Instagram’da En Çok Takipçi Kimde ?

Instagram’da en çok takipçi kimde? Instagram’da en çok takip edilen hesaplar hangileri ? Instagram’da en çok takip edilen ünlüler kimler ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da en çok takip edilen hesapları listeledik. Hazırlamış olduğumuz Instagram TOP10 listesinde Instagram’da en çok takip edilen ilk 10 hesabı ve bu hesapları kaç kişinin takip ettiğini görebilirsiniz. İşte Instagram’da en çok takip edilen hesaplar TOP10 listesi !

Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça yaygın bir durumda. Kullanıcıların en çok tercih ettiği sosyal medyalar ise Facebook, Twitter ve Instagram üçlüsü. Ancak son zamanlarda getirmiş olduğu yenilikler ve özellikler ile birlikte Instagram kullanımı oldukça arttı. Özellikle de Facebook kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu fotoğraf paylaşımlarını yapmak için artık daha çok Instagram uygulamasını kullanmaya başladı.

Instagram’da aklınıza gelebilecek bir çok kişinin (sanatçı,politikacı,komedyen vs.) hesabı bulunmaktadır. Bu kişiler Instagram hesaplarında gerek işleri ile ilgili gerek özel hayatları ile ilgili paylaşımlarını takipçileri ile paylaşıyor.

Instagram’ın popülerliğinin daha da artmasının sebeplerinden biri de dünya üzerinde aklınıza gelebilecek neredeyse herkesin Instagram hesabının bulunması. Uygulamanın tüm dünyada popülerliğinden oldukça yüksek olmasından dolayı bir hayli kullanıcı sayısı olan sosyal medyada olan Instagram’da bazı kullanıcıların takipçi sayıları oldukça fazla. Buda bazı kullanıcılar arasında bir yarışa sebebiyet verebiliyor. Bizde kullanıcılar arasında oluşan takipçi yarışını sizler için inceledik ve sizlere Instagram’da en çok takipçisi olanların listesini hazırladık.

Hazırlamış olduğumuz Instagram’da en çok takipçisi olanlar TOP10 listesinde, kullanıcıların takipçi sayılarının yanı sıra takip ettiği kişi sayısını ve yapmış oldukları toplam paylaşım sayısını da görebilirsiniz.

İŞTE INSTAGRAM’DA EN ÇOK TAKİP EDİLEN KULLANICILAR LİSTESİ !

1- INSTAGRAM

Instagram’da en çok takipçisi olan hesap Instagram’ın resmi hesabı. Listenin ilk sırasında Instagram’ın olması gayet normal. Kullanıcılar hem Instagram’ın getirmiş olduğu yenilikleri bu hesaptan takip edebiliyor hemde Instagram’da paylaşılan ilginç ve birbirinden harika fotoğraflarında paylaşımının yapıldığı bu hesaptan değişik paylaşımlarda ulaşabiliyor.

Instagram’ın Instagram’daki istatistikleri ise şu şekilde:

Toplam takipçi sayısı:  240,859,485
Takip ettiği kişi sayısı: 193
Gönderi sayısı:  5.313

2- SELENA GOMEZ 

Listenin 2.sırasında (Instagram’da takip edilen ünlüler sıralamasında 1.konumda olan) Amerikalı genç şarkıcı Selena Gomez bulunuyor. 138 milyonu geçen takipçi sayısıyla kendisinden sonra gelen en çok takipçiye sahip olan Cristiano Ronaldo’yla arasında oldukça az bir fark bulunan şarkıcı listedeki sıralamasını uzun süredir koruyor. Ancak aradaki az sayıdaki farkın yakın bir zamanda kapanıp 2.sırada bulunan şarkıcının sıralamada gerilemesi olası bir durum.

Selena Gomez’in Instagram’daki hesabının istatistikleri:

Toplam takipçi sayısı:  138,633,515
Takip ettiği kişi sayısı: 36
Gönderi sayısı:  1.442

3- CRİSTİANO RONALDO 

Listenin 3.sırasında Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo bulunuyor. Real Madrid’de top koşturan oyuncunun 132 milyonu aşkın takipçisi bulunuyor. Dünya kupasınında etkisiyle son zamanlarda bir hayli takipçisi artan Ronaldonun takipçi sayısı hala yükselişte. Hesabındaki takipçi sayısındaki bu artış ile yakın bir zamanda listenin bir üst basamağında bulunan ünlü şarkıcı Selena Gomez’i geçmesi yüksek olasılık. Instagram hesabını aktif olarak kullanan sporcu resmi hesabında futbol ile ilgili paylaşımlarının yanı sıra dünya üzerinde bir çok moda sektöründe yapmış olduğu modellik ile ilgili paylaşımları da takipçileri tarafından oldukça çok beğeniliyor.

Cristiano Ronaldo’nun Instagram’da hesabının istatistikleri: 

Toplam takipçi sayısı:  132,092,891
Takip ettiği kişi sayısı: 396
Gönderi sayısı:  2.295

4- ARİANA GRANDE

Listenin dördüncü sırasında 24 yaşındaki Amerikalı Şarkıcı Ariana Grande bulunuyor. Ariana’nın takipçi sayısı 120 milyonu geçmiş durumda. Oldukça genç bir hayran kitlesine sahip olan şarkıcıyı Instagram’da daha çok 20 yaş altı kullanıcılar takip ediyor. Güzelliği ile göz kamaştıran şarkıcı resmi Instagram hesabında dünyanın her yerinde vermiş olduğu konserlerinden paylaştığı görüntülerin yanı sıra fotoğraf çekimlerinden ve günlük hayattaki yaşantısından da görüntüler paylaşıyor.

