iPhone’da Klavye Tıklama Sesi Nasıl Kapatılır ?

iPhone’da klavye sesi nasıl kapatılır ? iPhone’da klavye tık sesi nasıl kapatılır ? iPhone’da klavye sesi nereden açılır ve kapatılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarına klavye tıklama sesinin nereden, nasıl kapatılacağını gösterdik. İşte detaylar..

iPhone cihazlarında ve diğer akıllı telefon modellerinde klavyeler ile herhangi bir yerde yazı yazarken klavyelerde dokunduğumuz her harf ve rakamda bir tık sesi duymaktayız. Bu tık sesleri cihazlarda yazı yazılabilen tüm yerlerde (mesaj uygulamalarında, internette yapılan aramalarda vs..) sesli olarak işitilebilmektedir.

Cihazların var olan ayarlarında aktif olarak gelen bu özellik ile kullanıcılar cihazlarının sesi açık olduğu durumlarda klavyelerinin tık seslerini de duyabiliyor. Kullanıcıların cihazları sessiz durumdayken ise klavye sesleri de kapalı duruma geliyor.

Ancak bu özellik her ne kadar bazı kullanıcılar tarafından beğenilse ya da onlar için işlevsel bir özellik olsa da bir çok kullanıcı tarafından beğenilmiyor ya da kullanılmak istenmiyor.

Bu sebeple Apple iPhone kullanıcılarına bu klavye tık seslerini dilerlerse cihazlarından tamamen kapatabilme imkanı tanıyor. Kullanıcılar bu özelliği cihazlarının ayarlar kısmından pratik bir şekilde kapatabiliyor ve cihazlarının sesi açık ya da kapalı olsun farketmeksiniz klavye tık sesleri her daim kapalı durumda oluyor.

Peki bu işlem nereden, nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere iPhone’da klavye tık seslerinin nereden, nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone cihazınızın klavye tık seslerini basit bir şekilde kapatabilirsiniz.

iPhone’da Klavye Tıklama Sesini Kapatma : 

iPhone cihazınızda klavye tıklama sesini kapatmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Cihazınızın ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”SES VE DOKUNUŞ” seçeneğine dokunun.

3- Ardından açılacak olan ses ve dokunuş ayarları sayfasında ”Klavye Tıklamaları” seçeceğini göreceksiniz.

Burada aktif durumda (yeşil) olan bu botuna dokunarak klavye tıklama sesini kapatabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Dilerseniz daha sonra yine aynı kısımdan pasif (gri görünümde) olan butona tekrar tıklayarak cihazınızın klavye sesini tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında klavye tık sesinin nereden, nasıl kapatılabileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.