Connect with us

HABERLER

Youtube Gizli Modu Nasıl Açılır / Kapatılır ? [Mobil]

Youtube gizli mod özelliği nasıl açılır ? Youtube gizli mod özelliği nasıl kapatılır ? Telefonda youtube gizli moda nasıl girilir ? Youtube mobil uygulamasında gizli mod nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere Youtube’un mobil cihazlar için olan uygulamasında gizli mod özelliğinin nasıl açıldığını ve kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Youtube günümüzün en büyük ve en popüler video paylaşım platformu konumundadır. 1 Milyarı aşkın kullanıcısı bulunan Youtube’a her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Günümüzde bir nevi televizyonlara son veren uygulamalardan biri olan Youtube’da her yaşa hitap eden aklımıza gelebilecek her kategoriden içerikler bulunuyor. Dizi, film, haber, müzik, belgesel vs. gibi televizyon yayınlarına ve yayınlardan kesitlere de erişebileceğimiz Youtube tam anlamıyla bir video portalı.

Gelişen teknoloji ile birlikte Youtube’a artık her an evimizden, iş yerimizden ve yanımızdan hiç ayırmadığımız akıllı telefonlarımızdan erişebiliyoruz. Uygulama konusunda 10 üzerinden 10 puan alacak bir uygulamaya sahip olan Youtube’da videolara dilediğimiz gibi erişebiliyoruz.

Video platformunun uygulaması kullanıcılara video seyir keyfi sunmasının yanı sıra uygulamadaki bir çok özelliği ile de oldukça kolaylık sağlıyor. Youtube uygulamasının özellikleri say say bitmiyor. Bizde bu  yazımızda da Youtube’un uygulamasındaki saymakla bitmeyen bu özelliklerinden birinden bahsedeceğiz ve bu özelliğin nasıl aktif hale getirildiğini anlatacağız.

Bu yazımızda bahsedeceğimiz Youtube’un özelliği, Gizli Mod özelliğidir. Youtube kullanıcılarına gizli mod üzerinden video izleme olanağı tanıyor. Youtube’un gizli mod özelliği ile Youtube’da izlediğiniz videolar hiç bir türlü sizlerin video izleme geçmişinizde ve arama kayıtlarınızda kayıt altına alınmıyor.

Bildiğiniz üzere Youtube’u uygulamasını kullanırken ayarlardan herhangi bir değişiklik yapmadığınız takdirde izlediğiniz videolar arama geçmişinizde ve aradığınız içeriklerde arama geçmişiniz de kayıt altına alınmaktadır.

Her ne kadar kayıt altına alının bu veriler sonradan silinebiliyor olsa da Youtube sizlere daha önce izlediğiniz içerikler ile ilgili videoları karşınıza çıkarmaktadır. Bu durumda bazen kullanıcıları rahatsız etmektedir.

Youtube’un bu özelliği (gizli mod) ile bu durumdan tamamen kurtulabilirsiniz. Ara sıra kayıt altına (geçmiş listesine) alınmasını istemediğiniz durumlarda bu modu kullanabilirsiniz.

Ayrıca arama geçmişini sık sık temizlemek istemeyen kullanıcılar da arama kayıtlarında bunların yer almasını istemediği zamanlar da bu mod özelliğini kullanmayı oldukça sık tercih ediyor.

Peki Youtube gizli modu nasıl kullanılır, nasıl açılır ? İşte sorunuzun cevabı..

YOUTUBE GİZLİ MOD NASIL AÇILIR / KAPATILIR ? 

Youtube gizli modunu uygulama içerisinde basit bir şekilde dilediğiniz zaman açabilir, dilediğiniz zaman ise çok basit bir şekilde kapatabilirsiniz. Aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak bu işlemi basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Youtube Gizli Modu Nasıl Açılır ? 

Youtube gizli modu açmak için; ilk olarak Youtube uygulamasında sağ üst köşedeki ‘hesabım‘ ikonuna dokunun. Ardından karşınıza çıkacak olan ‘hesap ayarları‘sayfasında yer alan ‘Gizli Modu aç” seçeneğine dokunun. Bu adımların sonunda Youtube gizli moda geçiş yapacaktır.

Youtube Gizli Modu Nasıl Kapatılır ? 

Youtube gizli modu kapatmak için; Youtube uygulamasında sağ üst köşe de yer alan ‘gizli mod‘ ikonuna dokunun. Ardından uygulamada bir alt pencere açılacaktır. Bu alt pencerede en üstte yer alan ”Gizli Modu kapat” seçeneğine dokunun. Bu işlemin ardından Youtube gizli modu kapanacaktır.

İşlem bu kadar basit. Bu modu tercihiniz doğrultusunda dilediğiniz her an açıp, kapatabilirsiniz.

NOT: Youtube gizli modu özelliğinde kullanılırken Youtube hesabınızla bağlantı halinde değilsinizdir. Bu sebeple Youtube’da beğendiklerinizi, oynatma listenizi görüntüleyemezsiniz. Herhangi bir video’ya beğeni gönderemezsiniz.

NOT: Youtube PREMIUM üyeliğinizi de gizli mod seçeneğinde kullanamazsınız. Bu sebeple Youtube premium seçeneğinde pasif olan reklamlar, gizli mod seçeneğinde karşınıza çıkar. 

”Bu yazımızda sizlere Youtube mobilde gizli mod özelliğinin nasıl aktif hale getirildiğini anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com