iPhone Karanlık Mod (Dark Mode) Nasıl Açılır/Yapılır ?

iPhone karanlık modu nasıl açılır ? iPhone koyu tema nasıl yapılır ? iPhone görünümü siyah renge nasıl çevrilir ? iPhone gece modu nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone ve iPad modellerinde karanlık mod’un nasıl yapıldığını resimli olarak anlattık. İşte detaylar..

Günümüzün en iyi akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple, yapmış olduğu güncellemeler ile cihazlarına yeni yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Apple yeni çıkardığı iPhone modelleri ile birlikte iOS yazılım güncellemesi olan iOS 13’ü de kullanıcılarına sundu.

iOS 13 ile birlikte hataları gideren Apple, yeni güncellemesine birbirinden kullanışlı yeni özelliklerini de sundu. Apple’ın iOS 13 ile birlikte getirdiği bu yeni özelliklerden biri de konu başlığımızın ana teması olan Dark Mode yani KARANLIK MOD özelliğidir.

Apple getirmiş olduğu Dark Mode özelliği ile birlikte kullanıcılar tercihleri doğrultusunda iPhone cihazlarını ve iPad cihazlarını diledikleri an siyah bir görünüme kavuşturabiliyor. Bir nevi gece modu özelliği de diyebileceğimiz bu mod ile birlikte cihazınızın teması tamamen siyah bir görünüme kavuşuyor. Özellikle geceleri ve uzun süreli cihaz kullanımından kaynaklanan göz yorulmasına bir nevi engel olan bu mod kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor ve oldukça sık tercih ediliyor.

Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen Dark Mode özelliği kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılıyor. Uzun süredir farklı sektörlerden bir çok yazılım ve uygulamanın da kullanıcılarına sunmuş olduğu bu mod, Apple tarafından da sonunda getirildi. Sizde bu modu denemek ya da bu moda geçiş yapmak istiyorsanız; aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak cihazınızın görünümünü siyah bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İŞTE iPHONE KARANLIK MODU NASIL AÇILIR/YAPILIR ?

iOS 13 güncellemesi ile birlikte Apple iPhone ve iPad cihazlarının görünümü artık siyah bir görünüme çevrilebiliyor. Apple’ın karanlık mod olarak belirttiği bu siyah görünüme sadece 2 adımda geçiş yapabilirsiniz. Üstelik bu görünümü dilediğiniz her an değiştirebilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için Apple’ın son güncellemesi olan iOS 13 güncellemesine geçiş yapmış olmanız ya da geçiş yapmanız gerekmektedir.

Şimdi hep beraber adım adım Apple’ın iOS işletim sistemine getirmiş olduğu bu özelliğin nasıl aktif hale getirildiğine bakalım. 

1- İlk olarak cihazınızın ‘AYARLAR‘ kısmına gidin.

2- Ardından Ayarlar kısmındaki seçeneklerden ”EKRAN VE PARLAKLIK” ayarları seçeneğine gidin.

3- Ekran ve parlaklık ayarları sayfasında karşınıza yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere 2 farklı seçenek sunulacaktır. Bu seçenekler; açık ve koyu görünüm şeklindedir. Koyu görünüme geçiş yapmak için sadece sağ taraftaki seçenek olan ”KOYU” seçeneğine dokunun.

Koyu seçeneğine dokunduğunuz da cihazınızın görünümü hemen değişecek ve yukarıdaki resimdeki gibi koyu bir görünme geçecektir. Cihazınızı artık karanlık mod’da kullanabilirsiniz. Dilerseniz yine aynı kısımdan cihazınızın görünümünü eski haline (açık görünüme) çevirebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da karanlık mod’un nasıl yapıldığını anlattık. Yukarıda belirttiğimiz adımları uygulayarak cihazınızın görünümünü siyah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Konu ile ilgili tüm soru ve sorularınızı da bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.