Bizimle iletişime geçin


HABERLER

iPhone Safari Gizli Mod Nasıl Açılır ? [ Özel Dolaşma Modu ]

iPhone Safari’de gizli mod nasıl açılır ? iPhone ve iPad Safari uygulamasında Özel Dolaşma Modu nasıl kullanılır ? Safaride gizli mod nasıl kullanılır ? Bu yazımızda sizlere Apple’ın iPhone ve iPad cihazlarında yer alan Safari internet tarayıcısında Gizli mod olarak da tabir edilen ”Özel Dolaşma” seçeneğinin nasıl kullanıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

İnternet ve teknoloji dünyası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Hal böyle olunca da günümüzün büyük bir çoğunluğunu İnternet’te geçiriyoruz. Her ne kadar bizlere faydalı ya da zararlı olsa da olabilecek olsa da İnternet’ten bir türlü kopamıyoruz.

Aklımıza gelebilecek her türlü içeriğe ve içerik türüne İnternet’ten saniyeler içerisinden erişebiliyoruz. Çünkü artık herkesin cebinde bir akıllı telefonu ve kullanmış olduğu gsm üzerinden bir internet paketi bulunuyor.

Bu da kullanıcılara İnternet’e her an kesintisiz bir şekilde erişim imkanı sağlıyor. Artık kullanıcıların tek yapması gereken akıllı telefonlarından herhangi bir İnternet tarayıcısına girmek oluyor.

Kullanıcılar da internete erişmek için; mobil cihazlarda en çok kullanılan tarayıcılar olan Chrome, Opera ve iOS işletim sistemindeki internet tarayıcılarından birini kullanıyor.

Kullanıcılarına İnternet erişimini güvenli ve hızlı bir şekilde sağlayan bu tarayıcılar, tüm bunların yanı sıra kullanıcılara sunduğu bir çok özellik ile de mükemmel bir internet deneyimi sunuyor.

Kullanıcılara sunulan bu özelliklerden ise en çok kullanılan özellik, bir çok tarayıcı da gizli mod olarak tabir edilen (iphone’larda özel dolaşma modu) özelliktir. Bu özellik ile kullanıcılar internette gizli bir şekilde dolaşma imkanına erişiyor. Yani kullanıcıların internette yapmış olduğu gezintiler hiç bir şekilde cihazlarında kayıt altına alınmıyor ve bu içerikler daha sonra kendisi ya da bir başkası tarafından görüntülenemiyor.

Bir çok kullanıcının zaman zaman kullandığı bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizler için anlattık. iPhone’ cihazlarında yer alan Safari uygulamasında bu özelliğin nasıl kullanıldığına aşağıdaki adımları uygulayarak öğrenebilir ve dilediğiniz zaman İnternet’te özel dolaşma modunda gezinebilirsiniz.

Şimdi hep birlikte iPhone’da Safari uygulamasında özel dolaşma modunun nasıl açıldığına / kullanıldığına bakalım. 

iPhone Safari Gizli Mod Nasıl Açılır ? 

iPhone ve iPad Safari uygulamasında gizli mod (özel dolaşma) özelliğini pratik bir şekilde 2 dokunuş ile açabilirsiniz. Aynı şekilde gizli mod seçeneğinden yine 2 dokunuş ile çıkabilirsiniz. Şimdi hep birlikte aşağıdan Safari internet tarayıcısında gizli mod seçeneğinin nasıl açıldığına bakalım.

Safari uygulamasında özel dolaşma modu nasıl açılır ? 

1- İlk olarak iPhone veya iPad cihazınızda Safari uygulamasını açın.

2- Safari uygulamasında özel dolaşma modunu açmak için; uygulamada sağ alt kısımda yer alan sekmeler arası geçiş butonuna dokunun.

3- Ardından sol alt köşede yer alan ”ÖZEL” yazısına dokunun.

4- Artık özel dolaşma modundasınız. Şimdi tek yapmanız gereken tarayıcıda alt kısımda yer alan yeni sekme açma butonu olan ‘ + ‘ işaretine dokunun. Ardından gizli mod seçeneğinde İnternet’te dolaşın.

NOT: Safari uygulamasında özel dolaşma modunu kapatmak (çıkmak) için;  tarayıcıda sekmeler arası geçiş butonuna dokunun ve ardından sol alt köşede beliren ”özel” butonuna tekrar dokunarak normal tarayıcı moduna geçiş yapın. 

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere iPhone ve iPad cihazlarında bulunan SAFARİ internet tarayıcısında Özel Dolaşma modunun (gizli mod) nasıl açıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

HABERLER

Tesla’dan Rekor üstüne Rekor !

Tesla’dan rekor üstüne rekor ! Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. İşte detaylar…

Tesla’dan rekor üstüne rekor. Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. 

Elektrikli araç üreticisi Tesla 2021 yılının 2. çeyreğinde ürettiği ve teslim ettiği araç sayısını resmi olarak açıkladı. Tesla bu yılın 2. çeyreğinde 200 binden fazla araç teslim etti.

Tesla’nın yılın bu çeyreğinde teslim ettiği araç sayısı şirketin bu zamana kadar bir çeyrekte teslim ettiği en fazla araç sayısı oldu. Böylelikle şirket bu satış rakamı ile birlikte kendi rekorunu da kırarak rekor üstüne rekor kırmış oldu.

Yılın 2. çeyreğinde 200 binin üzerinde araç teslim edildi !

Tesla, 2021 yılının ikinci çeyreğinde toplam 206.421 araç üretti.

Tesla’nın bu çeyrekte üretmiş olduğu araçlardan 2.340 tanesi Model S ve Model X modelleri oldu. Bu modeller bu yıl bu çeyrekte üretildi.

