Bip’te Durum Paylaşma Nasıl Yapılır? [Durum Özelliği Var Mı?]

BİP’te durum (Story) özelliği var mı ? Bip uygulamasında durum nasıl paylaşılır? BİP’e durum özelliği ne zaman gelecek ? Bu yazımızda son günlerde oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması BİP Messenger hakkında oldukça sık sorulan sorulardan birine değindik. İşte detaylar…

Android ve iOS platformları için sunulmuş olan bir mesajlaşma uygulaması olan BİP, kullanıcı sayısını son günlerde bir hayli arttırdı ve hala arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi güncellemesinin ardından bir çok WhatsApp kullanıcısı alternatif uygulama arayışı içerisine girdi.

WhatsApp uygulamasını silen ya da artık kullanmayı düşünmeyen bir çok kullanıcı Bip, Signal ve Telegram gibi bir diğer mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmaya karar verdi.

Kullanıcıların en çok kullanmayı tercih ettiği mesaj platformlarından biri de Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP oldu. 2013 yılından beridir kullanımda olan BİP mesajlaşma uygulamasının kullanıcı sayısı günümüz itibariyle 65 milyonu geçmiş durumda. Uygulamayı her ne kadar daha çok Türkiye’deki kullanıcılar kullanıyor olsa da uygulamayı kullanan 8 milyon kişi yurtdışından. Uygulama şu an itibariyle dünya üzerinde toplam 65 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip durumda ve bu sayı her geçen gün daha da artıyor.

BİP, kullanıcılarına bir mesajlaşma uygulamasının verebileceği neredeyse bütün özellik ve işlevsellikleri sunuyor. Bip uygulama içerisinde Whatsapp’ın kullanıcılarına sağladığı bir çok özelliği sunarken, bunların yanı sıra birbirinden farklı işlevsel bazı özellikleri de kullanıcılarına sunuyor.

Ancak Bip uygulamasında her ne kadar kullanıcılarına bir çok özelliği sunsa da kullanıcılar uygulamada bazı özelliklere erişemiyor ya da uygulamada yeni olduklarından ötürü bulamıyor.

Bu sebeple de kullanıcılar yeni geçiş yaptıkları bu uygulamalar ve uygulamanın özellikleri hakkında bazı soruları internet üzerinde arama gereksinimde bulunuyorlar. Son günlerde Bip’e geçiş yapan yeni kullanıcılar internet üzerinde bu uygulama hakkında oldukça sık sorular soruyorlar.

Son günlerde Bip uygulamasına geçiş yapmış olan kullanıcıların sorduğu bu sorulardan bazıları; ‘‘BİP’te hikaye paylaşma nasıl yapılır?’‘ ve  ”BİP’te durum paylaşma var mı?” şeklinde olmaktadır. Kullanıcılar uygulamada durum (story) kısmını bulamadıkları için bu soruları oldukça sık sormaktadırlar. Peki ya BİP’te durum kısmı var mıdır? İşte sorularınızın yanıtı…

BİP’te Durum Nasıl Paylaşılır ? 

BİP uygulamasına yeni geçiş yapmış olan kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun gözü özellikle de WhatsApp uygulamasından alışkın oldukları durum kısmını arıyor.

Ancak BİP uygulamasında bu kısım ne yazık ki yer almıyor. Bu sebeple hiç bir kullanıcı BİP üzerinden durum (story) paylaşımında bulunamıyor.

Peki BiP’e Durum Paylaşma Özelliği Gelecek Mi ?

Bip uygulamasının şuanki sürümünde durum paylaşma özelliği yer almıyor. Ancak uygulamanın son günlerde artan popülaritesi ile birlikte ve yeni kullanıcılar tarafından istenen talepler doğrultusunda uygulamanın çok kısa bir süre içerisinde bir çok yenilik ve özellik ile yenilenmesi muhtemel gözüküyor.

Tahmin ediyoruz ki BİP uygulamasının geliştiricileri şu an bu ve bunun gibi bir çok konu ile ilgili araştırma ve çalışmalarını yapıyorlardır.

Bu sebeple durum (Story) paylaşma özelliğini BİP uygulamasında çok kısa bir süre sonra görmemiz oldukça yüksek ihtimal.

Tabi şu an için Bip kullanıcılarının yeni haberleri ve uygulamaya gelecek olan yeni güncellemeleri beklemekten başka çaresi bulunmuyor.

İlgili özellik ile ilgili bilgiler gelince sizleri yine buradan haberdar edeceğiz. Takipte kalın…

”Peki sizce durum (story) özelliği bir mesajlaşma uygulaması için eksiklik midir? BİP uygulamasına durum paylaşma özelliği gelmeli midir? Konu ile ilgili tüm görüşlerinizi aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.