iPhone Araç Takımı Ekleme / Kaldırma Nasıl Yapılır ?

iPhone’da araç takımı ekleme nasıl yapılır ? iPhone’da araç takımı kaldırma nasıl yapılır ? iPhone’da araç takımına uygulama ekleme nasıl yapılır ? iPhone’da araç takımları nasıl düzenlenir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da araç takımları kısmında düzenlemelerin nasıl yapıldığını anlattık. İşte detaylar.. 

Günümüz teknoloji dünyasının en iyi akıllı telefonlarından biri olan iPhone, kullanıcılarına bir çok noktada kolaylık sağlamaya devam ediyor. Apple, iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında kullanıcılarına bir çok işlevsel uygulama ve özellikler sunuyor. Ayrıca Apple yapmış olduğu iOS güncellemeleri ile de var olan uygulamalarını daha da geliştiriyor ve yeni yeni özellikleri de kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.

Apple’ın sunduğu bir çok özellik ve uygulama kullanıcılara bir çok nokta da kolaylık sağlıyor. iOS 10 ile birlikte gelen ve halen gelişmiş haliyle kullanımda olan Araç takımları sayfası da Apple’ın kullanıcılarına bir çok nokta da kolaylık sağladığı özelliklerinden biridir.

iOS işletim sisteminin bir özelliği olan Araç takımları kısmı sayesinde günlük hayatta sık sık baktığınız ve her an ihtiyaç duyduğunuz uygulamalara pratik bir şekilde her an erişebiliyorsunuz. Bu kısımda kullanıcıların en çok kullandığı araç takımları ise genellikle hava durumu, trafik durumu, mailler, takvim ve notlar oluyor. Bunların yanı sıra onlarca uygulamalardan bu kısıma ekleme yapabiliyorsunuz. Ayrıca iş hayatında kullandığınız bazı uygulamaları da (destek veren) bu kısma ekleyebiliyorsunuz.

Oldukça işlevsel olan bu kısıma erişmek için yapmanız gereken sadece iPhone ana ekranınızı parmağınızla sağa atmanız. Anında güncellenen veriler araç takımlarındaki uygulamalarda sizlere sunuluyor.

Araç takımları her ne kadar oldukça işe yarayan bir özellik olsa da bir çok kullanıcı bu kısımda yer alan uygulamaların sadece belirli uygulamalar olduğunu ve bu kısımda düzenlemeler yapılabildiğini pek bilmiyor. Bizde bu sebeple bu kısımda nasıl düzenlemeler yapabileceğinizi, nasıl yeni araç ekleyenebileceğini ve var olan araçların nasıl kaldırılabileceğini gösterdik.

Aşağıdaki resimli anlatımımızda iPhone’da ya da iPad cihazlarında araç takımları kısmının nasıl düzenlendiğini öğrenebilirsiniz. Şimdi hep birlikte aşağıdan Apple’ın araç takımları özelliğinin nasıl kullanıldığına bakalım..

iPHONE’DA ARAÇ TAKIMLARI DÜZENLEME [EKLEME- KALDIRMA] NASIL YAPILIR ? 

iPhone’da araç takımları sayfasını dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu kısma dilediğiniz uygulamaları ekleyebilir ya da bu kısımda var olan araçları kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu kısımda en çok tercih ettiğiniz uygulamaları da en üst sıralara doğru yerleştirebilirsiniz.

Aşağıdan sırasıyla araç takımları sayfasına araç ekleme, kaldırma ve düzenlemenin nasıl yapıldığına bakalım. 

ARAÇ TAKIMI EKLEME – KALDIRMA NASIL YAPILIR ? 

1- Araç takımları sayfasına yeni araç eklemek ya da var olan araç takımlarını kaldırmak için; ilk olarak parmağınızla cihazınızın ana ekranını sağa doğru iterek, araç takımları sayfasına gidin.

2- Araç takımları sayfasında en altta yer alan ”düzenle” butonuna dokunun. Ardından karşınıza araç takımlarını düzenleyeceğiniz sayfa çıkacaktır.

3- Araç takımlarının düzenlendiği sayfada kullanımda olan araç takımlarının sol yanında eksi (-) butonu, kullanımda olmayan araç takımlarının sol yanında artı (+) butonu yer alacaktır.

Burada eksi (-) butonuna dokunarak, araç takımları sayfasında aktif olan uygulamaları bu sayfadan kaldırabiliyoruz. Tek yapmanız gereken araç takımları sayfasındaki kaldırmak istediğiniz uygulamanın yanındaki eksi (-) butonuna dokunmak ve hemen ardından sağ tarafında çıkacak olan ”çıkar” yazısına dokunmak. Bu adımların sonunda ilgili araç araç takımları sayfanızdan kaldırılacaktır.

NOT: Dilerseniz yine kaldırdığınız uygulamaları eklenebilir araç takımlarından erişebilir ve ekleme yöntemi ile tekrar ekleyebilirsiniz. 

Bu kısımda artı (+) butonuna dokunarak, araç takımları sayfanıza yeni uygulamalar ekleyebilirsiniz. Yeni araç takımı eklemek için yapmanız gereken uygulamaların yanında yer alan artı (+) butonuna basmak olacaktır. Bu işlem sonunda her artı butonuna dokunduğunuz uygulama araç takımları sayfanıza eklenecektir.

ARAÇ TAKIMLARI SIRALAMASI NASIL DEĞİŞTİRİLİR ? [NASIL DÜZENLENİR?]

Araç takımları sayfasındaki sayfasındaki uygulamaları tercihiniz doğrultusunda dilediğiniz gibi sıralayabilir, düzenleyebilirsiniz. En üstte yer almasını istediğiniz uygulamayı en üste alabilir, altında yer almasını istediklerinizi de dilediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.

Düzenleme işlemini yapmak için; araç takımları sayfasından en altta yer alan ”düzenle” kısmına girdikten sonra, şu an kullanımda olan uygulamaların sağ tarafında yer alan ”üst üste 3 çizgi” ikonuna parmağınız ile basılı tutun ve ilgili uygulamalar içerisinde aşağı yukarı hareket ettirerek, dilediğiniz sırada uygulamayı bırakın. Oldukça basit olan bu işlem sayesinde araç takımlarını dilediğiniz her zaman basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da Araç takımları sayfasının nasıl düzenlendiğini, bu kısıma yeni araçların nasıl eklendiğini ve var olan araçların nasıl kaldırılabileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.