Apple Watch’ta Uygulamalar Nereden, Nasıl Silinir ?

Apple Watch’ta uygulamalar nasıl kaldırılır ? Apple Watch’a uygulama nasıl silinir? Bu yazımızda sizlere Apple’ı akıllı saati olan Apple Watch cihazında uygulama kaldırma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Günümüz dünyasında geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan klasik kol saatlerinin yerini akıllı saatler almaya devam ediyor. Bundan tam 10 sene önce (2012 yılında) hayatımıza giriş yapan akıllı saat teknolojisi, gün geçtikçe gelişen teknoloji ile beraber daha da gelişmeye devam ediyor.

Günümüzde bir çok markanın birden fazla akıllı saat modeli hayatımızda yer alıyor. Sektöre, Apple, Samsung, Huawei vb. gibi şirketler öncülük ediyor.

İlk akıllı saat üreticilerinden biri olan Apple, her sene yeni bir model Apple Watch çıkarmaya devam ediyor. Bilindiği üzere, Apple akıllı saat sektörüne ilk olarak 2014 yılında Apple Watch serisinin ilk modeli olan Apple Watch 1 ile girmişti. Günümüzde ise Apple, serinin son modeli olan Apple Watch 7 ile bu seriye devam ediyor.

Apple Watch kullanıcılarına hayatlarında bir çok kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar iPhone cihazlarında yapabildikleri bir çok şeyi, cihazları yanlarında olmasa dahi akıllı saatleri üzerinden yapabiliyor. Akıllı saatler üzerinden yapılabilenlerden bazılarını; uygulama bildirimlerini anında alma, arama, mesajlaşma, müzik dinleme vb. şeklinde sıralayabiliriz. Bunların yanında ise; akıllı saatlerde yer alan kalp ritmi ölçme, kandaki oksijeni ölçme gibi işlemleri de akıllı saatlerimiz üzerinden yapabiliyoruz.

Akıllı saatler bir ilk bakışta bir lüks olarak gözükebilse de sunmuş olduğu özellikler ile beraber, kullanıldıkça bir ihtiyaç haline dönüşebiliyor.

Günümüzde bir çok akıllı saat kullanıcısı kullanmakta olduğu akıllı saatlerinden bazı noktalarda memnun olmasa da bir çok noktada memnun. Kullanıcılar bir çok noktada bir çok şeye saatleri üzerinden anında, pratik bir şekilde erişebiliyor. Ancak bazen kullanıcılar bazı noktalarda saatlerinde yapmak istedikleri şeye ya da bulmak istedikleri içeriklere erişmede problemler yaşayabiliyor.

Kullanıcıların bu noktada yaşadığı sorunlardan biri de akıllı saatlerine uygulama kaldırma (silme) konusunda oluyor. Kullanıcılar akıllı saatlerine ihtiyaç duymadıkları bazı uygulamaları kaldırmak istiyor ancak bu uygulama kaldırma işleminin nereden yapıldığını bulamayabiliyor.

Bu sebeple de kullanıcılar bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını internet üzerinden Google gibi arama motorlarında araştırma gereksiniminde bulunuyor. Bizde bu sebeple kullanıcıların bu sorunununa bir çözüm bulmaları adına bu yazımızı oluşturduk.

Bu yazımızda aşağıda sizlere Apple Watch cihazınızda uygulama kaldırma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları uygulayarak Apple akıllı saatinizde kaldırmak istediğiniz uygulama veya uygulamaları anında silebilirsiniz.

Apple Watch’ta Uygulama Nasıl Silinir ?

Apple Watch aygıtınızdan sadece bir kaç adım yoluyla dilediğiniz uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Apple Watch aygıtınızdan uygulama silmek için;

1- İlk olarak Apple Watch aygıtınızda ana ekrana gitmek için; ”Digital Crown” tuşuna basın.

2- Ana ekran silmek istediğiniz uygulamanın üzerine ya da ekrandaki herhangi bir boşluğa parmağınız ile basılı tutun.

3- Ardından uygulamalar titremeye başlayacak ve kaldırılabilir olan uygulamaların hemen sol üst köşesinde bir ”Çarpı (x)” işareti belirecektir. Buradan silmek istediğiniz uygulamanın hemen sol üst köşesinde yer alan ”x işaretine” dokunun.

4- Hemen ardından karşınızda ilgili uygulamanın silinme işlemine dair onay penceresi çıkacaktır. Buradan ilgili uygulamayı aygıtınızdan kaldırmak istiyorsanız; ”Uygulamayı Sil” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili uygulama Apple Watch cihazınızdan kaldırılmış olacaktır.

Not: Dilerseniz şimdi ve daha önce kaldırmış olduğunuz uygulama ya da uygulamaları yine cihazınıza tekrardan yükleyebilirsiniz. Uygulama yükleme işlemini iPhone cihazınızdan veya Apple Watch cihazınızda yer alan ”App Store” uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Apple Watch’ta uygulama silme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…