MAC Klavyede Sterlin ( £ ) İşareti Nasıl Yapılır ?

Apple Mac Klavyede Sterlin İşareti Nasıl Yapılır ? Apple Mac’te Sterlin İşareti ( £ ) Nasıl Yapılır ? Apple Klavyede Sterlin ( £ ) sembolü Nasıl Yapılır ? Bu yazımızda sizlere Apple Mac klavyede Sterlin sembolünün (£) nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Bilgisayar klavyelerinde 100’ün üzerinde tuş bulunmaktadır. Klavyeler üzerinde yer alan tuşların büyük bir çoğunluğunu harf ve rakam tuşları oluşturmaktadır.

Klavyelerde çoğunluğu olan harf ve rakam tuşlarının yanı sıra işaret ve sembol tuşları ile fonksiyonel tuşlarda bulunmaktadır. Bilgisayar klavyelerinin üzerinde bir çok işaret ve sembol bulunmaktadır. Klavyeler üzerinde yer alan işaret ve sembollerin büyük bir çoğunluğunu ise metin yazılarında oldukça sık kullanılan noktalama işaretleri oluşturmaktadır. Klavyelerde noktalama işaretlerinin haricinde İnternet üzerinde oldukça yaygın kullanılan, ihtiyaç duyulan bazı semboller ve dünya üzerinde oldukça yaygın olan semboller de (para birimi sembolleri vs.) yer almaktadır.

Klavyeler üzerinde yer alan bu işaret ve sembolleri klavyeler üzerinden basit ikili tuş kombinasyonları ile hem Windows hem de Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarda pratik bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Ayrıca bilgisayar klavyelerinde yer almayan bir çok işaret ve sembolü de klavyelerden yapılan bazı tuş kombinasyonları ile yine metin içeriklerinde pratik bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Klavyelerden işaret ve sembolleri, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda basit bir şekilde yapılan tuş kombinasyonları ile metin içeriklerinde oluşturabiliyoruz. Aynı şekilde MAC işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda da bu işaretleri benzer bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Ancak özellikle daha önce Windows işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıp, yeni yeni Mac işletim sistemine sahip bilgisayar kullanmaya başlayanlar klavyelerde ve işletim sistemindeki farklılıklardan dolayı bazı sıkıntılar yaşayabiliyor.

Mac işletim sistemine yeni geçenlerin yaşadığı bu sıkıntılar her ne kadar bazen can sıksa da kısa bir süre de, alışma döneminden sonra bu durumu atlatacakları şüphesiz.

Bizde bu yazımızda Mac işletim sistemine yeni geçmiş olan kullanıcılara ya da bu işaretin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen MAC kullanıcılarına klavyeden ”STERLİN SEMBOLÜ” ‘nün nasıl yapıldığını gösterdik.

NOT: Ayrıca buradan ”Windows işletim sisteminde klavyeden Sterlin işareti nasıl yapılır” adlı konumuzda giderek, Windows’ta Sterlin ( £ ) işaretinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Şimdi hep birlikte aşağıdan MAC işletim sisteminde klavyeden STERLİN ( £ ) işaretinin nasıl yapıldığına bakalım.

MAC’TE KLAVYEDEN STERLİN ( £ ) SEMBOLÜ NASIL YAPILIR ?

Mac işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda klavyeden Sterlin (£) işaretini 2’li tuş kombinasyonu ile pratik bir şekilde oluşturabilirsiniz. Klavyeden STERLİN ( £ ) işaretini yapmak için uygulayacağımız tuş kombinasyonu şu şekildedir;

MAC’TE STERLİN SEMBOLÜ : ” ⌥ Option + 2 ”

MacOS klavyeden Sterlin işaretini ( £ ) oluşturmak için ; klavyeden ”Option” tuşuna basılı tutun ve klavyede üst kısımda yer alan rakam tuşlarından ” 2 ” rakamına basın. Bu tuş kombinasyonun ardından £ işareti ilgili metin içeriğinde oluşturulacaktır.

2.YÖNTEM:

Dilerseniz Sterlin ( £ ) işaretini buradan > ( £ ) < kopyala yapıştır metodu ile de dilediğiniz metin içeriğinde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Sterlin işaretini buradan kopyalamak ve ilgili metin içeriğine yapıştır metodu ile yapıştırmak.

Bu da farklı bir çözüm yolu. Tercih sizin.

”Bu yazımızda sizlere MAC işletim sistemine sahip bilgisayarlarda klavyeden Sterlin sembolünün nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağından ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.