Klavyede Metreküp (m³) İşareti Nasıl Yazılır ?

Klavyede metreküp (m³) nasıl yazılır ? Klavyeden metreküp işareti (m³) nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere bilgisayarın klavyesi üzerinden metreküp işaretinin nasıl yazılacağını anlattık. İşte detaylar..

Bilgisayar klavyelerinde yüzlerce tuş bulunmaktadır. Bu tuşlar çoğunluğu harf ve rakamlardan oluşmaktadır. Geriye kalan tuşlar ise bilgisayarın fonksiyonel tuşları ve semboller olmaktadır.

Bu tuşların yanı sıra klavyedeki tuşlar ile oluşturacağımız bazı kombinasyonlar ile işletim sisteminin kullanıcılara sağlamış olduğu kısa yollara gidebiliyoruz. Ayrıca yine klavyedeki bazı tuş kombinasyonları ile yazı yazmak istediğimiz yerlere farklı sembol ve işaretleri ekleyebiliyoruz.

Windows işletim sisteminin kullanıcılara sağlamış olduğu bu kombinasyonlar ile aklımıza gelecek olan neredeyse bütün işaret ve sembolleri çok basit bir şekilde dilediğimiz her yere oluşturabiliyoruz.

Windows’un kullanıcılarına sağlamış olduğu bu tuş kombinasyonlarının bazıları basit bir şekilde oluşturuluyor iken (örn. Dolar $ sembolü için; Alt gr + 4 tuş kombinasyonu) bazıları ise biraz daha karmaşık tuş kombinasyonları ile oluşturuluyor.

Bu sebepledir ki bir çok kullanıcı karmaşık olan ve oldukça sık olarak kullanılmayan bazı sembol ve işaretleri unuttuğu ya da öğrenmek için internet üzerinden arama yapıyor. Bizde bu yazımızda sizlere internette en çok aranan işaretlerden olan ”metreküp (m³) işaretinin” nasıl yazıldığını sizlere detaylı bir şekilde anlattık. İşte detaylar..

KLAVYEDEN METREKÜP (m³) NASIL YAZILIR ?

Bildiğiniz üzere ölçü birimleri Windows işletim sisteminde klavye üzerinden direkt olarak yazılamıyor. Ancak yine de bir bütün olarak olmasa da tüm ölçü birimleri farklı kombinasyonlar bir şekilde yazılabiliyor.

Direkt olarak yazılamayan ölçü birimlerinden biri de metreküp (m³) ölçü birimi işaretidir. (m³) işaretini klavyeden bir bütün olarak anında yazma imkanı ne yazık ki yoktur. Bu işareti kullanmak için m harfinin yanına (üstüne) üssü işaretini (rakamını) oluşturmanız gerekmektedir.

Klavyeden metreküp (m³) yazmak için; ilk olarak m harfini yazın ve ardından hemen klavyeden yapacağınız tuş kombinasyonu ile üssü 3 rakamını oluşturun.

Üssü 3 rakamı (³) nasıl oluşturulur ? 

Üssü 3 rakamını klavyeden oluşturmak için uygulayacağınız tuş kombinasyonu şu şekildedir;

‘ ALT + 0179 ‘ 

Yani klavyeden üssü 3 rakamını oluşturmak için; ilk olarak klavyemizin sol tarafında yer alan ”alt” tuşuna basın ve alt tuşuna basılı durumdayken klavyemizde bulunan numara pad kısmındaki rakam tuşlarından 0,1,7,9 ‘a sırasıyla basın. Böylelikle üssü 3 rakamı oluşturmak istediğiniz yere yazılacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT..

”Bu yazımızda sizlere klavyeden metreküp (m³) işaretinin nasıl yazıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.