iOS 11 Yayınlandı! (Yenilikler ve Tüm Detaylar)

Apple’ın merakla beklenen yeni işletim sistemi iOS 11’i dün akşam TSİ (Türkiye saati ile) 20.00’da yayınladı. 2.03 GB’lık büyüklüğünde olan güncelleme indirilmeye açıldı. 

Fotoğraf, galeri ve Siri’ye yeni değişiklikler geldi. Ayrıca iOS 11, artırılmış gerçeklik özelliğini de destekliyor. Peki iOS 11 hangi iPhone ve iPad modellerine gelecek? iOS 11 ile cihazlarda neler değişecek? İşte iOS 11 ile ilgili tüm detaylar bu yazımızda..

İşte iOS 11 ile gelen yenilikler !

  • iOS 11 sayesinde iPhone ve iPad kameralarının daha profesyonel fotoğraflar çekebilebilecek.
  • Artırılmış gerçeklik özelliğini destekleyen iOS 11’in kullanıcılara interaktif oyun oynama, alışveriş yapabilme ve gerçek dünya görüntüleri üzerine sanal içerik yükleme imkanı sağlayacak.
  • Siri’nin kullanıcıların ses tonuna ve konuşma hızına daha duyarlı hale getirildi.  Ayrıca Siri artık İngilizce’den Çince (Mandarin), Fransızca, Almanca, İtalyanca veya İspanyolca’ya sesli çeviri yapabilecek. Siri, ilerleyen zaman içerisinde daha fazla dil çevirme kapasitesine de kavuşacak.
  • iOS 11 sayesinde kullanıcıların arkadaşları ve aile bireyleriyle Apple Pay üzerinden para alımı ve gönderimi yapabilecek.
  • iOS 11, sürüş esnasında sürücülere “rahatsız etmeyin” özelliğini de seçenek olarak tanıyacak.
  • iPad uygulamalarına ve dokümanlarına daha hızlı erişim sağlayacak ve dosyaları “sürükle-bırak” tekniğiyle daha çabuk taşıyacak.
  • iOS 11, Apple kaleminin iPad Pro ile daha entegre halde çalışmasına da olanak sağlayacak.
  • iOS 11 ile birlikte iPhone ve iPad kullanıcıları iMessage uygulamasındaki mesajları artık bulut üzerinden saklayabilecekler.

Ve dahası..

Güncelleme hangi iPhone ve iPad cihazlarına geldi ?

iPhone 5C ve öncesi iPhone’lar iOS 11 güncellemelesi alamayacak.

iPhone : (iPhone 7 -iPhone 7 Plus -iPhone 6s -iPhone 6s Plus -iPhone 6 -iPhone 6 Plus -iPhone SE -iPhone 5s )
iPod : (6’ıncı nesil iPod Touch)
iPad: (Yeni 9.7-inch iPad – 12.9-inch iPad Pro-9.7-inch iPad Pro -iPad Air 2 -iPad Air -iPad mini 4 -iPad mini 3 -iPad mini 2 -iPad 5)

Güncelleme nasıl yapılır ?

Kullanıcılar, iPhone veya iPad’lerinde sırasıyla “ayarlar-genel-yazılım” güncelleme seçeneklerini takip ederek iOS 11’i indirip güncelleyebilecek.

iOS 11 ile birlikte yeni emojiler de geldi. 

Şunu da belirtelim: İos 11’in yeni güncellemelerini beklemekte yarar var !

Apple’ın merakla beklenen yeni işletim sistemi iOS 11 iPhone ve iPad kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Şuan itibariyle milyonlarca kullanıcı tarafından indirilerek güncellendi. Her yeni yazılım ile gelen bazı aksaklıklar ve problemler ios 11 ‘de de ne yazık ki bulunmakta. iOS 11 ‘in üzerine gelecek olan ios11.1 ios11.2 ve dahası ile bu eksikliklerin zamanla düzeltileceği şüphesiz. Şuan indirilebilir olan sürümü indirmeyip yeni güncellemeleri biraz daha beklemekte yarar var gibi gözüküyor. Aceleci olmayın.

TeknoAjan.com