Telegram’da Gece Modu Nasıl Açılır?

Telegram gece modu nasıl açılır? Telegram gece modu özelliği nasıl aktif edilir? Telegram dark mode özelliği nasıl kullanılır? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’da gece modu özelliğinin nereden, nasıl açıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Bu sebeple aşağıda sizlere Telegram uygulamasında gece modu özelliğinin nereden, nasıl aktif hale getirildiğini adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Telegram uygulamasında gece modu özelliğini anında, pratik bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz. 

Bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram, her geçen gün kullanıcı sayısını daha arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu gizlilik sözleşmesi sebebi ile birlikte kullanıcı sayısını bir hayli arttıran Telegram, günümüz itibariyle 500 milyon kullanıcıyı geçmiş durumda.

Dünyanın her yerinden bir çok akıllı telefon kullanıcısı son günlerde Telegram uygulamasını kullanmayı tercih ediyor. Kullanıcıların Telegram uygulamasını tercih etmesinin ise bir çok sebebi bulunuyor. Telegram uygulaması kullanıcılarına neredeyse bir mesajlaşma uygulamasının verebileceği bütün özellikleri sunuyor.

Popüler mesajlaşma uygulamasının özelliklerini saymakla bitmiyor. Telegram kullanıcılarına hem bir çok farklı özelliği sunuyor hem de uygulamanın kullanıcılar tarafından kişiselleştirilmesine olanak tanıyor.

Telegram kullanıcıları uygulamayı kendi göz zevklerine göre değiştirebiliyor. Uygulama kullanıcılarına tema, arka plan gibi özelliklerin değiştirilmesine olanak tanıyor.

Bu yazımızda da biz Telegram’ın bu özelliklerinden birinden bahsettik. Telegram kullanıcıları uygulamada gece modu özelliği ile uygulamanın görünümünü değiştirebiliyor. Özellikle gece veya karanlık ortamlarda uygulamayı kullanmada kullanıcılara bir hayli rahatlık sağlayan bu özellik ile gözleri etkileyen yüksek beyaz ışık sebebiyle oluşan göz yorulmasınında önüne geçebilirsiniz.

Peki Telegram’da gece modu nasıl aktif hale getiriliyor? İşte sorunuzun yanıtı burada… Aşağıda sizlere Telegram uygulamasında gece modu özelliğinin nereden, nasıl açıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Telegram uygulamasında gece modu özelliğini pratik bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz.

Telegram Gece Modu Nasıl Açılır? 

Telegram uygulamasında gece modunu açmak için; 

1- Telegram uygulamasını açın.

2- Uygulamada ”Ayarlar” kısmına gidin.

3- Ayarlar sayfasındaki seçeneklerden ”Görünüm” kısmına dokunun.

4- Ardından karşınıza gelecek olan görünüm ayarları sayfasından ”Gece” seçeneğine dokunarak uygulamada gece modunu aktif hale getirin.

İşlem bu kadar basit. 

Not: Dilerseniz uygulamada ilgili kısımda yer alan diğer (Klasik, gün, gece, renkli gece vs..) mod seçeneklerini de seçerek kullanabilirsiniz.

Ayrıca uygulamada görünüm ayarları kısmında yer alan ”Otomatik gece modu” seçeneği ile uygulamanın gece modu özelliğini belirli zaman aralıklarında otomatik olarak aktif etmesini sağlayabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Telegram uygulamasında gece modu özelliğinin nereden, nasıl açıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.