iPhone’da Notlar’a Şifre Nasıl Konulur ? | [Notları Kilitleme]

iPhone’da notlara şifre nasıl konulur ? iPhone’da notlar nasıl şifrelenir ? iPhone’da notları kilitleme işlemi nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da yer alan notlar uygulamasında notların nasıl kilitlenebileceğini gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında var olan notlar uygulaması ile diledikleri an basit bir şekilde not oluşturabiliyor.

Apple’ın kendi not oluşturma uygulaması olan notlar uygulaması kullanıcılarına güvenli ve bir o kadar da basit olmasına rağmen işlevsel özellikler sunuyor.

Apple’ın uygulamasında kullanıcılarına sunduğu özelliklerden en çok ihtiyaç duyulan ve kullanıcıların güvenliğini sağlayan özellik notları kilitleme özelliğidir.

Kullanıcılar notlar uygulamasındaki tüm notlarını ya da belirli notlarını kendi tercihlerine göre bir parola ile kilitleyebiliyor. Böylelikle kullanıcıların bu kilitlemiş oldukları notları sadece kendileri görüntüleyebiliyor.

Bu özellik ile özel, kişisel ve güvenlik sorunu oluşturabilecek bir çok notunuzu hızlı bir şekilde kilitleyebilir ve notlarınızın güvenliğini daha üst seviyede tutabilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasındaki notları nasıl kilitleyebilirim ? Aşağıda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı nasıl şifreleyebileceğinizi gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone’da notlar uygulamasında yer alan notlarınızı dilediğiniz zaman kilitleyebilir ve notlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. 

iPhone’da Notlara Şifre Nasıl Konulur ?

İlk olarak cihazınızda notları kilitleyebilmeniz için parola belirlemeniz gerekmektedir. Bunu aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

iPhone’da notlar uygulamasında parola oluşturmak için; cihazınızda sırasıyla ”ayarlar” , ”notlar” ve ”parola” kısmına giderek kilit parolası oluşturun.

iPhone’da notlarınızı kilitlemek için;  

1- İlk olarak cihazınızda NOTLAR uygulamasına gidin.

2- Notları uygulamasında yer alan notlarınızdan kilitlemek (şifrelemek) istediğiniz notu parmağınız ile sol tarafa doğru itin.

3- Ardından ilgili notunuzun sağ tarafında 3 adet seçenek belirecektir. Notunuzu kilitlemek için; ilgili kısımdaki seçeneklerden ‘kilit‘ ikonuna dokunun.

Ardından notunuz Face-ID ile anında kilitlenecektir. Eğer cihazınızda Face-ID yoksa notunuzu kilitlemek için parolanızı girin. Artık notunuz kilitlenmiştir. Kilitli olan notlarınızın hemen sol tarafında bir kilit işareti yer alacaktır.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan notlar uygulamasında notlara nasıl şifre konulduğunu gösterdik. Konu ile ilgili soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.