HotBird uydusundaki 4K kanallar listesi, HotBird uydusunda Ultra HD yayın yapan kanallar, HotBird uydusundaki şifresiz 4K (Ultra HD) kanallar.. Bu yazımızda sizlere HotBird uydusunda yüksek çözünürlük 4K yayın yapan kanalları listeledik. Aşağıdaki listeden bu kanallara ve frekanslarına erişebilirsiniz..

Dünya üzerinde binlerce televizyon kanalı bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde dünya üzerindeki televizyon kanalların bir çoğu standart olan SD yayından HD yayına geçiş yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Kanallar kullanıcılarına sunmuş olduğu HD yayınlar ile daha yüksek çözünürlükteki yayınları kullanıcılara sunmaktadır. HD yayınlar ile birlikte izleyiciler daha net görüntüler izleyebilmektedir.

Sunulan bu HD yayınlar netlik kavramını her ne kadar az, çok karşılıyor da olsa günümüzde son görüntü teknolojilerinden biri olan 4K çözünürlük izleyicilere netlik kavramını tam anlamıyla yaşatıyor.

Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren ULTRA HD olarak da tanımlanan 4K çözünürlük izleyicilere mükemmel bir görüntü sunuyor. Yaklaşık olarak yatayda 4000 piksel barındıran 4K, günümüzde daha çok filmlerde ve oyunlarda kullanılıyor.

Daha çok filmlerde karşımıza çıkan bu çözünürlük, gün geçtikçe bir çok yayında hayatımıza girmeye devam ediyor. Son zamanlarda bir çok televizyon kanalı test aşamaları ile 4K yayınları izleyicilere sunuyor. Ülkemizde de bunun örneğini TRT 4K kanalı oluşturuyor.

Dünya üzerinde ise bir çok 4K test kanalı ara ara yayına giriyor. Bunun yanı sıra da bazı televizyon kanalları tam anlamıyla 4K (Ultra HD) yayına geçiş yapıyor. Bu kanalları daha çok ücretli platformlarda yayın yapan kanallar oluşturuyor. Ancak ücretsiz olarak da 4K yayın yapan bazı kanallar bulunuyor. Bu bahsettiğimiz kanallardan 3 tanesi HotBird uydusunda bulunuyor.

Hotbird uydusunda şifresiz 4K (ULTRA HD) yayın yapan 3 kanal bulunmaktadır. Bu kanalları 4K desteğine sahip televizyonunuz üzerinden şifresiz yani ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Bu kanalları izlemek için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan frekans bilgilerini Hotbird uydusu üzerinde aratmak olacaktır. Tarama işleminin ardından listenize eklenen bu kanalları her zaman en yüksek çözünürlükte izleyebilir, mükemmel görüntünün hazzını yaşayabilirsiniz.

İŞTE HOTBİRD UYDUSUNDAKİ ŞİFRESİZ 4K KANALLAR :

Hotbird uydusunda şifresiz 4 K (Ultra HD) yayın yapan kanal bulunmaktadır. Bu kanallar; Hot Bird 4K Test, Fashion 4K ve NASA 4K TV‘dir. Bu 3 kanal, 7/24 izleyicilere Ultra HD (4K) kalitede yayın sunmaktadır. Bu kanalları aşağıdaki frekans bilgilerinden ekleyebilirsiniz.

1- FASHİON 4K : 

Fashion 4K kanalının frekans bilgileri :  12539.00 H 30000 5/6  –  Hot Bird 13E (13.0°E)

FASHİON 4K KANALI : (Ülke : Fransa – Şifreleme Türü : Şifresiz)

2- Hot Bird 4K TEST : 

Hot Bird 4K test kanalının frekans bilgisi Fashion 4K kanalı ile aynıdır. Yukarıdaki frekansı tarama işlemi yaptığınızda 2 kanal birlikte listenize eklenecektir.

Hot Bird 4K Test kanalının frekans bilgileri :  12539.00 H 30000 5/6  –  Hot Bird 13E (13.0°E)

3- NASA 4K : 

NASA 4K kanalının frekans bilgileri :  10727.00 H  30000 3/4  –  Hot Bird 13B (13.0°E)

NASA 4K KANALI : (Ülke : Amerika – Şifreleme Türü : Şifresiz)

”Bu yazımızda sizlere HotBird uydusunda şifresiz 4K yayın yapan kanalları listeledik ve kanalları izleyebilmeniz için gerekli olan frekansları sizler için paylaştık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından iletebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.