Connect with us

HABERLER

Youtube İleri / Geri Sarma Süresi Nasıl Ayarlanır ? [Mobil]

Youtube ileri sarma (alma) ayarı nasıl yapılır ? Youtube geri sarma (alma) ayarı nasıl yapılır ? Youtube mobil ileri geri alma süresi nasıl ayarlanır ? Youtube dokunarak atlama süresi nasıl ayarlanır ? Bu yazımızda sizlere Youtube’un Mobil uygulamasında 2 dokunuşla ileri / geri sarma süresinin nasıl ayarlandığını gösterdik. İşte detaylar..

Bildiğiniz üzere Youtube günümüz internet dünyasının en büyük ve en popüler video paylaşım platformu konumundadır. Yaklaşık 15 sene önce internet dünyasına bir devrim niteliğinde giriş yapan Youtube, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve içerik sayısıyla birlikte daha da büyüyor.

Uzun zaman önce 1 milyar kullanıcıyı geçmiş olan Youtube, platform içerisinde milyonlarca video barındırıyor. Her yaşa hitap edebilecek, her türlü içerik barındıran Youtube’a saniyede onlarca video ekleniyor. Yapılan araştırmalarda Youtube’a saniyede 300 saatin üzerinde video eklendiği belirtiliyor.

Artan internet kullanımı ve bağımlılığıyla birlikte artık neredeyse televizyonlar da yer alan bir çok program, haberler, diziler ve daha fazlası Youtube üzerinde yayınlanıyor. Hal böyle olunca da bir çok internet kullanıcısı Youtube’a her an erişmek istiyor. Youtube’a erişimin oldukça kolay olduğu teknoloji dünyasında kullanıcılar, Youtube’a erişimi genellikle her an her yerde yanında bulundurdukları akıllı telefonlarından Youtube Mobil uygulaması üzerinden gerçekleştiriyor.

Kullanıcılarına bir çok özellik sunan Youtube Mobil uygulaması bu konuda oldukça başarılı. Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu bir çok özellik, kullanıcılar tarafından tercih edilmedikleri taktirde diledikleri an kapatılmasına olanak tanıyor. Ayrıca bir çok özellik kullanıcılar tarafından kendi tercihleri doğrultusunda özelleştirilebiliyor.

Bu yazımızda Youtube’un kullanıcıların tercihine göre özelleştirilebilen özelliklerinden biri olan ”ileri – geri sarma (alma)” özelliğinden bahsettik. Özellikte ileri ve geri atlama süresinin nasıl değiştirildiğini gösterdik. Şimdi hep beraber bu ayarlamanın nasıl yapıldığına bakalım.

YOUTUBE İLERİ – GERİ SARMA (ALMA) SÜRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR ? 

Youtube mobil uygulamasında herhangi bir videoda parmağınızla videonun sağ tarafına 2 kez dokunduğunuz da video bir miktar (5sn, 10sn, vs..) ileri alınmaktadır.  Aynı şekilde video da videonun sol tarafına 2 kez dokunduğunuzda ise video bir miktar geri alınmaktadır. Bu işlemi tüm videolar da dilediğiniz her an yapabilirsiniz.

Herhangi bir ayarlama yapılmadığı takdirde Youtube 2 dokunuşla ileri – geri sarma özelliğinin standart süresi 5 saniye olarak ayarlanmıştır. Kullanıcılar dilerlerse bu süreyi tercihleri doğrultusunda değiştirebilmektedir.

5 saniyelik süre bazı kullanıcılar için çok kısa gelmektedir. Özellikle parmakları ile dokunarak hızlı bir şekilde ileri geri almak isteyen kullanıcılar için 5 saniyelik atlama süresi oldukça azdır. Bu süreyi değiştirmek isterseniz; Youtube kullanıcılara 6 farklı seçenek sunmaktadır. Youtube’un sunduğu bu süre seçeneklerinden birini seçerek bu atlama süresini değiştirebilirsiniz.

Youtube’un bu özellikle sunduğu 6 farklı süre seçeneği şunlardır;

5 SANİYE – 10 SANİYE -15 SANİYE – 20 SANİYE – 30 SANİYE ve 60 SANİYE 

Bu ayarlamayı aşağıdaki anlatımdan adım adım gerçekleştirebilirsiniz.

YOUTUBE İLERİ GERİ SARMA SÜRESİ DEĞİŞTİRME :

1- İlk olarak Youtube mobil uygulamasını açın

2- Mobil uygulamada sağ üst köşede yer alan hesabım ikonuna dokunarak, hesap ayarları sayfasına gidin.

3- Hesabım sayfasında yer alan seçeneklerden ”Ayarlar” seçeneğine dokunun.

4- Dada sonra ayarlar bölümünde yer alan seçeneklerden  ”iki kez dokunmayla süre atlama” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza iki kez dokunarak süre atlama özelliğinde belirleyeceğiniz süre seçenekleri çıkacaktır. Buradaki süre seçeneklerinden (5,10,15,20,30,60 saniye) tercih ettiğiniz atlama süresini seçin. Seçtikten sonra o sürenin sağ tarafından seçildiğini gösteren mavi tik işareti görünecektir.

Bu adımların sonunda bu özellikle artık tercih ettiğiniz süre seçilmiş olacaktır. Dilerseniz bu süreyi istediğiniz her an tekrar değiştirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Youtube mobil uygulamasında 2 dokunuşla ileri geri sarma süresinin nasıl ayarlandığını / değiştirildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com