MAC Klavyede Büyük Eşittir (≥) İşareti Nasıl Yapılır ?

Apple Mac Klavyede Büyük Eşittir İşareti Nasıl Yapılır ? Apple Mac’te Büyük Eşittir İşareti ( ≥ ) Nasıl Yapılır ? Apple Klavyede Büyük Eşittir ( ≥ ) Yapma. Bu yazımızda sizlere Apple Mac klavyede BÜYÜK EŞİTTİR (≥) işaretinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Bilgisayar klavyelerinde 100’ün üzerinde tuş bulunmaktadır. Klavyeler üzerinde yer alan tuşların büyük bir çoğunluğunu harf ve rakam tuşları oluşturmaktadır.

Klavyelerde çoğunluğu olan harf ve rakam tuşlarının yanı sıra işaret ve sembol tuşları ile fonksiyonel tuşlarda bulunmaktadır. Bilgisayar klavyelerinin üzerinde bir çok işaret ve sembol bulunmaktadır. Klavyeler üzerinde yer alan işaret ve sembollerin büyük bir çoğunluğunu ise metin yazılarında oldukça sık kullanılan noktalama işaretleri oluşturmaktadır. Klavyelerde noktalama işaretlerinin haricinde İnternet üzerinde oldukça yaygın kullanılan, ihtiyaç duyulan bazı semboller ve dünya üzerinde oldukça yaygın olan semboller de (para birimi sembolleri vs.) yer almaktadır.

Klavyeler üzerinde yer alan bu işaret ve sembolleri klavyeler üzerinden basit ikili tuş kombinasyonları ile hem Windows hem de Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarda pratik bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Ayrıca bilgisayar klavyelerinde yer almayan bir çok işaret ve sembolü de klavyelerden yapılan bazı tuş kombinasyonları ile yine metin içeriklerinde pratik bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Klavyelerden işaret ve sembolleri, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda basit bir şekilde yapılan tuş kombinasyonları ile metin içeriklerinde oluşturabiliyoruz. Aynı şekilde MAC işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda da bu işaretleri benzer bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Ancak özellikle daha önce Windows işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıp, yeni yeni Mac işletim sistemine sahip bilgisayar kullanmaya başlayanlar klavyelerde ve işletim sistemindeki farklılıklardan dolayı bazı sıkıntılar yaşayabiliyor.

Mac işletim sistemine yeni geçenlerin yaşadığı bu sıkıntılar her ne kadar bazen can sıksa da kısa bir süre de, alışma döneminden sonra bu durumu atlatacakları şüphesiz.

Bizde bu yazımızda Mac işletim sistemine yeni geçmiş olan kullanıcılara ya da bu işaretin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen MAC kullanıcılarına klavyeden ”BÜYÜK EŞİTTİR ( ≥ ) ” işaretinin nasıl yapıldığını gösterdik.

NOT: Ayrıca buradan ”Windows işletim sisteminde klavyeden büyük eşittir işareti nasıl yapılır?” adlı konumuzda giderek, Windows’ta büyük eşittir ( ≥ ) işaretinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Şimdi hep birlikte aşağıdan MAC işletim sisteminde klavyeden BÜYÜK EŞİTTİR ( ≥ ) işaretinin nasıl yapıldığına bakalım.

MAC’TE KLAVYEDEN BÜYÜK EŞİTTİR ( ≥ ) İŞARETİ NASIL YAPILIR ?

Mac işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda klavyeden büyük eşittir (≥) işaretini 2’li tuş kombinasyonu ile pratik bir şekilde oluşturabilirsiniz. Klavyeden BÜYÜK EŞİTTİR ( ≥ ) işaretini yapmak için uygulayacağımız tuş kombinasyonu şu şekildedir;

MAC’TE BÜYÜK EŞİTTİR İŞARETİ : ” ⌥ Option + Ç

MacOS klavyeden BÜYÜK EŞİTTİR işaretini ( ≥ ) oluşturmak için ; klavyeden ”Option” tuşuna basılı tutun ve klavyede yer alan harf tuşlarından ” Ç ” harfine basın. Bu tuş kombinasyonun ardından büyük eşittir ( ≥ ) işareti ilgili metin içeriğinde oluşturulacaktır.

*MAC’TE KÜÇÜK EŞİTTİR İŞARETİ NASIL YAPILIR? 

Mac klavyede küçük eşittir işaretinin nasıl yapıldığını öğrenmek için; ”BURAYA” tıklayarak ilgili konuya gidebilirsiniz.

2.YÖNTEM:

Dilerseniz BÜYÜK EŞİTTİR ( ≥ ) işaretini buradan > ( ≥ ) < kopyala yapıştır metodu ile de dilediğiniz metin içeriğinde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken küçük eşittir işaretini buradan kopyalamak ve ilgili metin içeriğine yapıştır metodu ile yapıştırmak.

Bu da farklı bir çözüm yolu. Tercih sizin.

”Bu yazımızda sizlere MAC işletim sistemine sahip bilgisayarlarda klavyeden büyük eşittir işaretinin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağından ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.