iPhone’da Son Aramalar Nasıl Silinir? [Arama Geçmişi Temizleme]

iPhone’da arama geçmişi nasıl silinir? iPhone’da son aramalar nasıl temizlenir? iPhone’da son aramalar listesi nasıl toplu bir şekilde silinir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında son aramalar listesinin nereden, nasıl silinebileceğini gösterdik. İşte detaylar…

Tüm akıllı telefon modellerinde olduğu gibi iPhone cihazlarında da yapılan son aramalar bir liste halinde kayıt edilmektedir. Kullanıcılar bu ‘Son Aramalar’ listesinden cihazlarına gelen cevapsız çağırıları ve cihazlarından yapılan tüm telefon görüşmelerine anında erişebilmektedir.

Kullanıcılar cihazlarında yer alan bu listeden kim ile ne zaman görüşme yaptığına ve görüşmenin ne kadar sürdüğü gibi bazı bilgilere erişebilmektedir.

Cihazlarda yer alan ‘Son Aramalar’ listesi, kullanıcılar tarafından silinmediğinde ya da herhangi bir ayar ile belirli periyotlarda otomatik silinmesi ayarlanmadığı takdirde tüm görüşmeler sırasıyla ilgili listede sıralanmaktadır.

İlgili liste bazı durumlarda bazı kullanıcıların işine yarabilmektedir. Bu sebeple bir çok kullanıcı bu listeye arada sırada göz atmaktadır. Ancak bazı kullanıcılarda genellikle yapılan görüşmelerin son aramalar listesinde kayıt altına alınmasından hoşlanmamaktadır. Bu sebeple de kullanıcılar bunları düzenli olarak siliyor ya da otomatik silinmesini sağlamaktadır.

Peki iPhone cihazlarında ‘Son Aramalar’ listesi nasıl siliniyor ? iPhone kullanıcıları cihazlarında yer alan son aramalar listesini diledikleri an pratik bir şekilde silebiliyor. İlgili işlem bir kaç adım ile hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Sizde iPhone cihazınızda son aramalar listesini temizlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak cihazınızdaki son aramalar listesini silebilirsiniz.

iPhone’da Son Aramalar Nasıl Silinir ? 

iPhone cihazınızda son aramalar listesinden bazı arama kayıtlarını kaldırmak (silmek) için; 

1- İlk olarak cihazınızdan ”Telefon” ikonuna dokunarak telefon penceresine gidin.

2- Telefon penceresinde en alt kısımda yer alan ”Son Aramalar” seçeneğine dokunun.

3- Sonra ‘Son Aramalar’ sayfasında sağ üst köşede yer alan ”Düzenle” yazısına dokunun.

4- Daha sonra son aramalar listesinde yer alan arama kayıtlarının hemen sol tarafında (-) eksi ikonu yer alacaktır. Burada listeden kaldırmak istediğiniz arama kaydının yanındaki bu ikona dokunun ve hemen ardından ilgili arama kaydının sağ tarafından yer alacak olan ”SİL” seçeneğine dokunarak silme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

İlgili adımları uygulayarak son aramalar listesinde dilediğiniz arama kayıtlarını tek tek silebilirsiniz.

iPhone’da Son Aramalar Listesi Toplu Bir Şekilde Nasıl Silinir? 

iPhone cihazınızda son aramalar listesini tamamen silmek için; 

1- Cihazınızda ”Telefon” kısmına gidin.

2- Telefon menüsünde en alt kısımda yer alan ‘Son Aramalar‘ seçeneğine dokunun.

3- Sonra ‘Son Aramalar’ sayfasında sağ üst köşede yer alan ”Düzenle” yazısına dokunun.

4- Daha sonra ekranın sol üst köşesinde yer alacak olan ‘Sil‘ yazısına dokunun ve ardından ekranın hemen altında belircek olan seçenek penceresinden ‘Son Aramaları Sil‘ seçeneğine dokunun.

İlgili adımların sonunda son aramalar listeniz tamamen silinmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında son aramaların nereden, nasıl silindiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.