MAC’e Google Chrome Nasıl Yüklenir ?

MAC’e Google Chrome nasıl kurulur ? iMAC’e Chrome nasıl indirilir ? Macbook’a Chrome nasıl yüklenir ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMAC ve Macbook cihazlarına Google Chrome internet tarayıcısının nasıl indirilip kurulduğunu gösterdik. İşte detaylar. 

Günümüzün en popüler bilgisayar işletim sistemlerinden biri MacOS işletim sistemidir. MacOS işletim sistemi ilk olarak 2001 yılında Macintosh bilgisayarlar için Apple tarafından tasarlanmıştır. Günümüzde ise son sürümü olan MacOS X işletim sistemi, Apple’ın iMac ve Macbook modellerinde kullanılmaktadır.

Güvenilirlik, işlevsellik ve bir çok noktada kullanıcılara mükemmel bir deneyim sunan MacOS işletim sistemi bir çok bilgisayar kullanıcısının Apple marka ürünlere yönelmesine sebebiyet veriyor.

MacOS işletim sistemine yeni geçiş yapan kullanıcılar ise özellikle Windows işletim sisteminden sonra bu farklı işletim sisteminde bazı problemler yaşayabiliyor.

MacOS işletim sisteminde bir çok özellik ve işlev Windows işletim sistemine göre terste olması kullanıcılar için başlıca sıkıntılardan biridir. En basitinden herhangi bir pencerede bile kapatma, küçültme butonlarının sağ kısımda değilde sol kısımda yer alması hatta bu butonların yerlerininde Windows’a göre farklı bir şekilde yer alması MacOS işletim sistemine yeni geçiş yapan bir çok kullanıcı için sıkıntı oluşturmaktadır.

Tabi ki bu tamamen alışma sürecinden kaynaklanmaktadır. Çok kısa bir süre içinde MacOS işletim sistemine adapte olacağınızdan hiç şüphe yok. Ancak bu sisteme daha çabuk adapte olmak için mümkünse Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızı belirli bir süre kullanmayın. Böylelikle alışma sürecini oldukça kısa bir sürede tamamlayacaksınızdır.

MacOS işletim sistemine geçiş yapan kullanıcıların yaşadıkları sıkıntılardan biri de konumuzun ana teması olan ”MAC’e Google Chrome Nasıl Yüklenir?’ adlı başlıktır.

Günümüzde bir çok internet kullanıcısı internet erişimini Google Chrome internet tarayıcısı üzerinden yapmaktadır. Hem pratik hem de hızıyla bir çok internet kullanıcısının vazgeçilmezi olan Google Chrome internet tarayıcısı hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda vazgeçilmez uygulamalardan biri konumundadır.

Hal böyle olunca bir çok yeni MAC kullanıcısı da yeni cihazlarına ilk yüklemek istedikleri uygulama GOOGLE CHROME internet tarayıcısı olmaktadır. Ancak bu uygulama MacOS işletim sisteminde AppStore’da yer almamaktadır. O sebeple kurulumu ilk kez kurulum yapacaklar için sıkıntılı olabilmektedir.

Bu sebeple bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde GOOGLE CHROME internet tarayıcısının nasıl indirildiğini ve kurulum işleminin nasıl yapıldığını resimli olarak gösterdik. İşte adım adım Mac’te Google Chrome kurulumu !

MAC’e GOOGLE CHROME Nasıl Yüklenir ?

Aşağıdaki sırasıyla uygulayarak MacOS işletim sistemine sahip iMAC ya da MACBOOK cihazınıza GOOGLE CHROME internet tarayıcısını yükleyebilirsiniz.

1- İlk olarak GOOGLE CHROME internet tarayıcısını indirmek için; Safari uygulamasını açın ve Google Chrome diye aratın.

Karşınıza çıkan sonuçlardan Google’ın Resmi sitesi üzerinden Google Chrome internet tarayıcısını indir seçeceğine gidin.  Açılan sayfada yer alan ”Chrome’u indirin” butonuna tıklayın.

2- İndirme işlemini başlattıktan sonra MacOS işletim sistemi sizden güvenliğiniz için onay isteyecektir. Açılacak olan onay penceresinde indirme işlemini başlatmak için; ”İZİN VER” butonuna tıklayın.

3– Ardından GoogleChrome.dmg adlı kurulum dosyası indirilecektir. İlgili kurulum dosyası indikten sonra sağ alt köşeden üzerine tıklayarak kurulum işlemini başlatın.

4- Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra açılacak olan pencerede yukarıda yer alan Google Chrome simgesini aşağıda bulunan uygulamalar klasörünün üzerine taşıyıp bırakın.

Artık Google Chrome internet tarayıcısına uygulamalar kısmından erişebilirsiniz.

5- Son olarak uygulamalar kısmından GOOGLE CHROME internet tarayıcısının simgesine tıklayın ve açılacak olan pencereden ‘‘ butonuna basın.

Kurulum işlemini tamamladınız. Tüm bu adımların sonunda artık GOOGLE CHROME internet tarayıcısını artık kullanabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere MAC işletim sisteminde GOOGLE CHROME internet tarayıcısının nasıl indirilip kurulduğunu gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.