Ariana Grande’nin Instagram hesabının istatistikleri: 

Toplam takipçi sayısı:  122,383,191
Takip ettiği kişi sayısı:  1.344
Gönderi sayısı:  3.489

5- BEYONCE 

Listenin 5.sırasında bulunan ünlü şarkıcının hesabında kimseyi takip etmemesi dikkatlerden kaçmıyor değil.Ünlü sanatçı Beyonce, Instagram’da arkadaşları da dahil hiç kimseyi takip etmiyor. Beyonce’nin takip ettiği kullanıcı sayısı sıfır. Eski popülerliği olan şarkıcının günümüzdeki müzik sektöründeki değişimden dolayı popülerliğinin ilerleyen zamanlarda artması beklenemez. Listede 5.sırada bulunan şarkıcının ilerleyen zamanlarda listede üst sıralara çıkması imkansız iken alt sıralara doğru gitmesi de yüksek bir ihtimal.

Beyonce’nin Instagram’daki hesabının istatistikleri: 

Toplam takipçi sayısı:  115,744,896
Takip ettiği kişi sayısı:  0
Gönderi sayısı:   1.631

6- KİM KARDASHİAN

Listenin 6.sırasında Amerikalı magazin yıldızı Kim Kardashian bulunuyor. Daha çok sosyal hayatıyla dikkat çeken Amerikalı magazin yıldızının Instagram’daki takipçi sayısı oldukça fazla. 37 yaşındaki stilistin takipçi sayısı 113 milyonu geçmiş durumda. Hesabında daha çok seksi paylaşımlarda bulunan Kim Kardashian hesabında sosyal yaşantısından ve fotoğraf çekimlerinden düzenli olarak paylaşımlarda bulunuyor.

Kim Kardashian’ın Instagram’daki hesabının istatistikleri:

Toplam takipçi sayısı:  113,442,106
Takip ettiği kişi sayısı:  122
Gönderi sayısı:  4.401

7- KYLİE JENNER 

Listenin 7.sırasında yine genç ve güzel bir isim yer alıyor. Instagram’da en çok takip edilen hesaplardan olan ünlü model Kylie oldukça fazla bir takipçi kitlesine sahip. 20 yaşındaki modelin Instagram’daki takipçi sayısı 110 milyon civarlarında. Instagram’daki hesabında daha çok modellik olan işi ile ilgili paylaşımlarda bulunan Kylie, günlük hayattaki yaşantısından da görüntüleri hesabında paylaşıyor.

Kylie Jenner’in Instagram’daki hesabının istatistikleri:

Toplam takipçi sayısı:  110,345,104
Takip ettiği kişi sayısı:  134
Gönderi sayısı:  5.505

8. TAYLOR SWİFT 

Listenin 8.sırasında ise yine bir Amerikalı bulunuyor. Listenin 8.sırasında bulunan Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift, Instagram’da rakipleri ile neredeyse aynı sayıda takipçiye sahip. Takipçi sayısı 110 milyona sahip olan şarkıcının takipçi sayısı her geçen gün artıyor. İlerleyen günlerde üst sıralardaki rakiplerini geçmesi olası olan şarkıcı Instagram’daki resmi hesabında sık olmasa da konserleri ve günlük hayatındaki birbirinden güzel paylaşımlarını sevenleri için paylaşıyor. Ayrıca Taylor’un da Beyonce gibi Instagram’da hiç kimseyi takip etmemesi de dikkatlerden kaçmıyor değil.

Taylor Swift’in Instagram’daki hesabının istatistikleri:

Toplam takipçi sayısı:  109,765,534
Takip ettiği kişi sayısı:  0
Gönderi sayısı: 188

9- THE ROCK  (DWAYNE DOUGLAS JOHNSON)

Lİstenin 9.sırasında The Rock adıyla bilinen ABD’li aktör ve yapımcı olan Profesyonel güreşçi Dwayne Douglas Johnson bulunuyor. Instagram’da 110 milyona yaklaşan takipçiye sahip olan The Rock, Instagram’ı oldukça aktif kullanıyor.  Instagram’da neredeyse her gün paylaşımlarda bulunan The Rock, bu zamana kadar 3 binin üzerinde paylaşımda bulunmuş.

The Rock’ın Instagram’daki hesabının istatistikleri:

Toplam takipçi sayısı:  109,096,409
Takip ettiği kişi sayısı:  257
Gönderi sayısı:  3,641

10- JUSTIN BIEBER 

Top 10 listemizin son sırasında ise aslında sıralamadaki yeri ile biraz şaşırtan Justin Bieber bulunuyor. Dünya üzerinde çoğu gençlerden oluşan bir hayli büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın takipçi sayısı aslında beklenilenin bir hayli altında. 100 milyon takipçi sayısına sahip şarkıcının ilerleyen günlerde yeni çalışmaları ile Instagram’daki popülerliğini arttırması bekleniyor.

JustiN Bieber’ın Instagram’daki hesabının istatistikleri:

Toplam takipçi sayısı:  100,577,106
Takip ettiği kişi sayısı: 95
Gönderi sayısı: 4.354

TeknoAjan.com  (kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)