iPhone Safari Gizli Mod Nasıl Açılır ? [ Özel Dolaşma Modu ]

iPhone Safari’de gizli mod nasıl açılır ? iPhone ve iPad Safari uygulamasında Özel Dolaşma Modu nasıl kullanılır ? Safaride gizli mod nasıl kullanılır ? Bu yazımızda sizlere Apple’ın iPhone ve iPad cihazlarında yer alan Safari internet tarayıcısında Gizli mod olarak da tabir edilen ”Özel Dolaşma” seçeneğinin nasıl kullanıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

İnternet ve teknoloji dünyası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Hal böyle olunca da günümüzün büyük bir çoğunluğunu İnternet’te geçiriyoruz. Her ne kadar bizlere faydalı ya da zararlı olsa da olabilecek olsa da İnternet’ten bir türlü kopamıyoruz.

Aklımıza gelebilecek her türlü içeriğe ve içerik türüne İnternet’ten saniyeler içerisinden erişebiliyoruz. Çünkü artık herkesin cebinde bir akıllı telefonu ve kullanmış olduğu gsm üzerinden bir internet paketi bulunuyor.

Bu da kullanıcılara İnternet’e her an kesintisiz bir şekilde erişim imkanı sağlıyor. Artık kullanıcıların tek yapması gereken akıllı telefonlarından herhangi bir İnternet tarayıcısına girmek oluyor.

Kullanıcılar da internete erişmek için; mobil cihazlarda en çok kullanılan tarayıcılar olan Chrome, Opera ve iOS işletim sistemindeki internet tarayıcılarından birini kullanıyor.

Kullanıcılarına İnternet erişimini güvenli ve hızlı bir şekilde sağlayan bu tarayıcılar, tüm bunların yanı sıra kullanıcılara sunduğu bir çok özellik ile de mükemmel bir internet deneyimi sunuyor.

Kullanıcılara sunulan bu özelliklerden ise en çok kullanılan özellik, bir çok tarayıcı da gizli mod olarak tabir edilen (iphone’larda özel dolaşma modu) özelliktir. Bu özellik ile kullanıcılar internette gizli bir şekilde dolaşma imkanına erişiyor. Yani kullanıcıların internette yapmış olduğu gezintiler hiç bir şekilde cihazlarında kayıt altına alınmıyor ve bu içerikler daha sonra kendisi ya da bir başkası tarafından görüntülenemiyor.

Bir çok kullanıcının zaman zaman kullandığı bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizler için anlattık. iPhone’ cihazlarında yer alan Safari uygulamasında bu özelliğin nasıl kullanıldığına aşağıdaki adımları uygulayarak öğrenebilir ve dilediğiniz zaman İnternet’te özel dolaşma modunda gezinebilirsiniz.

Şimdi hep birlikte iPhone’da Safari uygulamasında özel dolaşma modunun nasıl açıldığına / kullanıldığına bakalım. 

iPhone Safari Gizli Mod Nasıl Açılır ? 

iPhone ve iPad Safari uygulamasında gizli mod (özel dolaşma) özelliğini pratik bir şekilde 2 dokunuş ile açabilirsiniz. Aynı şekilde gizli mod seçeneğinden yine 2 dokunuş ile çıkabilirsiniz. Şimdi hep birlikte aşağıdan Safari internet tarayıcısında gizli mod seçeneğinin nasıl açıldığına bakalım.

Safari uygulamasında özel dolaşma modu nasıl açılır ? 

1- İlk olarak iPhone veya iPad cihazınızda Safari uygulamasını açın.

2- Safari uygulamasında özel dolaşma modunu açmak için; uygulamada sağ alt kısımda yer alan sekmeler arası geçiş butonuna dokunun.

3- Ardından sol alt köşede yer alan ”ÖZEL” yazısına dokunun.

4- Artık özel dolaşma modundasınız. Şimdi tek yapmanız gereken tarayıcıda alt kısımda yer alan yeni sekme açma butonu olan ‘ + ‘ işaretine dokunun. Ardından gizli mod seçeneğinde İnternet’te dolaşın.

NOT: Safari uygulamasında özel dolaşma modunu kapatmak (çıkmak) için;  tarayıcıda sekmeler arası geçiş butonuna dokunun ve ardından sol alt köşede beliren ”özel” butonuna tekrar dokunarak normal tarayıcı moduna geçiş yapın. 

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere iPhone ve iPad cihazlarında bulunan SAFARİ internet tarayıcısında Özel Dolaşma modunun (gizli mod) nasıl açıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.