Bu modellerin haricinde üretilen 204.081 adet araç ise Model 3 ve Model Y modelleri oldu.

Üretimi yapılıp teslimatı tamamlanan araç sayılarına da bakacak olursak; 

Tesla’nın Model S ve Model X araçlarından 1.890 adet teslimat yapılırken, Model 3 ve Model Y araçlarından ise 199.360 adet teslimat yapıldı.

Yani şirket bu yılın 2. çeyreğinde 201.250 adet araç teslim etmiş oldu.

Elon Musk bu başarıyı Twitter’da kutladı !

Elon Musk, gerçekleştirmiş oldukları bu başarıyı Twitter’da göndermiş olduğu bir Tweet ile kutladı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Xbox Live Gold için Temmuz Ayında Ücretsiz Olacak Olan Oyunlar Belli Oldu !

Xbox Live Gold üyeleri için Temmuz ayında ücretsiz olarak sunulacak oyunlar belli oldu. Oyunseverlerin merakla beklediği oyunlar heyecan uyandırdı. İşte detaylar…

Microsoft, Xbox kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Microsoft’un Xbox kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. 

Microsoft’un TEMMUZ ayında Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Microsoft, Temmuz ayında 4 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Microsoft, Temmuz ayında Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunlarını Xbox Live Gold abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

OYUNLAR NE ZAMAN ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Microsoft, Temmuz ayında dört farklı oyunu Xbox kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları olacak.

Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları Temmuz ayı içerisinde belirtilen tarihlerde ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

XBOX ONE

  • Planet Alpha (1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Rock of Ages III: Make & Break (16 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında indirilebilir.)

XBOX 360

  • Conker: Live & Reloaded (1 Temmuz – 15 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Midway Arcade Origins (16 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlardan iki tanesi Xbox One, iki tanesi ise Xbox 360 kullanıcılarına sunulacakken bu oyunların hepsine geriye uyumluluk özelliği sayesinde Xbox Series X ve Xbox Series S kullanıcıları da erişebilecek. 

NOT: Bu fırsat, Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

*Ücretsiz olarak sunulacak olan bu 4 oyunun toplam değeri yaklaşık olarak 700 Türk Lirası’dır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

PS PLUS Aboneleri için TEMMUZ Ayında Ücretsiz Sunulacak Oyunlar Belli Oldu !

Sony’nin PS Store üzerinden Playstation kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Sony’nin Playstation kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. Sony, Temmuz ayında 3 farklı oyunu ücretsiz olarak sunacak. İşte detaylar…

Sony’nin PS Store üzerinden Playstation kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Sony’nin Playstation kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı.

Sony’nin Temmuz ayında PS Plus üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Sony, PS Store üzerinden Temmuz ayında 3 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Sony, Temmuz ayında A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunlarını Playstation Plus abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

Sony tarafından belirtilen Temmuz ayının ücretsiz oyunları, Playstation kullanıcıları tarafından yine sevinçle karşılandı.

OYUNLAR NE ZAMANA KADAR ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Sony, Temmuz ayında üç farklı oyunu PS4 ve Playstation 5 kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunları olacak.

A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunları 6 Temmuz tarihi itibariyle PS Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlar 31 Temmuz tarihine kadar PlayStation Plus üyeleri tarafından ücretsiz bir şekilde indirilebilecek. 

*NOT: A Plague Tale: Innocence, PlayStation 5 için duyurulurken; Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds yapımları PlayStation 4 için gelecek.

NOT: Bu fırsat, PLAYSTATION PLUS üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

Geçen Ayın Ücretsiz Oyunları Hala İndirilebilir Durumda !

Sony’nin geçtiğimiz ay ücretsiz bir şekilde sunduğu 3 farklı oyunda temmuz ayında ücretsiz olarak indirilebilecek.

Sony’nin geçtiğimiz ay PS Plus abonelerine sunduğu bu oyunlardan Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown oyunu Temmuz ayı boyunca ücretsiz indirilebilecek. Oyun severler diğer iki bedava oyun olan Star Wars: Squadrons ve Operation Tango‘yu ise 5 Temmuz‘a kadar indirebilecek.

TEMMUZ AYININ ÜCRETSİZ OYUNLARI HAKKINDA :

  • A Plague Tale: Innocence, Asobo Studio tarafından geliştirilmiş ve Focus Home Interactive tarafından yayınlanmış bir aksiyon-macera hayatta kalma korku gizli oyunudur. Oyun, Mayıs 2019’da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülmüştür.
  • Call of Duty: Black Ops 4, Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından 2018’de yayınlanan bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunun ilk piyasaya sürülme tarihi, 3 Ağustos 2018’dir. Oyun, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows platformları için geliştirilmiştir. 
  • WWE 2K Battlegrounds, WWE 2K serisinin arcade türündeki yan oyunudur. Spor kategori türünde yer alan oyun ilk olarak 17 Eylül 2020 tarihinde sunulmuştur. Oyun, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, Stadia platformlarında oyun severler tarafından oynanabilmektedir. 

PS PLUS ABONELİK ÜCRETİ NE KADAR ?

Playstation Plus’ın aylık abonelik servisi, üç farklı paketle oyunseverlerin karşına çıkıyor. PS Plus’a abone olmak isteyen kullanıcıların aylık 40 TL, üç aylık 100 TL veya 12 aylık 200 TL ödemesi gerekiyor.

”Peki siz Temmuz ayında ücretsiz olacak oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz ? Görüşlerinizi aşağıdan ‘YORUMLAR‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com