Günümüz akıllı telefonlarının en büyük problemlerinden biri telefonların bataryalarının çok çabuk bitmesidir. Akıllı telefon kullanıcıların bir çoğu telefonlarını bu problemden dolayı her gün şarj etmektedir. Pil kullanım süresini arttırmanın bir çok yolu var ancak bu süreyi arttırmanın en kısa ve basit formülü cihazınızda güç modunu kullanmaktır.

Peki ya Güç Modu nasıl aktif hale getirilir? Güç modunu nasıl açıp kapatabilirim?

iPhone’da güç modunu nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere iPhone’da güç tasarrufu modunun nasıl açılıp kapatılacağını sizler için anlattık..

iPhone’da Güç Modunu Açmak için şu adımları uygulayınız..

  1. Düşük Güç Modu’nu açmak veya kapatmak için ilk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.
  2. Ayarlar sayfasında ”Pil”  seçeneğini seçin.
  3. Açılan sayfanın en üst kısmında ”Düşük Güç Modu”  seçeneğini göreceksiniz buradan bu modu aktif hale getirmek için yazının sağındaki butona dokunarak aktif hale getirin.

(Not: Düşük Güç Modu’nu aktif hale getirdiğinizde ekranınızdaki pil seviyesinin iç kısmı yeşil renkten sarı renge geçecektir.) 

Güç Modunu kapatmak isterseniz yine bu sayfadan aynı butona tıklayarak kapatabilirsiniz. 

NOT: Dilerseniz Düşük Güç Modu’nu denetim merkezine ekleyebilirsiniz. Bu sayede cihazınızda her an denetim merkezi kısmından çok basit bir şekilde Güç Modunu açıp kapatabilirsiniz.

Güç Modu’nu Denetim merkezine eklemek için şu adımları uygulayınız. 

  1. Cihazınızdan ”Ayarlar” kısmına giriş yapınız.
  2. Ayarlar kısmından ”Denetim Merkezi” kısmına giriş yapınız.
  3. Açılan sayfadan ”Denetimleri Özelleştir” kısmına giriniz.
  4. Buradan Denetim merkezine Güç Modunu eklemek için daha aşağıda bulunan denetimlerden ”Düşük Güç Modu” ‘nu bulup yanındaki  ” + ” tuşuna basınız.

Bu işlemin sonunda Güç modu özelliğiniz artık denetim merkezinde görünecektir.

Düşük Güç Modu Hakkında ? 

Düşük Güç modu açıkken iPhone’unuzu şarj etme ihtiyacı duymadan daha uzun süre kullanabilirsiniz, ancak bazı özelliklerin güncellenmesi veya tamamlanması daha uzun sürebilir. Ayrıca bazı görevler Düşük Güç Modu’nu kapatana veya iPhone’unuzu %80 veya daha yüksek bir oranda şarj edene kadar çalışmayabilir.

TeknoAjan.com


Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.