek istedikleri gönderilere yine tek tek ayarlama yaparak uygulayabilmektedir.

Peki Instagram’da gönderiyi yoruma kapatma nereden, nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Instagram’da dilediğiniz gönderileri yoruma kapatabilirsiniz. 

Instagram Gönderiyi Yoruma Kapatma : 

Instagram’da herhangi bir gönderiyi yorumlara kapatmak için; 

1- Instagram’da yorumlara kapatmak istediğiniz gönderiye gidin.

2- Gönderide sağ üst köşede yer alan ”yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan pencereden ”Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda artık ilgili gönderi yorumlara kapatılmış olacaktır. Bu işlemi isterseniz dilediğiniz tüm gönderilerde uygulayabilirsiniz.

NOT: Instagram’da herhangi bir gönderiyi paylaşmadan önce ilgili gönderiyi yorumlara kapalı olarak paylaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın.

Instagram’da gönderiyi paylaşmadan önce yorumlara kapatmak için;

1- Gönderi paylaşma ekranında en altta yer alan ”Gelişmiş ayarlar” yazısına dokunun.

2- Ardından karşınıza gelecek ayar sayfasında en üstte yer alan ”Yorum yapmayı kapat” yazısının yanındaki butona dokunun. Ardından geri gelerek gönderiyi yorumlara kapalı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da gönderilerin yoruma nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.