iPhone’da Kayıtlı Şifreleri Görme (Resimli Anlatım)

iPhone’da kayıtlı şifreler nasıl görülür ? iPhone’da kaydedilmiş şifreleri nasıl görebilirim ? iPhone’da kayıtlı uygulama ve web parolaları nasıl görüntülenir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da Safari tarayıcısında tüm uygulama ve web sitelerine giriş yapılırken kullanılan kullanıcı adı ve şifrelerin nasıl görüntüleneceğini resimli olarak anlattık. İşte detaylar..

Apple, sahip olduğu iOS işletim sisteminde kullanıcılarına bir çok özellik sağlıyor. Apple’ın sağlamış olduğu bir çok uygulama ve özellik kullanıcıların hayatlarını gerekli anlarda daha da kolaylaştırabiliyor. Apple’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu bu özelliklerden biri de konu başlığımız olan ”kayıtlı şifreleri görme” yani daha önce kaydedilmiş olan herhangi bir uygulamaya giriş yapmak için kullanılan kullanıcı adı ve şifreleri görme özelliğidir.

Apple kullanıcıları bu özelliği iOS işletim sistemin sahip tüm cihazlarda sağlıyor. Konu başlığımızda her ne kadar iPhone’da kayıtlı şifreleri görme olarak belirtsek de bu özelliği iPAD ve iPod cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.

Peki bu özellik nasıl çalışıyor, ne işe yarıyor ? Ne gibi durumlarda kullanılıyor ? 

Apple’ın kullanıcılarına sağladığı kayıtlı parolaları görme özelliği, kullanıcılara gerekli duymaları durumunda bu zamana kadar Safari internet tarayıcısı üzerinden giriş yaptıkları tüm uygulama ve internet sayfalarında giriş yapmak için kullandıkları kullanıcı adlarını ve şifrelerini görme imkanı sağlıyor.

Ancak bu şifrelerin ve kullanıcı adlarının daha sonra görüntülenebilmesi için Safari uygulamasında ilgili internet sayfalarına giriş yapılırken kullanıcılara tarayıcının altında beliren parolayı kaydet butona basması gerekiyor. Bu işlemin yapıldığı tüm sayfaların parolaları daha sonra görüntülenebilecek şekilde kaydediliyor.

Peki bu özelliği kullanıcılar niye kullanıyor derseniz ? Bu özellik kullanıcılar tarafından daha çok giriş yapılmış olan herhangi bir sayfanın giriş bilgilerinin unutulması, hatırlanmaması durumunda tercih ediliyor.

Ufak detayların ardından şimdi hep birlikte bu özelliğin nasıl kullanılacağına adım adım resimli olarak bakalım! 

İŞTE iPHONE’DA KAYITLI ŞİFRELER NASIL GÖRÜNTÜLENİR ? 

iPhone’da kayıtlı olan parolaları görmek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone’da bu zamana kadar kayıt ettiğiniz tüm şifreleri görebilirsiniz.

1- iPhone’da kayıtlı şifreleri görüntülemek için ilk olarak iPhone cihazınızdan ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- ”AYARLAR” kısmında aşağıdaki resimde sol tarafta da kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz ”HESAPLAR VE PAROLALAR” seçeneğine gidin.

3- Yukarıdaki resimde de sağ taraftaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz üzere ”Hesaplar ve Parolar” sayfasında kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz en üst kısımda yer alan ”UYGULAMA VE WEB PAROLALARI” yazan kısma dokunun. Ardından karşınıza aşağıdaki resimde gibi bir sayfa açılacaktır.

4- Açılan sayfa güvenliğiniz için ”parmak izinizi okutmanız” ya da ”parolanızı girmeniz” gerekiyor. Bu işlemi uygulayarak gerekli olan güvenlik adımını geçtikten sonra karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi ”Parolalar” sayfası açılacaktır. Buradan görmek istediğiniz ilgili sayfanın şifre ve kullanıcı adını görmek için ilgili seçeneğin üzerine dokunun ve ilgili bilgileri görün.

İşlem bu kadar basit! 

Not: Konu ile ilgili soru ve sorunlarınız var ise bizlere aşağıdan ”Yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.

( TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. )