Youtube Gizli Modu Nasıl Açılır / Kapatılır ? [Mobil]

Youtube gizli mod özelliği nasıl açılır ? Youtube gizli mod özelliği nasıl kapatılır ? Telefonda youtube gizli moda nasıl girilir ? Youtube mobil uygulamasında gizli mod nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere Youtube’un mobil cihazlar için olan uygulamasında gizli mod özelliğinin nasıl açıldığını ve kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Youtube günümüzün en büyük ve en popüler video paylaşım platformu konumundadır. 1 Milyarı aşkın kullanıcısı bulunan Youtube’a her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Günümüzde bir nevi televizyonlara son veren uygulamalardan biri olan Youtube’da her yaşa hitap eden aklımıza gelebilecek her kategoriden içerikler bulunuyor. Dizi, film, haber, müzik, belgesel vs. gibi televizyon yayınlarına ve yayınlardan kesitlere de erişebileceğimiz Youtube tam anlamıyla bir video portalı.

Gelişen teknoloji ile birlikte Youtube’a artık her an evimizden, iş yerimizden ve yanımızdan hiç ayırmadığımız akıllı telefonlarımızdan erişebiliyoruz. Uygulama konusunda 10 üzerinden 10 puan alacak bir uygulamaya sahip olan Youtube’da videolara dilediğimiz gibi erişebiliyoruz.

Video platformunun uygulaması kullanıcılara video seyir keyfi sunmasının yanı sıra uygulamadaki bir çok özelliği ile de oldukça kolaylık sağlıyor. Youtube uygulamasının özellikleri say say bitmiyor. Bizde bu  yazımızda da Youtube’un uygulamasındaki saymakla bitmeyen bu özelliklerinden birinden bahsedeceğiz ve bu özelliğin nasıl aktif hale getirildiğini anlatacağız.

Bu yazımızda bahsedeceğimiz Youtube’un özelliği, Gizli Mod özelliğidir. Youtube kullanıcılarına gizli mod üzerinden video izleme olanağı tanıyor. Youtube’un gizli mod özelliği ile Youtube’da izlediğiniz videolar hiç bir türlü sizlerin video izleme geçmişinizde ve arama kayıtlarınızda kayıt altına alınmıyor.

Bildiğiniz üzere Youtube’u uygulamasını kullanırken ayarlardan herhangi bir değişiklik yapmadığınız takdirde izlediğiniz videolar arama geçmişinizde ve aradığınız içeriklerde arama geçmişiniz de kayıt altına alınmaktadır.

Her ne kadar kayıt altına alının bu veriler sonradan silinebiliyor olsa da Youtube sizlere daha önce izlediğiniz içerikler ile ilgili videoları karşınıza çıkarmaktadır. Bu durumda bazen kullanıcıları rahatsız etmektedir.

Youtube’un bu özelliği (gizli mod) ile bu durumdan tamamen kurtulabilirsiniz. Ara sıra kayıt altına (geçmiş listesine) alınmasını istemediğiniz durumlarda bu modu kullanabilirsiniz.

Ayrıca arama geçmişini sık sık temizlemek istemeyen kullanıcılar da arama kayıtlarında bunların yer almasını istemediği zamanlar da bu mod özelliğini kullanmayı oldukça sık tercih ediyor.

Peki Youtube gizli modu nasıl kullanılır, nasıl açılır ? İşte sorunuzun cevabı..

YOUTUBE GİZLİ MOD NASIL AÇILIR / KAPATILIR ? 

Youtube gizli modunu uygulama içerisinde basit bir şekilde dilediğiniz zaman açabilir, dilediğiniz zaman ise çok basit bir şekilde kapatabilirsiniz. Aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak bu işlemi basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Youtube Gizli Modu Nasıl Açılır ? 

Youtube gizli modu açmak için; ilk olarak Youtube uygulamasında sağ üst köşedeki ‘hesabım‘ ikonuna dokunun. Ardından karşınıza çıkacak olan ‘hesap ayarları‘sayfasında yer alan ‘Gizli Modu aç” seçeneğine dokunun. Bu adımların sonunda Youtube gizli moda geçiş yapacaktır.

Youtube Gizli Modu Nasıl Kapatılır ? 

Youtube gizli modu kapatmak için; Youtube uygulamasında sağ üst köşe de yer alan ‘gizli mod‘ ikonuna dokunun. Ardından uygulamada bir alt pencere açılacaktır. Bu alt pencerede en üstte yer alan ”Gizli Modu kapat” seçeneğine dokunun. Bu işlemin ardından Youtube gizli modu kapanacaktır.

İşlem bu kadar basit. Bu modu tercihiniz doğrultusunda dilediğiniz her an açıp, kapatabilirsiniz.

NOT: Youtube gizli modu özelliğinde kullanılırken Youtube hesabınızla bağlantı halinde değilsinizdir. Bu sebeple Youtube’da beğendiklerinizi, oynatma listenizi görüntüleyemezsiniz. Herhangi bir video’ya beğeni gönderemezsiniz.

NOT: Youtube PREMIUM üyeliğinizi de gizli mod seçeneğinde kullanamazsınız. Bu sebeple Youtube premium seçeneğinde pasif olan reklamlar, gizli mod seçeneğinde karşınıza çıkar. 

”Bu yazımızda sizlere Youtube mobilde gizli mod özelliğinin nasıl aktif hale getirildiğini anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.