iPad Nasıl Sıfırlanır ?

Apple iPad nasıl sıfırlanır ? Apple iPad fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır ? iPad ilk haline nasıl getirilir ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad’de sıfırlama (fabrika ayarlarına döndürme) işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Apple iPad kullanıcıları cihazlarını isterlerse bir kaç adım yoluyla tamamen sıfırlayabiliyor. Sıfırlama işlemini uygulayan kullanıcıların iPad cihazları fabrika ayarlarına geri dönüyor. Böylelikle kullanıcının iPad’inde yer alan tüm kişisel veriler ve cihazında kullanmış olduğu ayarlar siliniyor yani sıfırlanıyor.

Özellikle iPad cihazlarını satmak isteyen, birine hediye etmek isteyen veya teknik servise göndermek zorunda olan kullanıcılar bu işlemi kendi kişisel verilerinin gizliliği ve güvenliği için genellikle uyguluyor.

Oldukça pratik ve hızlı bir şekilde bir kaç adım yoluyla yapılan bu iPad sıfırlama işlemi ile sizde cihazınızı dilediğiniz zaman ihtiyaç duyduğunuz takdirde sıfırlayabilir ve cihazınızı ilk satın alındığı gibi, kurulumu yapılmamış haline geri getirebilirsiniz.

Yalnız cihazınızı fabrika ayarlarına geri getirdiğinizde yukarıda da belirttiğimiz üzere cihazınız tamamen sıfırlanmaktadır. Yani cihazınızdaki tüm verileriniz (fotoğraf, rehber, mesajlar, uygulamalar vs..) silinmektedir. Bu verilerin silinmesini istemiyorsanız işlemi uygulamadan önce yedek almanız gerekmektedir.

Peki iPad sıfırlama işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? iPad sıfırlama işlemi cihazların ayarlar kısmından bir kaç adım yoluyla basit bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıda belirttiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak iPad cihazınızı pratik bir şekilde sıfırlayabilirsiniz.

iPad Nasıl Sıfırlanır ? 

iPad cihazınızı sıfırlamak yani fabrika ayarlarına geri döndürmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında karşınıza gelen seçeneklerden ”GENEL” kısmına gidin.

3- Ardından genel ayarlar sayfasınının sonunda sonunda yer alan ”SIFIRLA” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra sıfırlama seçenekleri sayfasında cihazınızı tamamen sıfırlamak (fabrika ayarlarına geri döndürmek) için;  ”Tüm içerikleri ve ayarları sil” seçeneğine dokunun.

Burada sizden varsa cihazınızın parolası ve Apple kimliği şifreniz istenecektir. Bunları sırasıyla ilgili kısımlara girerek sıfırlama işlemini başlatın.

Bu adımların sonunda sıfırlama (fabrika ayarlarına geri döndürme) işleminiz başlayacak ve kısa bir süre içerisinde de cihazınız ilk aldığını günkü ayarlarına (fabrika ayarlarına) dönecektir.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında sıfırlama işleminin (fabrika ayarlarına geri getirme) nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.