TV 8.5 Nasıl İzlenir ? Nasıl Ayarlanır ? | Frekans Bilgileri !

TV 8.5 kanalı nasıl izlenir ? TV 8.5 kanalı nasıl eklenir ? TV 8.5 kanalının frekans bilgileri ne ? Bu yazımızda sizlere TV 8.5 kanalının nasıl izleneceğini anlattık. TV 8.5 kanalı nasıl izlenir, frekans bilgileri ve kanal kurulumunun nasıl yapılacağı.. İşte tüm bu sorularınızın cevabı !

TV 8.5 kanalı geçtiğimize sene yayın hayatına başladı. TV8 kanalının 2.kanalı olarak yayın yapan kanal daha çok TV8’de yayınlanan programların özetleri ve tekrarlarını yayınlıyor. Bu yayınların yanı sıra bu kanalda izleyenlere eğlenceli görüntüler ve anlar yayınlanan bazı programlar vasıtasıyla izleyenlere sunuluyor.

Özünde bir eğlence programı olmayı amaçlayan ve bunu uygulayan kanal. Acun Medya takipçileri tarafından oldukça beğenilerek izleniyor.

Ayrıca Amerikan Basketbol Ligi (NBA) döneminde de bir çok maç yayınlayan kanal. Bir nevi spor kanalı rolünü de üsleniyor. Canlı olarak yayınlanan basketbol maçları sporseverler tarafından oldukça çok takip ediliyor.

PEKİ TV8.5 KANALI NASIL İZLENİR ? 

TV8.5 kanalı ücretli platformların yanı sıra Turksat uydusunda da ücretsiz yayın yapmaktadır. Uydu cihazına sahip tüm kullanıcılar bu kanalı şifresiz olarak ücretsiz bir şekilde izleyebilirler.

Bu kanal uydu cihazınızın otomatik kurulumunda listenize eklenmiş olacaktır. Ancak uydunuzun otomatik kurulumu sonunda bu kanal karşınıza çıkmıyor ise eğer yada kanal listenizi bozmamak için otomatik kurulum yapmayı tercih etmiyorsanız kanalın frekansını manuel olarak uydu cihazınıza ekleyerek kanalı izleyebilirsiniz.

Kanalı uydunuza eklemek için TV8.5 kanalının frekans bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. TV8.5 kanalının frekans bilgilerini aşağıda sizler için paylaştık. Bu frekans bilgilerini yine aşağıda yazımızın devamında belirteceğimiz yöntemleri ile cihazınıza ekleyebilirsiniz.

 İŞTE TV8.5 KANALININ GÜNCEL FREKANS BİLGİLERİ !

TV8.5 kanalının güncel frekans bilgileri şu şekildedir. 

Türksat 4A Uydusu
Frekans: 12346 MHz
Polarizasyon: Yatay (Horizontal)
Symbol Rate: 9600 Ksym/s
Fec: 3/4

TV8.5 KANALINI UYDU CİHAZIMA NASIL EKLEYEBİLİR? 

TV8.5 kanalını uydu cihazınıza çok basit bir şekilde ekleyebilirsiniz. Neredeyse bir çok uydu cihazında aynı yöntem ile kurulum yapılsa da marka ve modele göre az çok farklılıklar göstermektedir. Bu sebepten dolayı belirtilen kurulum biraz farklıklar içerse de sonucu yine sağlamaktadır.

TV8.5 kanalını cihazınıza eklemek için  manuel kanal araması ( ”MANUEL ARAMA” ) yapmanız gerekmektedir.

Bunun için ilk olarak uydu cihazının kumandasından ”MENU” tuşuna basarak  Menü kısmına gidin.

Ardından karşınıza çıkacak seçeneklerden ”KANAL AYARLAMA”  ya da ”KANAL EKLEME”  seçeneğine tıklayın.

Kanal ekleme sayfasında ”MANUEL EKLEME” seçeneğine seçin ve karşınıza gelecek sayfadan frekans listesinden frekans var ise seçin yok ise yeni ekle seçeneğine basıp. Yukarıda paylaşılan frekans bilgilerini kumandanızın tuşları vasıtasıyla girin ve arama işlemini başlatın.

Arama işlemi tamamlandıktan sonra ekranda kanalın eklendiğini göreceksiniz. Ardından çıkış yapın. Kanal listenizin en son kısmına eklenmiştir. İyi Seyirler.

TV 8.5 KANALI DİĞER PLATFORMLARDA KAÇINCI KANALDA ?

TV 8.5 kanalını DigiTurk ve D-Smart platformları üzerinden de izleyebilirsiniz.
TV 8.5 kanalı Digiturk platformunda 55. kanalda, D-Smart’ta ise 47. kanalda yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com (kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)