iPhone’da büyüteç uygulaması ne işe yarar ? iPhone’da büyüteç nasıl açılır ? iPhone’da büyüteç uygulaması nasıl kullanılır ? iPhone büyüteç nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında yer alan büyüteç uygulamasının nasıl aktif hale getirilip kullanıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında kullanıcılarına bir çok özelliği sunmaya devam ediyor. iOS işletim sistemine sahip iPhone’lar kullanıcılarına bir çok nokta da kolaylık sağlamaya devam ediyor.

Apple her geçen iPhone cihazlarında kullanmış olduğu iOS işletim sistemine yeni yeni özellikleri getirmiş olduğu güncellemeler ile kazandırıyor ve böylelikle bir çok nokta da iPhone kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerden hayatı kolaylaştıran özelliklerden biri de her ne kadar yeni olmasa da oldukça işlevsel olan bir özellik olan ”büyüteç” özelliğidir.

iPhone cihazınızının kamerasını kullanarak ilgili özellik ile cihazınızı bir büyüteç haline dönüştürebilirisiniz. Özellikle tüketim ürünlerinin arkalarında yazan okunması imkansız olan minik yazıları okumakta güçlük çektiğiniz durumlarda cihazınızın bu özelliğini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bu işlemi uygulamak ise oldukça pratik tek yapmanız gereken ilgili özelliği aktif etmek ve cihazınızın kamerasını açıp sadece 2 tuşa basmak. İlgili özelliği aktif ettikten sonra bir dahaki sefere özelliği tekrar aktif etmenize gerek yok. İhtiyaç halinde büyüteç özelliğinden direkt olarak kamera uygulamasına girerek faydalanabilirsiniz.

Peki iPhone’da büyüteç özelliği nereden aktif ediliyor, nasıl kullanılıyor, nasıl açılıyor ? İşte tüm bu sorularınızın cevabı hemen aşağıda..

 iPHONE’DA BÜYÜTEÇ ÖZELLİĞİ NASIL AKTİF EDİLİR ? 

iPhone’da büyüteç uygulamasını kullanmaya başlayabilmek için öncelikle iPhone cihazınızda büyüteç özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu işlemi cihazınızın ayarlar kısmında hemen gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda sizler için bu işlemlerin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İlgili adımları uygulayarak büyüteç özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

iPHONE’da büyüteç özelliğini açmak için;

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Erişilebilirlik” seçeneğine gidin.

3- Ardından erişilebilirlik sayfasında karşınıza çıkan seçeneklerden ”Büyüteç” seçeneğine dokunun.

4- Ardından büyüteç özelliğini aktif hale getirmek için ilgili sayfada yer alan pasif durumdaki (gri) butona dokunarak aktif (yeşil) hale getirin.

Bu işlemin ardından büyüteç özelliği cihazınızda artık aktif hale getirilmiş olacaktır.

Peki Büyüteç Uygulamasını Nasıl Kullanılır ? 

Büyüteç uygulamasını kullanmak için; 

1- İlk olarak cihazınızın kamerasını açın.

2- Cihazınızın kamerası açık iken cihazınızın güç düğmesi tuşuna 3 kere tıklayın. 

3- Daha sonra açılacak olan yakınlaştırma aracı ile kameranız ile baktığınız yazı vs.. gibi içeriklere yakınlaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da büyüteç uygulamasının nasıl açıldığını ve nasıl kullanıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.