Windows 11 Duvar Kağıdı Değiştirme

Windows 11’de Arka Plan (Duvar Kağıdı) Nasıl Değiştirilir?

Windows 11’de arka plan nasıl değiştirilir? Windows 11’de duvar kağıdı nereden değiştirilir? Bu yazımızda sizlere Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda arka plan (duvar kağıdı) değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcıları cihazlarının görünümünü kendi zevk ve tercihlerine göre özelleştirebiliyor. Windows işletim sistemi kullanıcılarına bu imkanı sağlıyor. Kullanıcılar dilerlerse istedikleri her zaman cihazlarının görünümü pratik bir şekilde özelleştirebiliyor.

Windows’un kullanıcılarına değiştirme imkanı sağlamış olduğu görünüm özellikleri duvar kağıdı, simge boyutu, koyu veya açık tema, kalın veya ince yazı stilleri vb. şeklinde sıralanıyor.

Windows işletim sisteminin kullanıcıların sunmuş olduğu bu görünüm özelliklerinden kullanıcıların en çok değiştirdiği ise genellikle duvar kağıdı oluyor. Bilgisayar kullanıcıları cihazlarında her daim arka planda görünen görselin gözlerine ve zevklerine hitap etmesine oldukça çok dikkat ediyor.

Bu sebeple kullanıcılar bilgisayarlarının duvar kağıdını kendi zevklerine göre değiştirmeyi tercih ediyor. Windows işletim sistemi de kullanıcılarına bu işlemin pratik bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar bilgisayarlarındaki duvar kağıdını ayarlar kısmından sadece bir kaç adımda değiştirebiliyor.

Kullanıcılar bu kısımda duvar kağıdını ister Windows’un kullanıcılarına sunmuş olduğu orijinal duvar kağıtları ile değiştirebiliyor isterlerse de daha önce çekmiş olduğu fotoğrafları ya da internet  ortamından indirmiş oldukları resimleri duvar kağıdı olarak belirleyebiliyor.

Peki Windows 11’de arka plan resmi nereden, nasıl değiştiriliyor ? Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda duvar kağıdı değiştirme işlemi ayarlar kısmından oldukça pratik bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıda sizlere bunun nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarınızın duvar kağıdınızı basit bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Windows 11’de Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir ?

Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda duvar kağıdınızı değiştirmek için;

1- İlk olarak bilgisayarınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

Not: Ayarlar kısmına nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız; ”Windows 11’de Ayarlar Kısmına Nasıl Gidilir?” adlı yazımıza ”BURAYA” tıklayarak gidebilirsiniz. 

2- Ayarlar uygulaması penceresinde sol menüde yer alan ”Kişiselleştirme” seçeneğine tıklayın.

3- Bilgisayarınızın arka plan resmini değiştirmek için; kişiselleşirme ayarlamalarının yapıldığı sayfada en üst kısımda yer alan ”Arka Plan” seçeneğine tıklayın.

Windows arka plan resmi değiştirme

4- Ardından karşınıza gelecek olan kısımdan bilgisayarınızın arka plan resmini Windows’un sizler için sunmuş olduğu orijinal görsellerden biri ile değiştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken karşınıza çıkan görsellerden herhangi birinin üzerine tıklayın. Hemen ardından bilgisayarınızın arka plan resmi değişmiş olacaktır.

Dilerseniz bu kısımda yer alan ”Fotoğrafları Seçin” seçeneğinin hemen sağında yer alan ”Fotoğraflara gözat” butonuna tıklayarak, bilgisayarınızda yer alan diğer fotoğraflara gidebilir ve buradan kendi kişisel fotoğrafınızı ya da herhangi bir resminizi bilgisayarınızın arka plan resmi olarak ayarlayabilirsiniz.

Windows arka plan resmi değiştirmeİşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda arka plan (duvar kağıdı) değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…