iPad’de Ekran Videosu Nasıl Kaydedilir ?

iPad ekran videosu kaydetme işlemi nasıl yapılır ? iPad’de ekran videosu nasıl çekilir? iPad’de ekran kaydı nasıl alınır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında ekran videosunun nasıl kaydedileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple iPad kullanıcıları cihazlarındaki ekran ve seslerin video kaydını oluşturabiliyor. Kullanıcılar diledikleri zaman Apple’ın iPadOS işletim sisteminde yer alan bu özellik ile birlikte cihazlarındaki tüm hareketleri bir video kaydı haline getirebiliyor. 

Oldukça işlevsel ve bazı durumlarda ihtiyaç olabilen bu özellik kullanıcılara bir çok noktada kolaylık tanıyor. Bu özellik daha çok eğitim videoları çekenlerin veya cihazlarında herhangi bir şeyin nasıl yapıldığını başka birisine göstermek isteyen kullanıcıların bir hayli işine yarıyor. Bunun haricinde bu özellik kullanıcıların izlemekte oldukları herhangi bir video içeriğinin kaydetmek veya ilgili içerikten ufak bir kesinti almak istenildiği durumlarda da bu özellik bir hayli işlerine yarıyor. 

Oldukça basit bir şekilde yapılan bu ekran videosu kaydını dilediğiniz her zaman cihazlarınızdan alabilirsiniz. Kaydetmiş olduğunuz bu ekran videosu kayıtlarına galeri kısmından erişebilir ve bunlar üzerinde oynamalar (kesme, kısaltma vs..) yapabilirsiniz. Ayrıca bu kaydetmiş olduğunuz ekran video kayıtlarını dilerseniz paylaşmak istediğiniz kişilerle (WhatsApp, Airdrop, Mail vs.. üzerinden) paylaşabilirsiniz. 

Peki iPad’de ekran video kaydı nereden, nasıl alınıyor? iPad’de herhangi bir görüntünün ekran videosunu nasıl çekebilirim ? Sorularınızın cevabını sizler için yanıtladık. Aşağıda sizlere iPad’de ekran video kaydının nasıl alındığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak dilediğiniz zaman iPad cihazınızdan ekran videosu çekebilirsiniz. 

iPad Ekran Videosu Kaydetme : 

iPad’de ekran videosu kaydetmek için; 

İlk olarak cihazınızda ”denetim merkezi” kısmınıza ekran video kayıt butonunu eklemeniz gerekmektedir. 

Denetim merkezine ekran kaydı butonunu eklemek için;

Cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

Ayarlar kısmından denetim merkezi kısmına gidin ve buradan ”Denetimleri özelleştir” seçeneğine dokunun. Ardından burada yer alan ”Ekran kaydı”seçeneğinin yanındaki artı (+) butonuna dokun ve ekran kaydı butonunuzu denetim merkezine ekleme işlemini bitirin. 

Artık cihazınızdan dileğiniz her an ekran video kaydı oluşturabilirsiniz. 

iPad cihazınızdan ekran video kaydı almak için; 

Bulunduğunuz ekranda parmağınızı sağ üst köşeden aşağı doğru iterek ”Denetim merkezini” açın.

Denetim merkezinde yer alan ”Ekran kaydı” butonuna dokunun ve 3 saniye süren geri sayımını bekleyin. Ekran video kaydı başlayacaktır. 

Ekran video kaydınızı bitirdikten sonra video kaydını sonlandırmak için; denetim merkezini açın, ekran kaydı butonuna dokunun veya ekranın üzerindeki kırmızı durum çubuğuna dokunun. 

Video kaydınız alınmış tamamlanmış olacaktır. İlgili ekran videosuna cihazınızda yer alan ”Galeri” kısmından erişebilirsiniz. 

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında ekran videosu kaydetme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.