Connect with us

HABERLER

iPhone’da Youtube Arka Planda Çalıştırma (RESİMLİ ANLATIM)

iPhone’da Youtube arka planda nasıl kullanılır? iPhone’da Youtube arka planda nasıl çalıştırılır ? iPhone’da arka planda Youtube’dan nasıl müzik dinlenir ? Youtube uygulaması arka plana atınca kapanıyor nasıl çalıştırabilirim ? iPhone’da Youtube’yi arka planda kullanamıyor musunuz? İşte tüm bu sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında Youtube’u nasıl arka plana atıp telefonunuzu dilediğini gibi kullanacağınızı anlattık. İşte detaylar..

Youtube bildiğiniz üzere günümüzün en popüler ve en çok kullanılan video platformu konumundadır. Youtube’da günde aklınıza gelebilecek her türlü kategoriden video içerikleri kullanıcılar ve yayıncılar tarafında paylaşılıyor.

Paylaşılan bu içeriklerin içerisinde ise en büyük pay müzik kategorisinde bulunuyor. Youtube’da dünya üzerinde neredeyse bütün müzik kuruluşları ve yapımcıları telif hakkını elinde bulundurduğu, işbirliği içerisinde olduğu sanatçıların müziklerini video klipleriyle paylaşıyor.

Bu sayede kullanıcılar artık dinlemek istedikleri yeni ve eski tüm müziklere anınında kolay bir şekilde herhangi bir ücret ödemeden Youtube üzerinden erişebiliyor. Bu sebepten ötürüdür ki artık Youtube bir müzik dinleme platformu konumuna da gelmiş durumda.

Günümüzde müziksever kullanıcıların bir çoğu Youtube’daki müzikleri genellikle mobil cihazları vasıtasıyla dinliyor.  Radyo, Walkman ve mp3 çalar devrini geride bıraktığımız bu çağda Youtube üzerinden mobil cihazlarımız ile her türlü müziğe anında ulaşabiliyoruz.

Ancak devir her ne kadar teknoloji , kolaylık devri olsa da bir açıdan da para devrine dönüştü. Teknolojinin sağlamış olduğu kolaylıkları bir bir paraya çevirmek isteyen şirketler bu nokta da bu isteklerini uyguluyor. Çünkü Youtube üzerinden müzik dinlemek her ne kadar güzel ve kolay olsa da kullanıcılar bu müzikleri dinlerken her zaman ekrana bakma zorunluluğunda kalıyor.

Bildiğiniz üzere iPhone’da Youtube uygulamasında ya da Youtube mobil sayfasında herhangi bir videoyu izlerken ya da bir içeriği dinlerken bu uygulamayı arka plana atamıyorsunuz. Bu sebepten ötürü de cihazınızın ekranı o içerikte iken hep açık kalmak zorunda kalıyor ve başka bir uygulamaya ya da cihazınızda başka bir yere gidemiyorsunuz.

Bu problem kullanıcılar tarafından oldukça sık şikayet ediliyor ancak aslında bakılırsa yukarıda da dediğimiz gibi bu bir problem değil tamamen şirketlerin para avcısı konumuna gelmesinden kaynaklı. Youtube kullanıcılara arka planda çalıştırma iznini sadece ücretli uygulamasında (paketinde) sağlıyor. Dilerseniz bu ücreti ödeyerek Youtube’u arka planda kullanabilirsiniz.

PEKİ YOUTUBE’U ARKA PLANDA KULLANMANIN BİR FORMÜLÜ YOK MU ? 

Evet bunun bir çözümü var. iPhone’da Youtube’dan arka planda müzik dinleyebilirsiniz ya da dinlemek istediğiniz tüm içerikleri arka planda dinleyebilirsiniz.

Bunun formülü ise oldukça basit. Ancak bu işlemi ne yazık ki Youtube’un mobil uygulamasında ne yazık ki yapamıyor. Ayrıca Youtube’un mobil sayfası üzerinden de yapamıyoruz. Peki nasıl yapacağız derseniz; sizlere adım adım iPhone’da Youtube’da arka planda müzik dinlemenin nasıl yapılacağını anlattık.

İŞTE iPHONE’DA ARKA PLANDA YOUTUBE’U KULLANMANIN YOLU !

Bu işlemi yukarıda da belirttiğimiz üzere Youtube’un mobil uygulaması ve mobil sayfası üzerinden yapamıyoruz. Bunun için ilk yapmamız gerek Youtube’un masaüstü sayfasına iPhone cihazımız ile girmek olacak. Şimdi hep birlikte sırası ile nasıl yapılacağına bakalım.

1- İlk olarak Youtube’nin masaüstü sayfasına iPhone cihazımızdan girmemiz gerekiyor. Bunun için iPhone’un kendi tarayıcısı olan SAFARİ uygulamasını kullanabilirsiniz.

NOT: Dilerseniz diğer tarayıcıları (google chrome, puffin, opera vs.. kullanabilirsiniz ancak bu anlatımı Apple’ın kendi tarayıcısı olan SAFARİ’ye göre yaptık. Tercih sizin.

Şimdi Safari uygulamasını açın ve arama kısmına (internet çubuğuna) ”youtube.com” yazıp Youtube’un sayfasına gidin.

2- Ardından karşınıza Youtube’un mobil sayfası açılacaktır. Şimdi burada bu sayfayı masaüstü sayfa şeklinde açmamız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki resimde de belirttiğimiz üzere tarayıcının en altında yer alan seçeneklerden orta yer alan seçeneğe dokunun. Karşınıza gelecek seçeneklerden yine resimde de belirttiğimiz üzere ”Masaüstü Web Sitesi” seçeneğine dokunun.  Bu işlemin ardında sayfa yenilenecek ve masaüstü web sitesi karşımıza açılacaktır.

3- Daha sonra Youtube’un masaüstü web sayfası üzerinden dilediğini müziği  ya da içeri aratın ya da seçin.

4- İlgili içerikte videonun üzerindeki ”Play” tuşuna basın ve ilgili içeriği oynatın.

5- Ardından oynatmış olduğunuz video cihazınızın ekranında web siteden bağımsız bir şekilde açılacaktır. (bknz. aşağıdaki resim) Oynatma işlemi devam ederken (Oynatma işlemini durdurmayın.) iPhone cihazının orta tuşu yani ”Home” tuşuna basın.

6- İlgili içerik 3-4 saniye arka planda çalacak ve kapanacaktır. Ancak burada yapmanız gereken adım ilgili içeriği / müziği arka planda dinlemeye devam etmek için iPhone alt menüsünü yani ”Denetim merkezini’ parmağınız ile cihazınızın ekranının en altından en üstüne doğru iterek açın.

Burada yukarıdaki resimde de kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz  oynatma tuşuna yani ”Play” tuşuna basın. İlgili içerik arka planda çalmaya başlayacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT !

( TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. )


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com