Youtube İleri / Geri Sarma Süresi Nasıl Ayarlanır ? [Mobil]

Youtube ileri sarma (alma) ayarı nasıl yapılır ? Youtube geri sarma (alma) ayarı nasıl yapılır ? Youtube mobil ileri geri alma süresi nasıl ayarlanır ? Youtube dokunarak atlama süresi nasıl ayarlanır ? Bu yazımızda sizlere Youtube’un Mobil uygulamasında 2 dokunuşla ileri / geri sarma süresinin nasıl ayarlandığını gösterdik. İşte detaylar..

Bildiğiniz üzere Youtube günümüz internet dünyasının en büyük ve en popüler video paylaşım platformu konumundadır. Yaklaşık 15 sene önce internet dünyasına bir devrim niteliğinde giriş yapan Youtube, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve içerik sayısıyla birlikte daha da büyüyor.

Uzun zaman önce 1 milyar kullanıcıyı geçmiş olan Youtube, platform içerisinde milyonlarca video barındırıyor. Her yaşa hitap edebilecek, her türlü içerik barındıran Youtube’a saniyede onlarca video ekleniyor. Yapılan araştırmalarda Youtube’a saniyede 300 saatin üzerinde video eklendiği belirtiliyor.

Artan internet kullanımı ve bağımlılığıyla birlikte artık neredeyse televizyonlar da yer alan bir çok program, haberler, diziler ve daha fazlası Youtube üzerinde yayınlanıyor. Hal böyle olunca da bir çok internet kullanıcısı Youtube’a her an erişmek istiyor. Youtube’a erişimin oldukça kolay olduğu teknoloji dünyasında kullanıcılar, Youtube’a erişimi genellikle her an her yerde yanında bulundurdukları akıllı telefonlarından Youtube Mobil uygulaması üzerinden gerçekleştiriyor.

Kullanıcılarına bir çok özellik sunan Youtube Mobil uygulaması bu konuda oldukça başarılı. Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu bir çok özellik, kullanıcılar tarafından tercih edilmedikleri taktirde diledikleri an kapatılmasına olanak tanıyor. Ayrıca bir çok özellik kullanıcılar tarafından kendi tercihleri doğrultusunda özelleştirilebiliyor.

Bu yazımızda Youtube’un kullanıcıların tercihine göre özelleştirilebilen özelliklerinden biri olan ”ileri – geri sarma (alma)” özelliğinden bahsettik. Özellikte ileri ve geri atlama süresinin nasıl değiştirildiğini gösterdik. Şimdi hep beraber bu ayarlamanın nasıl yapıldığına bakalım.

YOUTUBE İLERİ – GERİ SARMA (ALMA) SÜRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR ? 

Youtube mobil uygulamasında herhangi bir videoda parmağınızla videonun sağ tarafına 2 kez dokunduğunuz da video bir miktar (5sn, 10sn, vs..) ileri alınmaktadır.  Aynı şekilde video da videonun sol tarafına 2 kez dokunduğunuzda ise video bir miktar geri alınmaktadır. Bu işlemi tüm videolar da dilediğiniz her an yapabilirsiniz.

Herhangi bir ayarlama yapılmadığı takdirde Youtube 2 dokunuşla ileri – geri sarma özelliğinin standart süresi 5 saniye olarak ayarlanmıştır. Kullanıcılar dilerlerse bu süreyi tercihleri doğrultusunda değiştirebilmektedir.

5 saniyelik süre bazı kullanıcılar için çok kısa gelmektedir. Özellikle parmakları ile dokunarak hızlı bir şekilde ileri geri almak isteyen kullanıcılar için 5 saniyelik atlama süresi oldukça azdır. Bu süreyi değiştirmek isterseniz; Youtube kullanıcılara 6 farklı seçenek sunmaktadır. Youtube’un sunduğu bu süre seçeneklerinden birini seçerek bu atlama süresini değiştirebilirsiniz.

Youtube’un bu özellikle sunduğu 6 farklı süre seçeneği şunlardır;

5 SANİYE – 10 SANİYE -15 SANİYE – 20 SANİYE – 30 SANİYE ve 60 SANİYE 

Bu ayarlamayı aşağıdaki anlatımdan adım adım gerçekleştirebilirsiniz.

YOUTUBE İLERİ GERİ SARMA SÜRESİ DEĞİŞTİRME :

1- İlk olarak Youtube mobil uygulamasını açın

2- Mobil uygulamada sağ üst köşede yer alan hesabım ikonuna dokunarak, hesap ayarları sayfasına gidin.

3- Hesabım sayfasında yer alan seçeneklerden ”Ayarlar” seçeneğine dokunun.

4- Dada sonra ayarlar bölümünde yer alan seçeneklerden  ”iki kez dokunmayla süre atlama” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza iki kez dokunarak süre atlama özelliğinde belirleyeceğiniz süre seçenekleri çıkacaktır. Buradaki süre seçeneklerinden (5,10,15,20,30,60 saniye) tercih ettiğiniz atlama süresini seçin. Seçtikten sonra o sürenin sağ tarafından seçildiğini gösteren mavi tik işareti görünecektir.

Bu adımların sonunda bu özellikle artık tercih ettiğiniz süre seçilmiş olacaktır. Dilerseniz bu süreyi istediğiniz her an tekrar değiştirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Youtube mobil uygulamasında 2 dokunuşla ileri geri sarma süresinin nasıl ayarlandığını / değiştirildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.