iPhone’da Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da arama yönlendirme nasıl yapılır? Sizi arayanları başka bir numaraya mı yönlendirmek istiyorsunuz ? iPhone’da gelen aramalar nasıl başka numaraya yönlendirilir?

Bu yazımızda sizlere iPhone cihazında arama yönlendirmenin nasıl yapılacağını anlattık.

iPhone cihazınızda gelen çağrıları dilerseniz başka bir numaraya yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi uygulamak için telefonunuzun ayarlar sayfasında bir kaç ayar yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Yapacağınız ayarlamalar sonucunda iPhone cihazınıza gelen aramalar artık yönlendirdiğiniz telefon numarasına gidecektir.

İşte adım adım iPhone’da Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır ? 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmından ”Telefon” seçeneğini seçin.

3- Açılacak sayfadan ”Arama Yönlendirme” kısmına dokunun. Bu sayfada arama yönlendirme kapalı şekilde olacaktır. ”Arama Yönlendirme” yazısının yanındaki ”buton” ‘a tıklayarak arama yönlendirme özelliğini açın.

4- Daha sonra ”Yönlendir” sayfası karşınıza çıkacak. Burada aramaları yönlendirmek istediğiniz telefon numarasını girmeniz istenecek. Buraya yönlendireceğiz telefon numarasını başında 0 (Sıfır) olacak şekilde girin.

Phone’da arama yönlendirme işlemini tamamladınız. Artık telefonunuza gelen çağrılar otomatik olarak yönlendirmiş olduğunuz telefona gidecektir.

NOT: Yönlendirmeyi daha sonra kapatmak isterseniz; 

Yapmış olduğunuz çağrı yönlendirmesini daha sonra kapatmak isterseniz yine aynı şekilde aşağıdaki gibi,

( ”Ayarlar” –  ”Telefon” –  ”Arama Yönlendirme ” ) sayfasına giderek ”Arama Yönlendirme” yazısının yanındaki aktif halde (yeşil renkte) görünen butona tıklayarak kapatabilirsiniz.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com