iPhone’da Dil Değiştirme Nereden, Nasıl Yapılır ?

iPhone’da dil nasıl değiştirilir ? iPhone’da dil nereden değiştirilir ? iPhone cihazının dil seçeneği nasıl değiştirilir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da dil seçeneğinin nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları cihazlarının dil seçeneğini diledikleri her an değiştirebiliyor.

Bildiğiniz üzere Apple kullanıcılarından cihazların kurulum sürecinde tercih ettikleri dil seçeneğini ve bölgelerini belirtmelerini istiyor. İlgili bilgiler kurulum sürecinin başlangıcında zorunlu olarak Apple tarafından alınıyor ve cihaz bu bilgiler dahilinde kuruluyor.

Ancak Apple kullanıcılarına olası değişikliklerde bu bilgilerin kullanıcı tercihlerine göre basit bir şekilde değiştirilmesine olanak tanıyor. iPhone kullanıcıları bu bilgileri cihazlarının ayarlar kısmından pratik bir şekilde değiştirebiliyor.

Bu bilgilerden kullanıcıların en çok değişiklik yaptığı seçenek ise genellikle dil seçeneği oluyor. iPhone kullanıcıları veya diğer akıllı telefon kullanıcıları var olan dil seçeneğini bazen bildikleri diğer dil seçeneği ile değiştirmeyi tercih ediyor.

Özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayan veya öğrenme çabasında olan bir çok akıllı telefon kullanıcısı var olan Türkçe dil seçeneğini İngilizce dili şeklinde ayarlamayı tercih ediyor. Aynı şekilde başka dilleri de öğrenmeye başlayanlarda yine o dil seçeneğini telefonlarında kullanmayı tercih ediyor.

Sizde bu sebeple ya da farklı bir sebeple cihazınızın dil seçeneğini değiştirmek mi istiyorsunuz ? Cihazınızın dilini bir kaç adım yoluyla hemen değiştirebilirsiniz. Aşağıda gösterdiğimiz adımları sırayla uygulayarak cihazınızın dilini tamamen değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz bu işlemi dilediğiniz her an uygulayabilir farklı diller arasında da dilediğiniz kere geçiş yapabilirsiniz. Şimdi hep birlikte aşağıdan iPhone’da dil seçeneğinin nasıl değiştirildiğine bakalım.

iPHONE’DA DİL DEĞİŞTİRME : 

iPhone cihazınızın dil seçeneğini değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızın ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında karşınıza çıkan seçeneklerden ”GENEL” kısmına dokunun.

3- Daha sonra karşınıza gelen sayfada yer alan seçeneklerden ”Dil ve Bölge” seçeneğine dokunun.

4- Ardından açılacak olan dil ve bölge ayarları sayfasında en üstte yer alan ”iPhone Dili” yazısına dokunun.

5- Son olarak karşınıza çıkacak olan alt pencereden cihazızının dil seçeneğini değiştirebilirsiniz. Burada tek yapmanız gereken cihazızın dilini ayarlamak istediğiniz dili bulun ve sadece o dil seçeneğinin üzerine dokunun.

İlgili dili seçtikten sonra seçmiş olduğunuz dilin hemen yanında mavi bir tik işareti yer alacak ve cihazınızın dili hemen değişecektir.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Dilerseniz ilgili kısımdan cihazınızın var olan takvim seçeneği olan Miladi takvim seçeneğini Japon veya Budist takvimi olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca cihazınızda yer alan hava durumu hizmetinin sıcaklık birimini de Santigrat’tan Fahrenhayt’a çevirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında dil seçeneğinin nereden, nasıl değiştirildiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.