iPhone’da Kamera Zamanlayıcısı Nasıl Açılır ?

iPhone’da kamera zamanlayıcısı nasıl açılır? iPhone’da zamanlayıcı nasıl aktif edilir? iPhone’da zamanlayıcı özelliği ile fotoğraf nasıl çekilir? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında kamera zamanlayıcısı ile nasıl fotoğraf çekildiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

iPhone kullanıcıları cihazlarının kamera zamanlama özelliği ile otomatik olarak fotoğraf çekebilmektedir. iPhone’nun kullanıcılarına sağladığı bu özellik ile kullanıcılar cihazlarının kamerası ile fotoğraf çekecekleri zaman bunun belirli bir süre sonrasında otomatik olarak yapılmasına olanak tanıyabilmektedir.

iPhone’nun kamarasının kullanıcılarına sağladığı bu özellik, özellikle toplu fotoğraf çekimlerinde eksik birinin kalmasının istenmediği durumlarda bir çok kişinin işine yaramaktadır. Bunun yanı sıra yine kendi fotoğrafını cihazlarının arka kamerası ile uzaktan çekmek isteyen kullanıcılar da bu özelliği ara sıra kullanmayı tercih etmektedir.

Timer özelliği olarak adlandırılan bu özellik ile kullanıcılar cihazlarını herhangi bir yerde sabitleyerek, cihazlarının kamerasının belirli süre sonunda otomatik olarak fotoğraf çekmesini sağlayabilmektedir. Yani merak etmeyin, ne şartlarda olursa olsun siz yeter ki fotoğraf çekinmeyi isteyin gerisini timer özelliği halledecektir.

Peki iPhone’da kamera zamanlayıcısı (timer) özelliği nereden, nasıl açılıyor ? Aşağıda sizlere kamera zamanlayıcısı özelliğinin nereden aktif edildiğini adım adım gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızın kamerasının belirli süre sonunda otomatik olarak fotoğraf çekmesini sağlayabilirsiniz. 

iPhone’da Kamera Zamanlayıcısını ile Fotoğraf Çekme : 

iPhone cihazınızda kamera zamanlayıcısı (timer) ile fotoğraf çekmek için; 

1- İlk olarak cihazınızın kamerasını açın.

2- Ardından fotoğraf çekim ekranında üst kısımda yer alan ‘yukarı ok işaretine’ dokunun. Bu işaret dokunduktan sonra aşağıda fotoğraf çekimi ile ilgili özellik ayarları çıkacaktır.

3- Zamanlayıcı özelliği ile fotoğraf çekmek için; bu kısımda yer alan zamanlayıcı (timer) ikonuna dokunun. 

4- Daha sonra karşınıza 3sn. ve 10.sn seçenekleri çıkacaktır. Zamanlayıcı özelliğini 3 saniye ya da 10 saniye şeklinde belirleyebilirsiniz. Buradan tercihiniz doğrultusunda zamanlamayı seçin ve ilgili sürenin başlaması ile birlikte fotoğraf çekimini tamamlamak için; fotoğraf çekme butonuna dokunun.

Ardından ilgili zamanlama süresi başlayacak ve bu süre sonunda fotoğrafınız otomatik olarak çekilecektir.

NOT: İlgili zamanlama süre ekranda 10sn. ise 10’dan geriye doğru, 3 saniye ise 3’ten geriye doğru rakamlar ile belirtilecektir. Ayrıca zamanlayıcı ile fotoğraf çekimi yapılırken cihazınızın kamerası her saniye için ufak bir miktarda flaş ışığı vuracaktır. Bu da size çekimin tam olarak ne zaman yapılacağını konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

İşlem bu kadar basit. Gülümseyin 🙂

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında kamera zamanlayıcısının nasıl açıldığını sizlere adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.